Dárek z lásky (2004)

Nesourodá slepenina na nekonečné téma Vánoc a běžných lidských problémů. Silné téma, ze kterého by šlo vytěžit daleko více. Takhle je to místy kolosální nuda, místy trpký doják.

Hip, hip, hurá! (2004)

Podle popisu filmu a fotek v galérii se může zdát, že se jedná o další teen komedii. Opak je pravdou. Film je trpkým výletem do křehkého světa puberťačky, která se částečně i svojí vinou dostane do velmi nepříjemné situace. Dobrá a pravdivá sonda, akorát těch 13 let je opravdu málo, kdyby to tvůrci zvedli tak na 15, tak by to bylo mnohem reálnější. /spoiler/ Film nakonec končí takřka hollywoodským koncem, proto mám z celého snímku jaksi smíšený pocit. V každém případě mohu rozhodně doporučit, hlavně rodičům náctiletých.

Holičství 2 (2004)

Dvojka už není tak dobrá jako první díl, chybí mi tady hlavně duo zlodějíčků s Anthony Andersonem v čele, ale stále je to nadprůměrná a pohodová komedie. Znovu však platí, že pro "cracker-ass crackera" z ČR, kterému pojmy jako Trent Lott, Nation of Islam nebo aféra R. Kellyho nic neříkají, je tento film nepochopitelný.

Hooligans (2004)

Šťavnatá ostrovní záležitost. Žádné sentimentální kecy a hollywoodské hvězdičky, za to rázný slovník a Danny Dyer a jeho "fokin' Cockney accent". Rozhodně lepší než Amerikou nasáklý snímek Green Street Hooligans. Tento film vcelku podařeně ukazuje anglické hools, kteří to všechno kdysi začali. Dannyho Dyera tenhle filmek katapultoval mezi anglické filmové celebrity a zasloužil se o dvě dokumentární série o opravdových hooligans. Zvláště The Real Football Factories International stojí za to. "Je to lepší než orgasmus." "... jako sex s dvěma holkama." - říkají tam borci z celého světa. Nevím, nebudu zkoušet.

Hotel Rwanda (2004)

Strhující snímek podle skutečných událostí. Nenacházím žádnou oblast, kde by film selhával.

Chris Rock: Never Scared (2004) (TV film)

Další speciál Chrise Rocka neztrácí nic ze šťavnatosti a říznosti svých předchůdců. Tentokrát se Chris objevil v krásné Constitution Hall v Washingtonu, D.C. a bylo na co koukat. Rozjezd byl tentokrát trošku pomalejší, ale pak to Chris zase rozjel, tak jak ho známe a nešetřil nikoho: vládu, George W. Bushe, Michaela Jacksona, rapery ani manželství. Chris Rock zkrátka nikdy nezklame.

Kráčející skála (2004)

The Rock a Johnny Knoxville, to je dvojice k pohledání a když se k tomu ještě přidá krásná Britská Kolumbie a šikovný trámek, vznikne solidní zábava na sobotní večer.

Melinda a Melinda (2004)

Velké zklamání od velkého režiséra. Výborný námět tvrdě zničen mdlým provedením. Komediální část není komická, tragická část není tragická. Postavy jsou nepříjemné, chladné a nečestné. Jediný ke komu je možno vytvořit si positivní vztah je postava Willa Ferrella. Promrhaný námět.

Miluj mě, prosím (2004)

Nesourodá slepenina vzájemně propletených vztahů. Film, ve kterém mi bylo líto všech. Film, který obhajuje podvádění ve jménu slepé lásky. V dnešní době se to stalo normou. Je mi líto vlastně všech. Nejvíc cítím pro Rebeccu, jeho přítelkyni, která Matta miluje ... ten ji bezostyšně podvádí. Pak je tady Luke, trochu praštěný, ale dobrý kluk, oběť chladné manipulace. Lisa ... další oběť manipulace. Alex je obětí slepé lásky, manipulátorka, kterou tvůrci vyobrazí jako jediné zlo příběhu. Nakonec hlavní postava, Matt - dobrý kluk, který Lisu opravdu miloval a ona nikdy nezmizela z jeho srdce. Když ji pak znovu zahlédne, jedná impulsivně, tak jak mu káže srdce. Zápletce neprospívají gigantické nelogičnosti jako absence mobilních telefonů nebo internetu. Positivem jsou závěreční Coldplay, i když jejich dojemnou pecku si umím představit v padesáti vhodnějších citově vypjatých okamžicích.

Moderní Popelka (2004)

Jednoduchá, milá a příjemná jednohubka, která si na nic nehraje. V rámci žánru je to nadprůměr. Oba hlavní herci jsou příjemní - Hilary Duff roztomile sexy a Chad Michael Murray fešný jako v Dósn Kríku. Vedlejší postavy jsou ploché, až karikaturické, to se týká i šprťáckého Cartera. Hudba je dobrá, což je v teen žánru nutnost, ale místy jsou hluchá místa, takže to není ideální. Za zmínku stojí vrcholný moment filmu během fotbalového utkání, kdy byste čekali tradičně nějakou rockovou pecku ve stylu New Found Glory a najednou Jimmy Eat World spustí svůj slaďák Hear You Me - je to trefa do černého.