Muž, který nebyl (2001)

Kouzelný film-noir s výbornými hereckými výkony. Hlavně Billy Bob Thornton podává životní výkon. Joel Coen vede celý film zcela jistě. Za zmínku stojí také kamera a výtečná kompozice obrazu.

"O" (2001)

Další z řady remaků slavného Shakespearova díla, tentokráte zasazen do prostředí střední školy. To pouze dokazuje, jak nadčasový příběh to je. Uvedení filmu kolidovalo s masakrem na škole v Columbine, tak muselo být posunuto. Miramax stále ještě točí klasické filmy. Herecké výkony jsou špičkové, v čele se zkušeným Martinem Sheenem. Za zmínku stojí také výtěčná hudba, která osciluje od hip-hopu až po operu.

Ostrov hrůzy (2001) (TV film)

Velmi slabý německý horor. Scénář i příběh jsou nesmírně děravé. Kdo si myslí, že filmy jako I Still Know What You Did Last Summer jsou špatně, měl by se podívat na pár takových německých "skvostů". Příběh samozřejmě nemůže postrádat takové klasické atributy jako jsou: opuštěný ostrov, traumatizovaná děvčata, starý tajemný příběh, starý opatrný převozník a samozřejmě vrah v masce, i když ta stará mrcha nahání hrůzu asi jako Zdeněk Troška v plavkách. Za pozitivní moment považuji "freudovské" jiskření mezi doktorkou a Niklasem nějaký čas před nasednutím na loďku mířící na ostrov. Zasvěcení vědí o co jde...

Pearl Harbor (2001)

Příšerná hollywoodská slátanina plná historických nesmyslů, nasáklá přesládlým pachem pseudoromanitky a patriotismu. Herci tu hrají jen pro peníze, je na nich vidět, že do filmu nedali ani kousek svého srdce. Pochválit mohu jen dvě věci: skvělé zpracování bojových scén a také snad poprvé v historii zařazení příběhu Afro-Američana Dorise Millera. Nebýt tradičně špatného filmového režiséra Michaela Baye, který by měl zůstat u videoklipů a reklam, mohl to být hodně lepší film. Tak je to pouze předražená, pompézní, komerční blbost. Historie i lidé, kteří válku zažili si takový výsměch nezaslouží.

Pravá blondýnka (2001)

Nebýt Luka Wilsona, Victora Garbera a Holland Taylor, tak by to stálo za ještě větší prd. A tu blonďatou slepici by ve skutečnosti mezi právníky nikdy nikdo neviděl.

Svéráz národního lovu v zimě (2001)

Genialita jedničky spočívá v tom, že Rogožkin ukázal neruským divákům něco specifického z ruské kultury a kouzelně to přibarvil. Zimní alternativa ruského lovu je taktéž svérázná a milá, krátká stopáž ji rozhodně prospěla, i když k novátorské jedničce má celkem daleko.

Svět podle Prota (2001)

Krásný, inteligentní snímek. Nemá to být nějaké sci-fi, film je spíše zamyšlením nad lidskou rasou a lidskou existencí. Vynikající výkon předvádí Kevin Spacey, ani Jeff Bridges není vůbec špatný. Celý film jsem byl okouzlen tou zvláštní atmosférou, která z filmu přímo sálala. Tajemný závěr pouze umocnil celý zážitek.

Szpital na perypetiach (2001) (seriál) odpad!

Trapný komediální seriál z nemocničního prostředí, který se dá svou trapností přirovnat k naším Policajtům z předměstí.

Špinavej Joe (2001)

Milá komedie s celkem slušným množstvím dobrých vtípků. A jako bonus pár special guests na čele s Carsonem Dalym.

Šumný Těšín (2001) (TV film)

Opět výborný David Vávra. U nás v Těšíně/Cieszynie je toho krásného sice ještě mnohem víc, ale i tak se Vávra blýskl.