Velké zvíře (2000)

Mocně dobrý film, který mnohým lidem bude stejně připadat "o ničem", protože jak Jerzy Stuhr krásně ukázal, "blbost kvete".

Člověk z mramoru (1977)

Jeden z nejdůležitějších filmů naší kinematografie. Brilantní po formální i obsahové stránce. Brawo!

Michael Jackson: Thriller (1983) (hudební videoklip)

Parádní legendární videoklip, jeden z nejlepších vůbec, nemluvě o výborném Michaelově songu.

Gangy New Yorku (2002)

Nesmírně ubohý filmový zvratek plný naprosto neuvěřitelných historických nepřesností a táhnoucí se nudy a beznaděje. Scorsesemu už na stará kolena měkne mozek. Chtěl prý natočit film o lidech, kteří "postavili New York". Místo toho natočil zmetek, kterým pohrdá šest z pěti historiků (nejen). Jediná hvězda za kostýmy, zbytek nestojí za nic.

Minority Report (2002)

Dobrá sci-fi podívaná s obvyklou troškou prostoru pro zamyšlení. Mám však takový nevyhnutelný pocit, že to mohlo být ještě lepší. Zážitek mi kazily zbytečné nelogičnosti.

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej (2005) (divadelní záznam)

Paráda! Nastavené zrcadlo nejen českému fotbalu, ale i české společnosti. Jen škoda, že to nebylo tak o 20 minut delší. Sám jsem zvědav co na tohle asi říkal Ivánek, když se na to díval. "Jsou to mediální mrdky." :)

Block Party (2005)

Hodně vydařený dokument o jedné parádní akci ve čtvrti Bedford-Stuyvesant v Brooklynu. Hudebníci skvělí, atmosféra taky, jako vždy okořeněná jedinečnou atmosférou New Yorku. I přesto si myslím, že je to hlavně pro fanoušky specifické hudby.

Candyman (1992)

Klasika. Když jsem byl malý kluk tak to na mě krutě zapůsobilo, teď už to tak silné nebylo, ale pořád má Candyman své neopakovatelné kouzlo, stejně jako ďábelský Tony Todd. Legenda o chlápkovi s hákem zasazená do chicagského de facto ghetta Cabrini-Green je stylová. Hudba Philipa Glasse se do tohoto filmu výborně hodí. Glass si už při Koyaanisqatsi vyzkoušel, že jeho minimalistický styl perfektně ladí se záběry paneláků, tenkrát to byl komplex Pruitt-Igoe (už je zbourán), teď Cabrini-Green (v současné době v demolici). Faktem je, že skutečné Cabrini-Green je v Candymanovi možné vidět pouze z ptačí perspektivy. Přitom nevábný komplex paneláků, který tvoří známé ghetto je strašidelný sám o sobě. Asi filmaři nechtěli pokoušet štěstí a radši se odtamtud drželi dál.

Letní vzplanutí (2001)

Naprosto bezstarostná a pozitivní komedie pro bezstarostný letní čas. Místy z filmu letní atmosféra dokonce silně sálá. Jinak je to typický film Freddieho Prinze, Jr., navíc je tady ten baseball a pár vedlejších postaviček s Wilmerem Valderramou v čele. Výhrady mám ke konci, který se mi zdál jakoby předčasný. Tři hvězdy za proslunění mého bytu na konci září.

Zloději z Harvardu (2002)

Mocně podprůměrná a naprosto zbytečná komedie. Z daného námětu by se dalo vytěžit mnohem víc. Příběh je děsivě plytký a chabý, zcela neúčelně ničen zápletkou s policejním vyšetřováním a Tom Green je nechutně hrozný. Jediným pozitivem je tak pan soudce.