Ten kluk je postrach (1990)

Drsný Prcek poprvé v akci. Film má trochu hlubší myšlenkovou úroveň než dvojka, ale zato je trochu méně zábavný. Velký Ben je tady ještě v pohodě. Prcek mu to teprve natře ve dvojce.

Pearl Harbor (2001)

Příšerná hollywoodská slátanina plná historických nesmyslů, nasáklá přesládlým pachem pseudoromanitky a patriotismu. Herci tu hrají jen pro peníze, je na nich vidět, že do filmu nedali ani kousek svého srdce. Pochválit mohu jen dvě věci: skvělé zpracování bojových scén a také snad poprvé v historii zařazení příběhu Afro-Američana Dorise Millera. Nebýt tradičně špatného filmového režiséra Michaela Baye, který by měl zůstat u videoklipů a reklam, mohl to být hodně lepší film. Tak je to pouze předražená, pompézní, komerční blbost. Historie i lidé, kteří válku zažili si takový výsměch nezaslouží.

Můj Nikifor (2004)

Nudný film o primitivistickém umělci Nikiforovi Krynickém. Krauzemu se povedlo ukázat, že i ve 20. století žijí chudí zapomenutí umělci. Absolutorium si zaslouží 84-letá Krystyna Feldman, která v hlavní mužské roli podává naprosto strhující výkon.

Šogun (1980) (seriál)

Velmi dobrý seriál z prostředí feudálního Japonska. Prakticky není nic co bych seriálu vytkl. Snad jen pár hloupých starých klišé, které sype hlavně John Rhys-Davies: "Ááá, proklatí Japončíci!" Není to sice echt japonská záležitost, ale i tak je to hodně kvalitní podívaná.

Šumný Těšín (2001) (TV film)

Opět výborný David Vávra. U nás v Těšíně/Cieszynie je toho krásného sice ještě mnohem víc, ale i tak se Vávra blýskl.

Maléna (2000)

Skvělý pohled na dospívání, maloměšťáctví, ženskou závist a mužský šovinismus. Giuseppe Tornatore rozehrává výtečnou partii plnou groteskních postaviček. Pouze tři lidé stojí nad páchnoucím šedým mrakem všednosti a pokrytectví - Malena, Renato a Nino. Tornatoremu se podařilo skvěle ukázat staré pravdy, že ženské smrtelně závidí těm krásnějším a že většině chlapů jde jenom o sex. Zigi Freud by mohl vyprávět. Monica Bellucci si za svou přirozenou krásu zaslouží absolutorium. Nutno rovněž pochválit skvělou hudbu Ennia Morriconeho a kameru Lájose Koltaie.

Dopisy od vraha (1998)

Velmi slušný thriller na sobotní večer. Jedna z nekonečných variací na téma "není nic horšího než opovržená žena". Swayzeho sice nemusím, ale tady mi vůbec nevadí.

13 posterunek (1997) (seriál)

Naprosto úžasný komediální seriál z prostředí policejní stanice. Cezary Pazura je neuvěřitelný, bez obav by si mohl podat ruku s Jimem Carreym. Maciej Ślesicki je maximalistický režisér, který hercům nic nedaruje. Mnohdy je vidět, že se herci skutečně překonávají. Vzniká tak šílená zábava.

Redakce (2004) (seriál)

Bezkonkurenčně nejlepší český seriál, který kdy na Nově běžel.

Milagros (1999) (seriál) odpad!

Jedna z těch horších telenovel. Nesmírně spletitá a nudná.