Je to dort? (2022) (pořad)

Většinou jsem příjemně čuměl co vše soutěžící dokážou, protože to je neskutečný. Co se mi na soutěži nelíbí, tak moderátor který působí jako retard. Dál to jak soutěžící můžou manipulovat s dekoracemi nebo je divný automatický postup soutěžícího když neustále se měnící "celebrity"/porota z nekuchařského světa nedokážou včas máčknout tlačítko. Občas totiž z toho těží soutěžící, který má vystavený výrobek s někým, kdo zmátnul svým skvělým výrobkem. Bohužel to za mě není jediná divná věc na pořadu.

Kapitáni (2022) (seriál)

Na začátku to je hodně zajímavý když se člověk dozvídá něco o hráčích,pohledy kapitánů a je vidět jak kvalifikaci prožívají v různých zemích. Později se události často opakují a až na 2 týmy sledujeme marný boj týmů proti výrazně větším státům, který mají výrazně více lidí a proto jsou samozřejmě o něco lepší. Kdyby to mělo méně dílů, bylo by to super. Takhle to bylo zbytečně protahovaný a šlo to výrazně zkrátit, aniž bychom přišli o něco důležitého.

Kdo přežije - Série 42 (2022) (série)

Po bídné 41. sérii jsem očekával hrůzu a musím přiznat, že jsem mile překvapen. Hlavní zásluhu na tom má hodně povedený casting, protože twisty jsou stejné jako minule. Je zajímavý jak je to samé s jinými lidmi mnohem zábavnější. Fázi po sloučení navíc hodně pomohlo, že žádný kmen neměl výraznou převahu.  Co se týče finalistů, tak za mě hrál nejlíp Mike a přál jsem mu to. Měl se vykašlat na kecy o čestnosti a naopak říct ochcal jsem vás.  Romeo se pěkně snažil, ale nebýt ICH a moc kterou díky ní měl, tak nic nepředvedl. Maryanne sice měla silný konec, ale né tak skvělý a viděli jsme lepší. Za mě spíš podprůměrná vítězka, která sice asi chytře nějakou dobu moc nehrála, ale viditelně až pozdě. Navíc kvůli rasové aféře v jednom díle mě hned napadlo, že kdyby nebyla černá a v porotě nebyli 3 černý porotci, tak by nevyhrála nebo určitě né tak jednoznačně.  Pokud bude další série s navrátilci, tak bych určitě rád viděl Omara, Lindsay, Haei, Mikea, Daniela, možná Dreu. I Jonathan se určitě vrátí. Bez něj bych se ale klidně obešel. Co se týče novinek nové éry, tak chválím výstřel do tmy a výhodu ve vědění je síla, jen je škoda, že zatím nepřinesli žádnou zajímavou situaci, Bez čeho bych se obešel, tak ta trapárna okolo sloučení, zabírá to zbytečně čas a výsměch je, že ten kdo je na EI si navíc vybírá jestli bude ohrožen nebo chráněn. Dál je hodně zbytečný Do or Die a to že nálezce HII před sloučkem nemůže hlasovat do aktivování všech. Za mě by stačilo kdyby jen nebyla aktivní. Ztráta hlasu když jsou malé kmeny je za mě moc.

Kdo přežije - Série 43 (2022) (série)

Lehce nadprůměrná série, která ze začátku tolik nenadchne, ale po sloučení se to slušně rozjede. Jen to trochu kazí slabá finálová trojice. Chápu že úplně mimo nebyli a nějaký vliv Gabler s Cassidy měli, ale moc nemusím tyhle hráče, kteří nejsou tolik vidět. Hráč série je bez debat Jessie,to jak získal bez sebemenší námahy 2 HII nebo jeho tah na Codyho je legendární.  Dál mě moc hráčů nezaujalo, ale za řeč stojí Noelle, Cody nebo Sami.

Mimoni 2: Padouch přichází (2022)

Já padouch znovu, akorát v minulosti. Tedy bohužel nic nového. Zklamala mě postava Grua, který na to že chce být padouch, tak není na svůj věk žádný génius, ale spíš poseroutka, který věčně potřebuje něčí pomoc. Co mě potěšilo, je postava mladého doktora Nefaria.

Na západní frontě klid (2022)

Co se týče válečného prostředí, scén a hrůz, tak ty se povedly dobře. Dějově to je ale bída, sledujeme jen přežívání skupiny vojáků a občas se o nich něco málo dozvíme. Plus chvilkama politické boje, kdy se ti rozumní snaží vyjednat konec války. Čekal jsem od filmu víc.

Plavkyně (2022)

Zajímavý příběh sester,  které chtěli nový život pro sebe a svou rodinu, tak uprchli z válečného domova. Co se týče uprchlické části, tak to nemělo chybu a bylo to fajn. Boj o přežití se mi libil, protože byl jiný než v jiných filmech a každý o tomhle slyšel, akorát to většina z nás nezažila a pouze jsme o tom četli. Je trochu škoda, že název filmu trochu zavádí, neviděl jsem sice trailer, ale podle popisku filmu jsem očekával hlavně sportovní film, kde všichni sledujeme snahu sportovce a předem známe výsledek. Ta sportovní část mě už ani tolik proto nebrala. Mile mě tedy překvapilo jak velká část byla o cestě do Německa.

Promlčeno (2022)

Skvělý film který mě hodně mile překvapil. Líbí se mi na něm originalita a přitom určitě nebyl potřeba veliký rozpočet. Tempo by sice mohlo být trošku rychlejší, ale jinak mu nejde snad nic vytknout. Vážně by mě zajímal příběh/případ, podle kterého je film inspirovaný.

Stáří není pro sraby (2022)

Skvělý herci, dobrý námět, ale s minimem vtipů a pobavením.  Film se dal určitě natočit mnohem líp a hlavně zábavněji.

Stín smrti (2022)

Film s dobrou vražednou zápletkou, u které si celou dobu říkáte jak to opravdu bylo a jestli je hlavní postava Jacoba skvělej a vychcanej lhář nebo oběť. Konec trochu překvapil, ale určitě nezklamal. Takovéhle filmy mám rád a nic bych mu nevytknul.