• Krátkometrážní
  • Pohádka

Top Gear (2022)

A_Fish tvrdí, že jsem jediný na planetě, kdo nezná Top Gear. A vidíte, nikdo to nehodnotil.

Bílý lotos - Série 1 (2021) (série)

Taky vám ve filmech vadí návodná dramatická hudba? Nebo prostě neodbytná hudba? Vata klišovitých záběrů třeba na vlnící se moře? Tak tady vám nic z toho vadit nebude. Kvalitním seriálům se snažím co nejvíc vyhýbat, aby mi nezevšedněly, a zase jednou se mi to vyplatilo. Epilogický scény jsem moc nepobral, ale nebudu kvůli tomu trapasit s ubíráním hvězdičky. (Komentář jednostranně JitkaCardova, stručně A_FISH.)

Co ste hasiči (2021) (seriál) odpad!

Co jsou platní Uhlířová nebo Pechlát, když Merkner. To potom nepomůže ani, že i ten Rychlý je tady dobrý. Skórka neskórka.

Hlavní chod na útěku (2021) (amatérský film)

Kdybyste tady na "Amatérském filmu" viděli tolik bezedně trapných pubertálních hraní si na film jako já, zajisté byste i vy tento kousek dovedli ocenit.

Igor Orozovič & Vladimír Javorský: Hippokratova armáda (2021) (hudební videoklip)

Jasně, že rýpat umí každý, ale vedle pošťačky, policajta nebo metařů mohli taky ukázat aspoň jednu zdravotní sestru. Že jako víme a taky dík. No nic, ony jsou zvyklé. Jinak pěkně stavěný text holdovací písně se bohužel neobešel bez trapných nevkusností jako "bílá a moudrá armáda" či "získáš však váženost a vděčnost všech těch lidí". S těmito výhradami se přidávám k potlesku. Nepodařilo se mi vypátrat, proč je v popisku na konci zmíněn nositel Stříbrného vlka Sir. Javorskýmu to sluší, vrátný Čtvrtňa kroutí hlavou.

Osada (2021) (seriál)

Kolečko se polámalo. Postava jako bezduchá, kontakt s čímkoli reálným postrádající karikatura konkrétního typu, statu nebo motivace může i dobře fungovat, ale ne v tomto vegetativním stavu. Prostě ne. I při skvělém obsazení co postava, to trapná mátoha, o dějových posunech nemluvě, dialogy jsou snad z nějakých těch Přístavů a Náměstíček. Viděny asi tři díly a ještě ne celé, tudíž nehodnotím, ale šacuju na odpad (ony údajně lepší díly jsem neviděl, samozřejmě jsou to převážně ty, které nerežíroval Bajgar).

Smolný pich aneb Pitomý porno (2021)

Samotná Partea I za pět (samozřejmě s prologem). Kameraman je jako nějaký cizí videoreportér. Sleduje cestu jisté ženy ulicemi, ale ta ho vlastně moc nezajímá, každou chvíli se jeho pohled u něčeho zastaví. Ale nás ona zajímá, má starost. Velkou. Příšerně velkou. Viděli jsme, na co a jak si ráda hraje v ulitě. Jenže ulity byla náhle zbavena. Teď jde veřejně ulicemi a kameramana zajímají veřejná sdělení i mrtvá veřejná svědectví. Partea II a III vlastně už nic podstatného nepřidají, ovšem poznámky (II) i exploatace (III) jsou na místě, k tomu se prohlubuje dialektika mezi ulitou a veřejstvím. Variantní závěr je u některých filmů (např. Vražda po našem, Doupě) velmi náležitým vrcholením díla, tady vyznívá spíš nějak srabsky, nebo jako prostředek didaktické vševyřčenosti za každou cenu. První i druhá varianta jsou úplně zbytečné a tu třetí jakoby se sautor bál podat na férovku. Dojem napravuje Partea IV, což jsou čsfd komentáře s hodnocením odpad. Jako finále celého filmu nemají chybu.

28. Český lev - Ceny České filmové a televizní akademie za rok 2020 (2021) (pořad) odpad!

Kopta je fajn, vychází mi přesně jako někdo, koho na této posici momentálně chci, bohužel ale neoplývá pohotovostí a tudíž nemá na to, aby tu už roky unavenou a na cokoli rezignovavší výroční show opět pozvedl. Předávačka Bočanovi jako "v aktuální nouzové situaci" byla skvěle vymyšlená, nakopnutí červeného koberce před baráčkem a neomezený čas na proslov, ypiyee. Takže to bych určitě ocenil, nebýt toho, že zas nějaký tele to chtělo udělat "hezký", díky čemuž po celou Bočanovu řeč se dokola točí jakýsi dojímavý hudební podkres. Takže jsme pořád tam, kde jsme byli. Prostě nedám hvězdu, už se laskavě vzpamatujte.

Ceny české filmové kritiky 2019 (2020) (pořad)

Hanušova práce rukou a vlastně celého těla připomíná střídavě Krytona a Spejbla. (Má frak, takže..) I přes ne zrovna výrazný projev byl fajn a průběžně se mu dokonce dařilo být vtipný. Každopádně lepší než Kopta na Českých lvech. S některými předavači cen to tedy bylo podstatně horší. Pokud jde o věc samu, tak něčemu s názvem "Ceny české filmové kritiky" jsem bezvýhradně věřil, dokud se nezačalo odhalovat, co všechno "česká filmová kritika" řadí mezi 10 nejlepších českých filmů posledních 30 let (i když samozřejmě dík za Kouř a některé další). Když jsem se dověděl, že tím úplně nejlepším je Kolja, už jem ani nechtěl vědět, který je nejlepší letos a šel jsem raději spat. Jak praví klasik: To jste se asi úplně posrali, ne?