Blonďatá bestie (2011) (divadelní záznam)

Výborná komediální satira, skvěle jsem se pobavil. Asi to není pro každého, ale ti herci jsou tak perfektní, že i vcelku "obyčejný" nudný politický text zahrají tak, že se u toho člověk musí smát. Ivánek z toho není a ani nemůže být, jelikož původní text má k rozhovoru mezi dvěma sprostými natvrdlými fotbalovými funkcionáři dost daleko, ale i přes to se z toho povedlo vydupat výbornou srandu.

Proroctví (2009)

Takový pěkný film to mohl být, kdyby se toho nechopili američtí "odborníci" přes sentiment. Kouká se na to krásně, zajímavý námět, parádní finish (sice je z toho zase cítit klasický happy-end made in USA, ale přece jen nevšední). Ovšem co tento film neuvěřitelně táhne dolů jsou otřesné herecké výkony, počínaje Nicolasem Cagem a jeho univerzálním ksichtem "na cokoli", dále učebnicová chudinka Rose Byrne, která mi celý film lezla příšerně na nervy, a děti byli zřejmě ještě dost vyjevení z kamer okolo, a měli dost práce jen s odříkáváním vlastního textu. Koukatelné, příjemná odreagovačka, ale opravdu nic extra. Btw malá rada na závěr, když si tento film pustíte o 1,5 krát rychleji, ušetříte spoustu času a vůbec nic se nestane .) za 3*

Jack White - American Express UNSTAGED Show (2012) (koncert)

Inu, Jack White nám stárne. Ne že by to bylo špatně, je to prostě přirozený vývoj, a společně s ním se přirozeně vyvíjí i jeho hudba. Bohužel jsem těžce oplakával typický syrový zvuk kytary a minimalistické podání „špinavého“ rock’n’rollu a blues Jacka a Meg, které jsem si tak zamiloval, ale ty doby jsou prostě pryč. Kapela(y) se rozrostla, a společně s tím se i hudba stává složitější, detailnější, a nabírá více a více „jazzového“ nádechu. K samotnému koncertu – skládá se ze dvou částí, první je uhlazenější a formálnější countryová pohodička s ryze dívčí kapelou, druhá je pak malinko rozjetější jazzovo/rock’n’rollový nášup v podání mužské sestavy. Nutno říct, že z Jacka nevyzařuje tolik pozitivní energie a dobré nálady, jako tomu bývalo kdysi, ale stále si zachovává svůj status hudební megahvězdy (ne ve smyslu komerčních celebritek jako u spousty dalších), pořád je z jeho hudby znát smysl pro blues, a stále se dokáže rozjet tak, že ho můžete jen s nadšením sledovat a tleskat :) Doby nepřekonatelného koncertu v Blackpoolu jsou sice dávno pryč, ale Jack je již také téměř čtyřicátník, a jeho hudební vývoj je pochopitelný. Chce to nemít přehnaná a zbytečná očekávání, ale naopak vychutnávat krásnou hudbu, která stále ční vysoko nad veškerou zdejší komerční scénou. Btw: Závěrečná lahůdka krásně připomene bývalé duo, až jsem musel zatlačit slzu :)

Ucho (1970)

Tak tomu říkám pravý český thriller. Jak je jen možné, že před více než 40ti lety to šlo, a od té doby už ne?! Úchvatně děsivý psychologický film s perfektní klaustrofobickou atmosférou zahalenou těžkým oparem doby, skvělý scénář a hlavně mimořádné herecké výkony (především Jiřina Bohdalová, občas jsem vážně nevycházel z údivu), prostě mimořádný zážitek. Kéž by byli schopni ti naši dnešní tuzemští filmaři vyprodukovat filmy jako tenkrát... jasných 5*

Život Briana (1979)

Tento "humor" je mi úplně cizí... trapné, předvídatelné, snaha "být vtipný za každou cenu" je tu znát z každé minuty. Nerozumím tomu vysokému hodnocení. 1*

Skrýš (2010)

Poslední dobou jsem definitivně zanevřel na nové americké horory, a už už jsem si říkal, že tohle bude velké překvapení. Rozjezd perfektní, téměř jako stará pecka "Identita", celkově první půlka filmu vypadala na skvělý psychologický thriller, ale... ale pak se stane cosi, co z toho udělá klasickou americkou blbost, kde se všichni chovaj zásadně naprosto dementně, a všechno se děje jen pro to, aby to vypadalo za každou cenu "cool". A závěr vyloženě nuda. Bohužel, 3 hvězdy, a dále pokračující skepse ohledně americké hororové tvorby.

Kahaani (2012)

Lehce naivní kriminální drama o odvážné a rozmazlené „těhuli“, která je ve skutečnosti počítačový hacker (a kdoví co ještě), a jejími největšími zbraněmi jsou smutné oči (případně úsměv), pomocí kterých oblbne úplně každého. Zní vám to vtipně? Tak to si teprve počkejte na kombinaci indo/angličtiny, která dodá celému filmu úžasný nádech nepovedeného amerického komediálního skeče z prostředí orientální restaurace. Ovšem po závěrečném rozuzlení zápletky si přece jen spravíte chuť, navíc velmi zajímavý pohled do krásné země, kde snad každý vypadá srandovně, to je jistě taky příjemná změna. Občas slabší herecké výkony vyváží dobrá kamera a celkový střih, takže nakonec příjemné pokoukání. Silné 3*

Warrior (2011)

Nejlepší film roku 2011 rozhodně, ale pro mě osobně je to nejlepší snímek za posledních 10 let minimálně... Tom Hardy společně s DiCapriem jsou aktuální herecké TOP hvězdy! Btw nevěřil jsem, že druhá projekce může ještě předčít tu první, ale fakt že jo... nemám slov.

Policejní akademie (1984)

Musel bych souhlasit s každým, kdo by tvrdil, že je tohle opravdu jen přiblblá americká komedie, ale... ale povídejte to klukovi, který strávil půl dětství u videokazet, a vyrůstal společně s Mahoneym, Hightowerem, slizounem Harrisem a dalšími, a spoustou jejich takřka legendárních hlášek v nepřekonatelném českém dabingu (v tom prvním myslím, samozřejmě :P). Tohle už mám prostě v sobě, a kdykoli vidím třeba jen fotku z toho filmu, musím se smát :D Pro mě jedna z osudových a asi nepřekonatelných komedií, což platí společně i pro druhý a třetí díl, prostě pořád je to ta samá parta .) Co bylo pak, to už jde mimo mě. 5* jako pocta postavám, které budou žít věčně :)

Rain Man (1988)

Velmi emočně působivý film, a samozřejmě neskutečný Dustin Hoffman, ale stejně tak i perfektní výkon Toma Cruise (poprvé ho vidím opravdu hrát). Ovšem celkově to na mě nezapůsobilo až tolik, jak asi mělo. Má v tom velký podíl i občas vyloženě ošklivá hudba (dobová, já vím, ale přece), a celkově mi pár pasáží nesedlo. Celý film jsem se rozhodoval, jestli dát 5* za Hoffmanovův výkon, pro který lze těžko nálézt slova, ale nakonec přece jen raději střízlivé 4*.