Oni (2008)

Pár cenných (!) rad před začátkem sledování tohoto rozkošného snímku: Za prvé, nastavte rychlost přehrávání na dvojnásobek, občas lépe trojnásobek klasické přehrávací rychlosti. Ušetříte spoustu času, který byste mohli strávit daleko užitečněji, a film půjde sice ve stále dost pomalém, ale zato už poměrně přijatelném tempu. Jinak hrozí velké riziko, že se vám začnou klížit oči už před první pravidelnou lekačkou, které přicházejí zhruba po 15 minutách. Za druhé, postavte si obrazovku na něco velmi nestálého, například na právě uvařené ovocné želé. Je velká šance, že se třesot televize (monitoru) pravidelně sesynchronizuje s neustálým extrémním třesotem kamery ve filmu, a tím pádem dostanete relativně klidný obraz, čímž se vyhnete trvalým následkům šilhání, či vyvolání mořské nemoci. A na závěr poslední, ale neméně důležité doporučení, rozhodně se nepokoušejte přemýšlet na důvody chování kohokoli a čehokoli ve filmu. To je něco, s čím se u tohoto snímku jednoduše nepočítalo. Po těchto opatřeních už vás ale čeká bezchybná a strhující podívaná. Všudypřítomný utlumený šepot kombinovaný s mohutným přebuzením zvuku při lekačkách vás nejenže spolehlivě vyděsí, ale ještě vám pomocí reproduktorů opráší starou obývací stěnu, která zná mokrou handru jen z vyprávění předků. Romantická složka dojme až k slzám, Arwen se úzkost úžasně zračí v hlubokých nevinných očích (zřejmě za to může ten urozený původ), a samotný fakt, že je to podle skutečné události, což nezapomenou zmínit hned v úvodu (takže to musí být pravda!), ten k takto mohutnému zážitku neodmyslitelně patří, a dokonce ho vyzdvihuje ještě o pár levelů výš! No, co vám mám povídat... 1*

Náš den přijde (2010)

Tak tato "sociální sonda" zajela řekl bych až moc hluboko, a bohužel ne do toho správného otvoru, kde by to bylo zrovna příjemné. Nechutná story o teplém retardovi a postarším úchylovi nemá opravdu nic, co by mohla "96-procentnímu" divákovi, ve kterém právě neklíčí nepochopený masový vrah, nabídnout. Je to zvláštní, ale snad bych si raději dal znovu aktuální extrémní kocovinu z Rychlé Univerzální Medicíny, než si ještě jednou pustit tenhle rozkošný snímek. 1* za dva nadějné magory, kterým bych to opravdu věřil.

Frankenstein (1994)

Tak takovouhle teatrální tragédii jsem tedy rozhodně nečekal. Dokoukat tenhle film, to vážně bolelo. Ale zapřel jsem se, a dostál jsem svému předsevzetí, že nic nebudu vypínat v polovině. Zuby zaťaté v křeči a nešťastné slzy na krajíčku, při sledování těch extrémně mizerných výkonů (herci si zřejmě spletli film s ochotnickým divadlem), kterým se bohužel ani nedalo smát, jak MOC byly bídné. Všemocná nuda, která se filmu celou dobu držela jak Frankieho přišité ucho, by ani nebyla tak nutně zlá, kdyby mě alespoň ty nesympatické ksichty nechaly v klidu přemýšlet o nesmrtelnosti chrousta (stačí několik elektrických úhořů, pár set litrů plodové vody a máte ho zase zpět, zajímavé že?!). Knihu jsem zatím nečetl, ale pokud jsou tam stejně debilní a utahané dialogy jako v tomhle patosu, tak jsem za to upřímně rád. De Niro sice hraje postiženého jako o život, ale tenhle slepenec všemožného hnusu sám prostě neutáhne. Sice nevím za co, ale tu 1* tomu dám, přece jen není odpad jako odpad!. PS: Helenku jsem nikdy neměl moc rád, ale po téhle roli jí začínám přímo nesnášet.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Nejlepší Prcičky?! Ale jděte. Nudná taškařice, která sází jen na nostalgické vzpomínání na předchozí díly. Ty u mě mají dost daleko k nějakému sentimentu, takže tohle rozhodně nezafungovalo. Povedené scénky by se daly spočítat na prstech Jimovy ulepené ruky, a co téhle sérii opravdu nikdy nešlo, to je ta nablblá americká romantika. Připomíná mi to Sněženky a machři po 25 letech, utahaná vzpomínková "komedie", u které bohužel převažuje trapnost nad humorem. American Pie definitivně spadli do šedivého komediálního podprůměru, a co hůř, dokonce i Stifmeister kurevsky vyměknul. 1*, mimo jiné za přehnanou nadhodnocenost.

Gattaca (1997)

„Sci-fi“ detektivka, která vás nenechá ani na okamžik vydechnout. Krůček po krůčku, kapku moči po kapce, se budete dostávat až k samému jádru věci. Také jste chtěli vždycky zkoumat nejrůznější tělesné tekutiny, a všelijaký odpad lidského těla? Tento film vám nabídne zážitek téměř na „vlastní kůži“! No vážně, nevím, zda byla napínavější scéna s vyhodnocováním DNA ze zapomenutého vlasu, nebo z pašované lahvičky krve. Samotný Sherlock by to nevymyslel líp. A sci-fi prvky? Co vám mám povídat, podívaná k nezaplacení, Ridley Scott se může jít zahrabat. Velmi depresivní atmosféra blízké budoucnosti, kdo by taky tušil, že za pár (desítek?) let budeme mít počítače se starou dobrou tlačítkovou klávesnicí a monitorem s příšerně malým rozlišením, to zní opravdu děsivě! Ano, takřka puntičkářská propracovanost z toho dýchá na každé baňce vakuované moči. A samozřejmě, že ke každému správnému sci-fi nesmí chybět důkladná romantická složka stylu „vyvolená/vyvolený“, a ta zdejší se táhne v duchu nejlepších tradic starých černobílých šlágrů ze 40‘ let, tomu prostě nelze odolat! ... Ale teď vážně, je to nuda k posrání. Těžko se mi vybavuje lepší příklad tak tragicky nevyužitého potenciálu, a tak příšerného zpracování tématu, které mohlo být velmi atraktivní. 1* za nápad

Život Briana (1979)

Tento "humor" je mi úplně cizí... trapné, předvídatelné, snaha "být vtipný za každou cenu" je tu znát z každé minuty. Nerozumím tomu vysokému hodnocení. 1*

Mroží muž (2014) odpad!

Takhle tragickou chujovinu jsem vzhledem k zajímavě vyhlížejícímu námětu (parodie na všelijaké DIY homemade stonožky) vážně nečekal. Neskutečná nuda, špatné výkony, trapný humor (bohužel tím nepříjemným způsobem) - prakticky nekoukatelná blbost, na kterou nemá cenu plýtvat ani časem, ani slovy. Nevidím jediné pozitivum, odpad.

Maturita (2013) odpad!

Vzhledem k tomu, že jsem za tohle dílo zaplatil celých (a naprosto přehnaných) 50kč, samozřejmě že z čistě experimentálních důvodů, pojal jsem oprávněnou touhu zařadit se do fronty na plivnutí hořké sliny ke dnu filmařské/scénáristické žumpy. To, co se do keramické mísy plné hoven s nápisem Kameňák 4 už nevešlo, a přetékalo lascivně přes okraj, cítil se pan Houška zřejmě povinen stáhnout umolousaným hadrem a poté vyždímat do ještě pestřejšího mixu fekálních záležitostí, ve kterém pak máčel scénář celý měsíc, aby vyrovnal rozdíl mezi přípravou a natáčením. Divákovi neznalému věci, kterého neodradí už úvodní známka kvality pod nálepkou "Magnusfilm", by se snad z počátku mohlo zdát, že jde jen o další, vcelku nevinný celovečerní klon jednoho z odrůd televizního moru, který na nás chrlí pravidelně komerční kanály. Pár retardovaných vycházejících hvězdiček si chce urvat svůj podíl a poplácat se po ramenou, několik nadějných aktérek českého pornoprůmyslu si ušetří budoucí obstrukce s castingem, a zbytek se tak nějak zahraje do autu. Ale věřte mi, tahle "krejzy komedie" nabere postupně takové obrátky, že by se i Krampol krčil v koutě hanbou, hlavu v dlaních a rudý až na prdeli... No, nebudu nikoho ochuzovat o nevšední zážitek. Důrazně varuji, vizuálně požívat pouze ve stádiu pokročilého masochismu nebo opilosti, ale ani v jednom případě to nebude příjemná zkušenost. Zatím naprosté dno, ale mám pevnou víru v českou filmovou tvorbu, že v brzké době jistě zas o fous přitlačí.

Neviditelný Kapr (2011) (amatérský film) odpad!

Boha jeho... herec a režisér, který neumí hrát ani režírovat, a kameraman, který neudrží mobil na správném místě... chudák Kapr.

Liberationis (2013) (amatérský film) odpad!

Chápu to dobře, že si ten člověk vytvoří vlastní profil tvůrce, napíše si srdceryvný životopis z pohledu "třetí" osoby, hodí sem kdejaký nedomrdlý pokus o vlastní cestu za slávou (jak jinak než v hlavní roli), napálí tomu společně s celou svou rozvětvenou rodinou plnou nálož a ještě se příležitostně okomentuje zdravou kritikou, jak to bylo super a jak se mu to moc povedlo? Co mi to jen připomíná?! Spooons!!