Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Dokonalá prechádzka farebnou záhradou chutí, podivností a morálnych ponaučení pod vedením Tima Burtona? Áno prosím! Do očí bijúca šablónovitosť sa stráca vďaka majstrovsky usporiadanému storytellingu a času venovanému jednotlivým postavám, o ktorých sa dozvieme presne toľko, koľko treba. "Chutné" fantasy s Deppom v štýle hrania, ktorý mu podľa mna sedí najviac. 4,5*

Kauza CIA (2006)

Retrospektívu mám rád, ale zmeniť dátum práve vykreslovaného deja toľko krát počas tak dlhej stopáže, pre mňa znamenalo isté zmätenie. Ustrihnúť z dĺžky aspoň hodinu, vynechať niektoré postavy a viac sa sústrediť na hlavný dej, ktorý sa v podstate dostal do povedomia v poslednej polhodine. Potom by som dal určite viac ako 3 ***, pretože je to nádherný kus filmárskej roboty.

King Kong (2005)

Filmové spracovanie pekné. Vizuálne orgie pri západoch slnka, skvelé herecké obsadenie (Naomi a Adrien, Jack Blacka nemusím ani trochu) ani hudba nebola zlá a príbeh pozná každý tam nieje o čom. No najvýrečnejšia postava bol King Kong sám a to je "beast"... Jediným zmyslom tohto filmu je pre mňa snaha poukázať na chamtivosť a hlúposť ľudskej rasy.

Kokuhaku (2010)

Nádhera. Takéto niečo som nečakal. Dokonalo spracovaný príbeh v školskom prostredí, premyslený do jediného slova. Bez väčšej námahy si vás získa každá postava svojím zmýšľaním. Príjemný hlas Takako Matsu nenudí ani pri dlhšom rozprávaní, všeobecne sa na film s perfektným zladením hudby či už pri monológoch alebo slow-moušnoch skvelo pozeralo.

Komici (2009)

Považujem to za úspech dopozerať tento film do konca. Vážne, dve a pol hodiny cesty za tým že sa na konci niektoré postavy zblížia? Pritom tá cesta nebola ani dramatická ani komediálna.

Kontraband (2012)

Čakať 3/4 filmu na moment, kedy to začne mať nejaký spád bolo utrpením. Jedno obrovské opozerané klišé. Začínam pochybovať o snahe vytvoriť niečo nové. Asi sme sa dostali do bodu kde sa točia z prevažne väčšej časti remaky alebo filmy s rovnakými základnými dejovými prvkami, len obmenenými hercami. Žánrovka slabšej triedy.

Koupili jsme ZOO (2011)

Jeden z tých lepších "rodinkárskych" filmov, kde to všetko doslova žiari šťastím no striedajú to trochu vážnejšie pasáže veľkých životných rozhodnutí. Damon pomaly prekonáva "bournouvské roky" a rola otca mu celkom sadla, no Skarletke a Churchovi by som doprial viac priestoru. Dokonalý efekt pridáva hudba a zvieratá v zoo. Ako to tu už viacero ľudí napísalo, vydarený feel-good film.

Králova přízeň (2008)

Film z ktorého si odnesiem len historické fakty, pocit že Natalie rola vôbec nesedela a uistenie že Scarlett si vie vybrať dobre napísanú postavu, ktorej dodá krásu a dôveryhodnosť.

Království nebeské (2005)

Ako tu už mnoho ľudí napísalo, film má veľmi veľa nekvalitných momentov. Ako jeden veľký omyl v Kráľovstve nebeskom považujem scenár. Nie som oboznámený s historickými udalosťami okolo Jeruzalema, takže nemôžem objektívne hodnotiť niektoré dosť závažné iracionálne rozhodnutia, ktoré prakticky ovplyvnili vývoj filmu, ale fakt sa mi niekedy až zastavil rozum... Orlando sa tvári emotívne asi ako kameň skoro v každom zábere a jeho repliky v momentoch kde burcuje ľudí mu k hereckému výkonu moc nepomohli. Napriek tomu všetkému čo som tu napísal (dalo by sa toho skritizovať podstatne viac) ma po filme naplnil dobrý pocit a pravdepodobne budem spomínať len na tie lepšie chvíle (boj o koňa, záverečný boj, kopanie studní alebo pohľad Evy Green). Asi ma zasiahlo nejaké veľkofilmové Scottove kúzlo.

Kult hákového kříže (1998)

Film super, no nie dokonalý. Mrzí ma trochu rozporuplný záver. Jeden aj druhý Edward brilantne zvládli svoje postavy.