Malé ženy (2019)

Citlivý romantický příběh, který exceluje díky neuvěřitelnému obsazení a excelentní režii Grety Gerwig. Z každého záběru je cítit, jak moc všem zúčastněným na výsledku záleželo. Opravdu radost sledovat.

Waves (2019)

Příběh dvou sourozenců, jenž jeden o něco přichází a druhý něco získává, zjednodušeně řečeno. Na konci snímku, proudily emoce každou buňkou mého těla. Vlny jsou vše, čím měla (a chtěla) být Euforie od HBO.

Válka světů (1953)

Wow. Normálně mě tenhle film nadchnul. Nadčasové dílo. Sice je to natočené v roce 53, ale režijními technikami a stylem to působí jako něco z osmdesátek. Technicolorové barvy jsou dechberoucí. Závěrečná scéna chaosu excelentní. Hvězdičku ubírám jen za, v té době běžný, archetyp neschopné vřeštící a věčně vyděšeně omdlévající ženy a pomalejší druhý akt.

Nabarvené ptáče (2019)

Měl jsem pocit, že Marhoula zajímají víc různé exploatace, než samotný příběh nebo postava. Nejvíc se tenhle pocit dostavil ve chvíli, kdy se ''dějí věci'' prostituce Jitce Čvančarové. Jinak natočené je to samozřejmě nádherně.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Ne. Prostě ne. Nastavovaná kaše a drnkání na nostalgickou notu je vyloženě otravné. Recyklovaná zápletka z prvního filmu, nesmyslné odkazy (duchové posednou v obchodě jedinou věc a to maršmelouny co vypadají jako známí obřík z jedničky. proč? protože nostalgie) a camea původních krotitelů jsou tak strašně ''random'' a neslouží žádnému rozumnému účelu, že ve filmu vůbec nemusela být. A úplně nejhorší na tom je, že je ten film nuda k uzoufání. Pardon, ale dámy před pár lety krotili lépe a zábavněji.

West Side Story (2021)

Nové West Side Story je dechebroucí film. Steven Spielberg režíruje, jako by to mělo být naposled. Příběh o zakázané lásce, která může být vykoupena pouze smrtí, je strhující více než jakýkoliv akční film. Kamera je tak nádherná, až z ní mrazí. Muzikálová čísla jsou tak energická, že si každé zaslouží potlesk. Film který původní, 64 let starou, látku pozvedá o několik levelů víš (jak divadelní tak i filmovou), aniž by ji zůstával cokoliv dlužen. Letos mě čeká ještě nový Spider-Man a čtvrtý Matrix, ale nevěřím že by jediný překonal mistrovské dílo, kterým nové West Side Story je. Film roku. 10/10

Klan Gucci (2021)

Neúnosně dlouhé, nudné a nezajímavé drama z jehož katatonického vyprávění občas vytrhne Jared Leto, který svým otřesným italským přízvukem přináší alespoň krapet komedie.

Encanto (2021)

Líbí se mi, že jde o příběh obyčejné dívky, která vyrůstá mezi ''superhrdiny.'' Dospělá témata jsem též uvítal. Vše mi ale přišlo takové nesoustředěné. V mnoha ohledech mi to stavbou příběhu připomínalo telenovelu, což možná byl i záměr, vzhledem k tomu že jde ve filmu o kolumbijskou kulturu a je zde mnoho telenovelových herců a hereček. Also, většina písní byla zbytečná. I tak ale jde o příjemný pokuk, který neurazí, je krásně animovaný a na konci samozřejmě dojme.

Hawkeye - Hrdinům se vyhýbej (2021) (epizoda)

Z nějakého důvodu mi to připomíná Sám doma 2: Ztracen v New Yorku a já mám velmi rád Sám doma 2: Ztracen v New Yorku.

Elvis nebo Samuraj? (1998)

Nemám ponětí proč tenhle film existuje, ale jsem rád že existuje.