• Válečný

Ve jménu otce (1993)

To je opravdu skvělý film !! Miluju tyto filmy !! Ačkoliv mají stopáž přes dvě hodiny tak ten čas díky skvělému zpracování a silnému příběhu. Stačí být na nesprávném místě v nesprávný čas, a rázem se život poklidných mladíků z Irska ve chvilce změní, ačkoliv nesympatizují s IRA. Opravdu se místy snad nechce věřit, že tento příběh napsal skutečně sám život, opravdu britská policie chtěla za každou cenu co nejdříve někoho chytit a potrestat za atentát. Ovšem, když je někdo nevinný tak se za to opravdu vyplatí bojovat i těch 15 let ve vězení, než je případ znovu otevřen. Nepochopitelné jak bylo těžké pro britskou justici těžké přiznat justiční omyl a vraždu.

Zrození šampióna (2009)

Opravdu nejlepší role Sandry Bullock jako milující matka a zároveň rozmazlená slečinka, mě opravdu okouzlila.

Vzpoura ve věznici Carandiru (2003)

Na začátku jsem to chtěl vypnout, ale pak sem to nějak přetrpěl. Zaujalo mě, jak doktorovi vězni vyprávějí své příběhy, které je dostali do věznice. Velice srandovní příběh byl ten v té bance, ten byl opravdu povedený. Nečetl jsem obsah, takže sem dopředu nevěděl co mě čeká, velice mě pobavila ta scéna po vzniknutí vzpoury, kdy vězni okny hází všechny své zbraně na dvůr před ředitele, ale pak jsem opravdu nechápal tu krutost, nelidskost, kterou prováděla ta speciální zásahová jednotka. V této části byla silná ta scéna jak přijde ten policajt a řekne máš šťastný den, nechám tě žít a za chvilku se vrátí ho zabít. 75 - 80 %.

Krásná pokojská (2002)

Ralf Fiennes a jeho vztah mezi chlapcem od Jennifer byl pro mě zlomem, který mě nadchnul. K filmu mohu říct je to hloupé, je to ohrané, je to dětské... prostě takový divčí sen, kde se mohou smazat rozdíly mezi společenskými vrstvami a sen se může stát skutečností. Objektivně bych to viděl mezi 2 a 3 hvězdami.

Diktátor (2012)

O třídu lepší než ta blbost Borat, ale moc mě tenhle typ humoru neoslovuje :)

Lovci nacistů (2010) (seriál)

Tak nejvíce mě zaujal asi díl o veliteli Joachimovi Peiperovi a Malmédském masakru.

Generálové Wehrmachtu (2007) (seriál)

Velice zajímavá dokumentární minisérie o německém Wehrmachtu a jeho generálech, vznik tohoto dokumentárního cyklu je podložen odposlechy rozhovorů mezi německými generály v britském zajetí, doplněno o rozhovory účastníků (vojáci wehrmachtu nebo přeživších), archivní záběry a taky hrané scénky. I ten dabing mi vůbec nevadí, tady není co řešit, prostě plný počet. Osobně mě nejvíce zaujal příběh vojáku, který měl možnost vidět na vlastní oči jak krutě SS zachází se židy, a proto se rozhodl pro riskantní útěk do Švýcarska.

Zítra byla válka (1987)

Mě to opravdu vůbec neoslovilo, nevadí mi filmy kde jsou samé dialogy, ale prostě čekal jsem něco víc než jen pohled na pochodující vojáky. Ani mi nepřišlo, že by se to týkalo válečného období, to jsem vydržel sledovat tak polovinu filmu, opravdu sem se u toho nudil a těšil na konec, ke kterému sem se proklikal a doufal, že najdu zajímavou část a tu sem nenašel. Jako kvalitní filmy sovětské produkce označuju Vzestup z téhož roku jako tento film a pak Prověrku osudem.

Na tuhle nemám (2010)

Docela komický film, kamoši hlavního hrdiny jsou správní dementi a dávají tomu správný říz, zatímco hlavní hrdina je opravdu totální idiot, kterého byste kopali do hlavy hned od začátku filmu. Alice Eve je taková druhá Reese Witherspoon :)

Maratónec (1976)

Tak mě nejvíce dostala ta scéna jak toho zločince poznali v tom klenotnictví a na ulici a taky ten rozhovor D. Hoffmana s tím nacistou v té čistírně odpadních vod.