• Válečný

Návštěvníci (1993)

Šílená komedie co dokáže pobavit. správnej úlet.

Člověk bez osudu (2005)

Jeden z mnoha příběhů těch co přežili lágr, tento je podán sugestivní formou o tom co se děje během životní etapy, jaký to je přežít, vidět spojenecké vojsko, vidět poničené Drážďany. Film na který se dá dívat vícekrát.

Pád Berlínské zdi (2009) (TV film)

Propracovaný dokument, zachycuje jak se lidem podařilo zajímavě uprchnout z východního bloku. Použité efekty dokreslují vyprávění.

Ďábelská brigáda (1968)

Skvělý válečný film z roku 1968, následující boje v Itálii jsou taky provedeny skvěle. Legenda na kterou se dá dívat.

Bitva o Černobyl (2006)

Velice věrné zobrazení, surovým způsobem havárie a jejich následků. Sledujete hodinu a půl podrobně jak probíhala likvidace a zapečetění reaktoru. Tenhle strašák tu bude pro mnohé budoucí generace.

Poslední bitva padlých hrdinů (2004)

Hodnocení zde na CSFD neodpovídá kvalitě filmu, nejedná se o špici, ale taky to není odpad. Musíte si to pustit a udělat si vlastní subjektivní názor.

Černobyl: život v mrtvé zóně (2007) (TV film)

Mrtvá krajina působí děsivě, tento dokument se zaměřuje na kočku, i když zobrazuje jiné zvířata v této zóně. Vysíláno na Animal Planet, jen nevím jestli stojí tato stanice i za vznikem tohoto dokumentu. Smutným dojmem při sledování nasáknete.

Hodina pravdy - Černobyl - nultá hodina (2004) (epizoda)

Hrané dokumenty jsou nejlepší, a tento je opravdu vynikající. Je smutné, že tato katastrofa kvůli aroganci postihla svět. Nevím proč, ale tohle smutné místo chci v budoucnu navštívit.

Brestská pevnost (2010)

Tento film mě velice překvapil, většina filmů ruské produkce před rokem 1989 byly ovlivněné komunistickou propagandou nebo se jednalo o průměrné filmy, ale u tohoto je velká změna 2 hodiny děje vám přijdou jako 20 minut je to poutavý film, ke kterému se rád vrátím kdykoliv. Proto ho doporučuji... !!

Kšefty s tátou (1994)

Film z dětství neurazí, a filmová hudba je dobře vybraná.