• Válečný

Příběh rytíře (2001)

Miluji filmy, které se týkají rytířské minulosti, v téhle komedie jsou obsaženy dobové vtipy i muzika... takže se na to dá podívat.

Vzpoura (2001) (TV film)

Tento příběh o varšavském povstání vás strhne do děje, narozdíl od Pianisty, je zde zobrazeno více pokusů o odpor vůči okupantům a jejich urputný boj. ve filmu můžete objevit několik našich herců z naší krajiny (SK/CZ). Film je obsazen i jinými světovými hvězdami. Ale opět můžete při sledování v originále narazit na anglicky mluvící němce, takže raději volit rovnou český dabing pokud máte možnost.

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Další bláznivá komedie špatně oceněna na CSFD, rozhodně bych to nenazval odpadem, ale příjemnou oddychovkou. Full stars ode mě.

Studená válka v oblacích (2008) (TV film)

Zvláštní jak se dál povolený letecký koridor nad NDR využít (zneužít) nejen pro zásobování západního Berlína. Tenhle dokument není nudný, a dá se na něj dívat více než 1x krát.

Apokalypsa (1979)

Skvělý film z Vietnamu, trochu z jiného soudku než Četa, patří mezi oblíbené, zejména mám rád ten začátek, který můžeme vidět ve filmu Mariňák, a ta hláška "Miluju vůni napalmu, takhle po ránu." je fakt hustá. Hodně psychologický je tento film, bohatě by mu stačily 2 hodiny.

UFO a Studená válka (2005) (TV film)

Dobrý dokument z Viasat History, jak je to s UFO to nikdo neví :)

Historie.eu (2009) (pořad)

Velice zajímavý diskuzní pořád , dobové záběry, spousta informací od několika historiků. Tohle je něco pro mě.

Austrálie (2008)

Japonský útok na australskou pevninu mě dost zaujal, pro mě je to lepší průměr.

Černá kniha (2006)

Carice van Houten zahrála velmi slušně, film má dokonalý příběh a je zasazen do období německé okupace Holandska. Full stars !!

Zemský ráj to napohled (2009)

Po dvou letech od prvního zhlédnutí jsem změnil názor, vykládat normalizaci jako mejdany, souštání a chlastání je poněkud divné. Holky jsou jako panenky Barbie, docela mě pobavilo několik věcí: dnešní vzhled sektu Bohemia nebo moderní pákové baterie. Povedený je začátek na čáře při návratu z dovolené a taky svlíkací scéna.