mikinhoo

okres Praha
projektant v krajině

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 11.10.2020  15:12
    COOL Mountain Trip (TV film) (2020)

Mně se to moc líbilo. Bude víc dílů?

• 8.9.2020  08:27

Tohle je příšerné, působí to jako špatný vtip. Znalosti a poznání to opravdu neprohlubuje, vtipné to vůbec není a cestovatelsky zajímavé místo se kameře povede zacílit jednou za 22 minut.

• 7.9.2020  07:17
    Tenet (2020)

Je to jasné, Nolan natočil film, který se musí vidět minimálně dvakrát. Poprvé si ho užít hlavně z vizuální stránky. Podruhé si vyzobat ty perličky, co tam Nolan zanechal. Film, stejně jako příběh, stojí celý na principu Tenet.

• 23.10.2019  08:18

Asi nejlepší film o Spidermanovi. Přináší zajímavé téma, příběh vůbec nenudí, suprová akce a velmi zábavné dialogy i monology. Nelze tomu nic vytknout.

• 11.5.2019  17:05
    Free Solo (2018)

Úžasný “dokument”, opravdu jo. Neznám přesnou definici žánru dokument, ale celou dobu jsem měl pocit, že koukám na akční dobrodružný thriller, kde hraje borec s lehkým aspergerovým syndromem, který nemá sebemenší pud záchovy. Doporučuji všemi deseti. Zasmějete se a propotíte u některých scén i sedačku.

• 8.5.2019  06:49

Velice nepovedený kousek, který se nemůže rozhodnout o své identitě. Chvíli to vypadá jako parodie, chvíli se to bere vážně. Ani jedno mu bohužel nejde.

• 8.5.2019  06:46
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Seriál by zasloužil za první dvě sezóny plný počet hvězdiček. Bohužel míra vtipnosti pak radikálně klesá, herecké výkony taktéž a začne se dostávat ke slovu trapnost. Naštěstí stále máme ty první dvě sezóny, které jsou hodně povedené.

• 20.5.2018  13:27

Prima marvelovka, která se snaží držet při zemi, ale moc jí to nejde. Stark a jeho vychytávky to kazí. Nejlepší byl zkrátka ten původní.

• 9.3.2018  12:06

Obsahuje malý spoiler: Když se zamyslím nad filmem, tak si myslím, že hloupější gangsteři nikdy nebyli. Nebo aspoň tak byli vyobrazeni ve filmu. Nechápu, jak se vůbec dostali k moci a ten jejich pád byl v tomto případě naprosto očekávaný a předvídatelný. Přijde mi to škoda, protože Tom Hardy předvedl svou extra třídu v roli obou bratrů.

• 22.12.2017  11:50
    Duel Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

"Pan Moderátor", který svým neobjektivním vystupováním nahráva extrémistům, senilním opilcům a STBákům ze Slovenska. Doufám, že Rada pro vysílání tento pořad zruší, potažmo celou TV Barrandov, protože tato stanice pravidelně narušuje pilíře, na kterých stojí demokracie. A hlavně ten o objektivnosti a vyváženosti poskytování informací.

• 21.12.2017  10:43

Navzdory velikému očekávání a pozitivních ohlasech, jsem tak trochu zklamaný. Digitální mišmaš, roztomilé zvířátka a krásné syté barvy mi vůbec nevadili. Kdo viděl někdy nějaký díl seriálu ze světa Star Wars, tak chápe, že takhle je ten svět normálně vyobrazený mimo příběh o rodině Skywalkerových. Co mi vadilo, tak byla princezna Leia alá Superman a to, že se tam stalo spousta věcí, které filmaři můžou v devítce různými způsoby uzavřít a vysvětlit. Buď po vysvětlení všech událostí tohle bude film za milion hvězd, a nebo to bude průměrně neuspokojivý film potažmo celá nová trilogie, jako byla série Hobita například. Uvidíme, vše se vysvětlí až za dva roky. A jsem zvědavý.

• 30.10.2017  15:29

Musím říct, že moc pěkný dokument. Záběry jsou naprosto úchvatné. A skvělý komentář pana Trojana nenásilně seznamuje diváky se zázraky přírody. Logicky navazují záběry podle různých biotopů v závislosti na čase a ve výsledku to dá celek, který opravdu za to stojí vidět v kině. Myslím, že by se na film mělo chodit povinně, aby lidé lépe vnímali to, co je kolem nás tak krásné, a co pokládají za tak samozřejmé.

• 21.5.2017  12:50
    Inferno (2016)

Z tohoto filmu mám hodně špatný pocit. Kniha svým způsobem předávala poselství, že se něco děje, donutila každého zamyslet nad onou problematikou, a že vlastně etické řešení žádné není. Knižní předloze se podobá, ale rozchází se v menších detailech. Přijde mi to škoda, protože ty detaily dělaly knížku napínavější a čtivější, u filmu by tomu bylo taky tak. I když knížka byla trochu špatnější oproti minulým dílům, stále to dokázalo člověka zaujmout a donutit ho přečíst celou knížku najednou. A právě ty pozměněný detaily mi přišly ve filmu dost nelogický. Změněné skutečnosti (detaily) měly za úkol udělat film napínavější a svým způsobem drsnější. Což byla trefa mimo terč. Navíc obsazení mi do toho filmu nesedělo. Nejvíc obsazení Zobrista a té postavy, kterou hrál Omar Sy. Jak jsem psal výše, knížka předávala jisté poselství, které ve filmu také zazní, ale je to pojatý tak, že si z toho nikdo moc nemůže nic vzít. Velká škoda, velké zklamání, mohlo to dopadnout lépe.

• 13.5.2017  12:12

Mně se to líbilo. Vlastně režisér a zároveň scénárista vzal všechno, co fungovalo v minulém díle a dal nám to v tomhle pokračování dvojnásobně. Jediné, co se mi nelíbilo, tak byla dějová linka, která mi přišla dost děravá a Kurt Russel moc nefungoval, aspoň z mého pohledu. Proto škoda, že nebylo víc Staloneho, ale třeba se v dalších Strážcích dočkáme. Dal bych pět, ale ten příběh s hlavním záporákem mi nepřišel úplně dobrý.

• 5.2.2017  20:48

Podle recenzí jsem nic moc neočekával a vyplatilo se. Film mě nenudil. Akce špatná nebyla, i když jí bylo málo na úkor představování jednotlivých postav. Ale musí se brát v potaz, že jich je hodně, představit se musí, jelikož kromě sólovky Supermana nikdo zatím žádný svůj film neměl, když se počítá tahle nově rozjetá série. Velice mě překvapilo, jak jednoduchým a docela nápaditým způsobem představili i zbylé členy Justice League, kteří v tomto filmu chyběli. Jak Affleck, tak Alfred Irons vypadají velice dobře. Škoda jen, že nedostali více prostoru. Bohužel to se nedá říct o Supermanovi, který mi vyloženě lezl na nervy. Asi jako Captain America. A bohužel polovina z názvu filmu je také velice zavádějící. Větší bitvu mezi superhrdiny se povedlo zrealizovat Marvelu. Na to, že tento film má odstartovat konkurenční sérii pro Marvel právě, tak je to spíše ubohý pokus. Hodnotím to velice průměrně i přes ty pozitivní věci, které jsem jmenoval na začátku.

• 20.1.2017  12:50
    The Grand Tour (TV pořad) (2016)

Hodnotím to jako Trabanty, chtěl bych dát méně, ale je to klasa. Na starý Top Gear to upřímně nemá. Je vidět, že tam měli méně peněz k dispozici a nemohli si dělat úplně, co chtěli. A trocha toho přibržďování ve vyjadřování ze strany BBC taky nakonec neškodila. Protože ten jejich skrytý humor byl daleko lepší než ten jejich nekontrolovatelný, co mají teď. Ale stále baví a doufám, že dlouho budou. Je vidět, že mají stále co nabídnout. A pro cestovatele tam mají krásné výlety to úžasných krajin. Pro milovníky aut, zase krásná drahá auta. Stále je prostě na co koukat.

• 20.1.2017  12:40
    Argo (2012)

Panečku, to bylo napínavé. Téměř od začátku do konce to divákovi drásá nervy. Nejvíce samozřejmě konec filmu, kdy každý záběr musí být udělaný tak, že něco nevychází úplně podle představ. A spojení Goodmana a Arkina tomu po celý film dodávalo tu správnou šťávu. Moc se mi to líbilo. Asi jako oscarový film nic moc, ale pro milovníci napětí si přijdou na své.

• 28.9.2016  21:18
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Mám z toho takové smíšené pocity. Hlavní děj filmu, nebo k čemu všemu to směřuje je velice zajímavý, bohužel mi ale přišli některé scény nedomyšlené. Každopádně mě to velice bavilo a to je nejdůležitější. Pět hvězdiček si pak zaslouží poslední díl, který je nejskvělejší a hezky celý seriál uzavřel.

• 28.9.2016  11:52

Svým příběhem a nápadem to připomíná takovou horší Tarantinovku. U kecacích scén mi u toho ale chybí nějaká větší pointa a to člověka, který je namlsaný právě tarantinovkama docela zklame. Pokud ale máte rádi střílečky, kde z jednoho zásobníku vystřílí Bruce Willis 20 ran a z toho zastřelí 25 lidí, tak můžu doporučit.

• 11.9.2016  15:33
    Orel Eddie (2016)

Velice krásný film o tom, že když se v životě zabojuje, tak je možné dosáhnout čehokoliv. Srovnával bych to třeba s Kokosy na sněhu, podobná sportovní komedie podle skutečné události. Shodou okolností na stejné olympiadě v Calgary byl ten slavný Jamajský bob také. Myslím si, že je tohle téma suprově zpracovaný, film nenudí a určitě doporučuji ke shlédnutí.

• 9.9.2016  17:11
    Obr Dobr (2016)

Hezká a milá pohádka. Inteligentní film to není, ale pokud se rádi smějete, tak si každý sem tam něco najde.

• 11.7.2016  19:30

Šel jsem na film se odreagovat a bál jsem se, že se ani nezasměji. Dostal jsem hloupý film, ale překvapivě byl i vtipný, což mě velice potěšilo. Na víc hvězdiček to není, ale kdo se chce pobavit, tak doporučuji.

• 24.6.2016  12:54
    Sousedi (2014)

Klasická americká komedie, kterých už bylo spousta. Nic nového nepřinesla a byla nesmírně stupidní.

• 18.6.2016  10:11

Nejsem fanoušek Warcraft, nikdy jsem to nehrál, a nikdy zřejmě nebudu. Film mě vůbec nedokázal zaujmout. Z mého pohledu se stále někdo někam jenom přemisťoval, letěl na Klofanovi, vysával ho Mozkomor a nebo dokonce se ho snažil zabít Golem. Takových přirovnání by se ve filmu dalo najít spousta. Chápu, že pro skalního fanouška to musí být svátek, ale pro normálního ani ta akce pořádná nebyla. Na Pána Prstenu a bitvy v něm to nemá ani zdaleka. Jsem z toho smutný. Čekal jsem od tak drahé fantasy daleko víc, než jen přídavek ke hře pro fanoušky. Doufám, že Plováček doplul do správné rodiny a ve dvojce se to pořádně rozjede.

• 18.5.2016  21:13
    Kdo přežije (TV pořad) (2000)

Ze začátku skvělá reality show, na konci jim došli bohužel nápady na challenge. Sám bych si jí rád zkusil, protože by stálo za to si vyzkoušet, jak je člověk schopný přežít na pustém ostrově, a nebo uprostřed džungle, s úplným minimem věcí a do toho ještě intrikařit a snažit se přežít lépe, než ti druzí.

• 19.4.2016  19:12

Hodně silný film o tom, co může způsobit nenažranost bankéřů. Nikdy jsem zároveň netušil, že bankéři jsou stejní hazardní hráči, jako třeba návštěvníci kasin a sportovní sázkaři. Akorát jejich hra, na rozdíl od jiných hazardních her, může ovlivnit život většiny obyvatelstva na naší zeměkouli. Což se jim také povedlo. A o tom pojednává právě Sázka na nejistotu a musím říct, že skvěle. Krásně vykreslené drama a ty vložené scény, například s Margot Robbie ve vaně, jsou fantastické.

• 25.3.2016  13:40

Bay už by měl začít s novým projektem, Transformery už neumí. Ty předchozí byly nesrovnatelně lepší než tohle. Film provází nekonečně dlouhé a hloupé rozhovory bez jakéhokoliv vtipu a akce je pořád stejná. Nic víc k tomu asi nejde říct.

• 23.3.2016  13:34

Když jsem viděl prvních deset minut filmu, tak jsem myslel, že to po chvíli vypnu a půjdu radši spát. Opravdu jsem tam neshledal nic zajímavého. Furt ty samé kulisy, akorát se měnilo počasí. Trapné hlášky hlavních hrdinů tomu také moc nepomohli. Pak mě to ale docela i chytlo, když se konečně změnily kulisy a hrdinní křižáci Cage a Perlman se vydali na svou cestu za dobrodružstvím. Ale opravdu nic světoborného to nebylo, a kdyby to člověk neviděl, tak určitě by o nic nepřišel.

• 19.3.2016  19:52

Hodnotím 5*, ale zas takový pocit z toho nemám. 5* dávám, protože se mi moc líbí kam až projekt Transtrabant Dan Přibáň dokázal dostat. Je opravdu neuvěřitelné, že tento film promítají dvě největší sítě multikin v ČR a přednášky jsou nacpané k prasknutí. Bohužel se mi to nelíbilo tolik jako třeba Trabantem až na konec světa. Chyběla mi tady mapa, kde by bylo hezky vidět kudy výprava projížděla, skvělý vypravěč David Novotný se také bohužel nedostal tolik ke slovu a všeobecně mi to přišlo strašně chaotické. Kdybych nebyl na přednášce, tak bych se v tom určitě ztratil. Je to škoda, určitě si s tím mohli víc pohrát, přišlo mi to moc uspěchané od nich. Čili bych dal 3*, kdybych nebyl zaujatý.

• 3.2.2016  16:35

Rozhodně mně Tarantino překvapil. Čekal jsem film podobný Nespoutanému Djangovi a Tarantino se spíše přiklonil ke svým počátkům, což byl skvělý nápad. Udělal z toho takové Gaunery na Divokém Západě se skvělou zápletkou a do poslední části člověk netušil, kdo je zlý a kdo je zlejší. Prostě paráda. 5* zasloužených (Dal bych i víc, kdyby to šlo)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6