Reeker 2 (2008)

Prvé dojmy ako u klasického hororového béčka, no s postupujúcim dejom sa film dostáva len z kaluže do blata. Film má absolútne monotónny a predpovedateľný dej. Herecké výkony a efekty vo filme sú veľmi slabé. Oproti prvému dielu rapídny pokles.

Špinavej Joe (2001)

Beznádejný rocker a "špinavec" Joe Dirt sa prediera životom potom, ako ho rodičia zanechali samého uprostred púšte. Raz však začne v rádiu rozprávať svoj životný príbeh, ktorý si získa celú Ameriku. Dojemný, vtipný príbeh, no miestami poriadne pritiahnuty vás určite na tú hodinu a pól pripúta k televízoru.

Superlék (1998)

Naozaj originálna komédia, ktorá sa vymyká z už zaužívaného stereotypu. Aj keď sa vo filme vyskytujú černosi (ktorých humor mi absolútne nesedí) v tejto komédii to absolútne nevadí. Želám veľa zábavných chvíľ pri sledovaní tohto filmu.

Vesnice (2004)

Výborná myšlienka hlavných hrdinov odísť z normálneho sveta a založiť "Osadu", v ktorej by vládol pokoja, mier a láska sa časom zvrtne a oni musia riešiť problémy s tým súvisiace. Kto sa však odhodlá odísť z osady, čaká ho nuľútostný les, v ktorom bývajú strašný tvorovia. Shyamalan opäť ukázal, že je to jeden z najlepších scénaristov súčasnosti!

Vyvolený (2000)

Bruce Willis je strážsca univerzitného štadiónu, plávajúci životom zo dňa na deň. Zrazu však jeho život pozmení havária vlaku a následné stretnutie s Eliášom, mužom, ktorý o ňom tvrdí, že je výnimočný. Všetko do seba začne zapadať a celoživotná túžba robiť niečo iné, teda pomáhať ľuďom sa začína pomali vypĺňať. Na záver nás však čaká nečakané odhalenie, ktoré môžme vidieť len vo filmoch M. Night Shyamalana.

Naprogramovaná k vraždě (1987)

Sandahl Bergman známa predovšetkým z filmu Connan - The Barbarian je teraz vraždiaci robotický stroj, ktorý sa vymkne kontrole a zabíja všetko okolo seba. Výborné odreagovanie, slušné béčko.

Znamení (2002)

Napínavé od začiatku do konca, aj keď sa nejedná o akčný film. Skvele zvládnutá atmosféra a vynikajúce herecké výkony aj detských hercov katapultujú film medzi elitu. Mimochodom jedná sa o jediný film, cez ktorý mi aj po opakovanom vzhliadnutí nabiehajú zimomriavky! Naozaj skvelé dielo.

Obrázky z prírody (1996) (seriál)

Dokument zhŕňajúci krásy Slovenska sa zameriava najmä na živočíchov obývajúcich jednotlivé časti Slovenska. Stručným, ale niekedy aj sarkastickým komentárom vám vykreslí problémy a vlastnosti zvierat, ktoré sa v dokumente vyskytujú.

Bláznivý boss (1998)

Film o bláznivom mladom vedátorovi, ktorý zničoho nič musí prebrať obrovský podnik. Jeho nápady sa síce podarí uskutočniť, no niektorí ľudia sa budú snažiť zruinovať ho a poštvať proti nemu jeho vlastné vynálezy.

Osudy Říma (2011) (seriál)

Celkovo veľmi pekné zhrnutie situácie Ríma v danom období. Možno by to chcelo natočiť aj ďalšie časti, ktoré by popisovali udalosti po porážke Antónia a Kleopatry. Grafika súbojov dostačujúca k názornej ukážke - hlavne v druhej časti - súboje loďstva Octavia vs. Antónius a Kleopatra. Pre mňa slušný dokument.