Romario

• 29.6.2019  22:21
    Overlord (2018)

Solidní Wolfensteinovská atmosféra.

• 14.6.2019  09:54
    Krajinou vína (TV seriál) (2019)

Seznam epizod: 1. Pálava 2. Aurelius 3. Müller Thurgau 4. Ryzlink rýnský 5. Muškát moravský 6. André 7. Rulandské bílé 8. Rulandské modré 9. Veltlínské zelené 10.Cabernet Moravia

• 3.4.2019  10:56
    Rapl - Série 2 (série) (2019)

První série výborná, z druhé jsem vydržel jen dva díly a nechápal, co se to stalo. Stejní tvůrci, ale tontokrát vytvořili paskvil. Aby toho nebylo málo, tak si rejža kritiku nechce připustit a je prý s touto slátaninou spokojený. „Ukázalo se, že u diváků propadají díly řešící aktuální témata, rasismus, xenofobii, utečence. Jsme stále národem, co nedohlédne dál než za hranici svého plotu,“ připomíná Pachl. Tak kdyby ta témata zpracoval dobře, a ne trapně až nechtěně směšně, tak by to fanoušci ocenili, ne? Trocha sebereflexe by mu neuškodila.

• 12.12.2018  13:33
    Lynč (TV seriál) (2018)

Pokud chtěli tvůrci otevřít problematiku rasové nesnášenlivosti v naší společnosti, nemuseli si vymýšlet nesmysl s lynčem slušného cikána bílými, který se v naší zemi nikdy neudál, ale mohli čerpat ze skutečných událostí, například z mačetového útoku v Novém Boru. Jinak některé herecké výkony celkem slušné, například Marsell Bendig byl hodně věrohodný, asi ani moc nehrál, prostě se choval přirozeně. Janek Gregor a Jiří Dvořák asi nejlepší. Stivínová byla spíše parodií na sebe samu z Pustiny, tady byla otřesná. Matěj Anděl totální propadák a nesympaťák. Vrchol v negativním smyslu byla dvojice "Němců", také mě hned napadlo, že jsou jako z "Alles Gute!". Od chvíle, kdy se tohle směšné duo objevilo na scéně, už byl, do té doby jakž takž průměrný, seriál vyloženě trapný.

• 31.8.2018  12:14
    Banshee - Série 4 (série) (2016)

Čtvrtá řada je už jen zbytečně nastavovaná kaše. Po dvou dílech už nebyla chuť pokračovat ve sledování.

• 27.8.2018  19:51

Obsese asiatů v létajících hrdinech je pro mě naprosto nepochopitelná.

• 9.7.2018  21:35
    Bod zlomu (2015)

Za parádní vizuál dvě hvězdy, jinak strašná blbost.

• 8.7.2018  23:13

Po dlouhé době jsem zase byl spokojen s nějakým válečným filmem. Pro finskou kinematografii mám slabost, ale to není důvod, proč dávám filmu plný počet. Je to proto, že válku jde zobrazit i bez otravného patosu (v čemž vynikají hlavně Rusáci). Viděl jsem plnou tříhodinovou verzi a možná i proto jsem měl dost času se s některými postavami sžít. Suomi Finland Perkele!

• 10.6.2018  21:43

Je to občas vtipné, pak zase trapné a laciné, ale litevské reálie, ač povrchní, tomu dávají šťávu a šmrnc. Zjevně inspirováno filmem Sbal prachy a vypadni, ale jeho kvalit nedosahuje. Ale párkrát jsem se opravdu zasmál, jako oddechovka fajn. Pobavila třeba jadrná polština v baru.

• 3.6.2018  19:38

Omán je zřejmě velmi pokroková země, kde žijí jen muži. Alespoň v tomto dokumentu to tak vypadá, po celou dobu nezahlédnete ani jednu jedinou ženu...

• 1.6.2018  20:44
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Totálně nezvládnutý dialekt to OPĚT zmrvil. Neskutečně to rvalo uši. Kdyby všichni mluvili jako Pražáci, asi by to působilo líp. Tady někteří herci mluví opravdu ostravsky, ale další dokáží v jedné větě přejít od kratkeho zobaku do mluvy z Prahy a to je fakt vrchol diletantství od tvůrců. Na tohle nemám nervy, po 20 minutách jsem to vzdal. Možná by film samotný byl i dobrý, ale to už nikdy nezjistím. Oproti této hrůze působí souběžně uváděný dokument "Černé zlato" jako zjevení. Jako bonus k preciznímu dokumentu tam i uslyšíte, jak se na Ostravsku skutečně mluví.

• 23.4.2018  07:31

V kategorii Drama / Thriller / Válečný největší nuda od bezkonkurenční Odvahy pod palbou. Tady jsem přidal jednu hvězdičku za záběry dronů a z dronů. Jinak neskutečná blbost, chtěl bych vidět, jak to američtí odpalovači raket vždy obrečej, když sejmou "omylem" nějakého civilistu.

• 18.4.2018  06:01
    Banik!!! (TV film) (2018)

Je fajne se pochlubit tim, že tu Bayern Mnichov prohral 1:2, ale už tvurci zapomněli zminit, že v odvetě dostal Banik bura.

• 9.2.2018  21:43
    Sněhulák (2017)

Tři hvězdy s hodně odřenýma ušima. Nad vodou tuhle slátaninu drží fajnový soundtrack a záběry na severskou krajinu. Škoda, že se nedržel režisér knižní předlohy, která je výborná.

• 10.1.2018  11:46

2. série: 100% Překvapilo mě zprvu, že se změnilo kompletně herecké obsazení, lokace, ladění příběhu, vlastně se jedná o úplně jiný seriál, jen se shodným názvem. Ale co na tom nakonec sejde? Důležitá je kvalita a divácký zážitek! Colin Farrell, Vince Vaughn a Rachel McAdams hrají přímo skvěle (do Vaughna bych to ani neřekl), příběh fantasticky graduje, má to šťávu, vše je přitom maximálně uvěřitelné. Je potřeba sledovat pořádně děj, zápletka se dost větví, ale stojí to za to. Pro mě lepší první řady.

• 10.1.2018  11:45

1. série: 80% Bylo to fajn natočené, uznávám, že McConaughey hrál skvěle, ale absolutorium to pro mě nebylo. Více mě zaujala druhá řada.

• 7.1.2018  08:33

Slušně rozjetý akční film totálně zabil béčkový konec. Ale oddechovka je to dobrá i tak.

• 23.12.2017  20:55
    Dunkerk (2017)

Hudba a zvuk povýšily filmový zážitek na pětihvězdičkovou úroveň.

• 24.10.2017  21:23
    Čtyři dohody (divadelní záznam) (2013)

Moudré a vtipné.

• 22.9.2017  22:02

Film vlastně úplně o ničem, ale ta retro poloha je vtipná a vše skvěle dotažené, včetně hudební složky. Je to, jako by někdo natočil celovečerák z videa k Beastie Boys - (You Gotta) Fight For Your Right (To Party).

• 9.9.2017  16:53

Oproti knížce, kterou jsem tento týden dočetl, podle očekávání slabší. Co ale bije do uší, je hudební bezostyšná vykradačka soundtracku Trenta Reznora k US verzi Muži, kteří nenávidí ženy. To by se měl Elfman stydět.

• 12.8.2017  22:46

I přes to, že je to občas vykradačka Hry o trůny, chvilkami Pána prstenů a hudebně Vikingů, tak jde o slušný oddechový biják. Překvapil David Backham, kterého jsem hned poznal, i přes dobře udělané zjizvení. Aidan Gillen ze Hry o trůny se prozradil hlavně hlasem, jinak vypadal trochu silnější a starší.

• 9.8.2017  06:07

Animace úžasné, o tom žádná. Ale na můj vkus dost infantilní podání. Co mě ale iritovalo maximálně, byly ty dvě ultratrapné "písničky". To byl tedy hnus...

• 28.7.2017  21:23

Z mého oblíbeného seriálu se počínaje 6. řadou stala mávnutím kouzelného proutku nekoukatelná sračka, natočená nejspíš jiným kameramanem, scénář taky nemohl napsat nikdo příčetný, celé to působí jako nějaká ohavná telenovela. A už ani Claire Danes to nezachrání. Propad kvality o 3 třídy, to jsem ještě u žádného seriálu nezažil, takto razantí pokles. Hnus.

• 28.5.2017  22:55
    Dheepan (2015)

Realistický film o integraci neintegrovatelných na francouzský způsob.

• 7.5.2017  22:45
    Brimstone (2016)

Takhle napnutý jsem snad u žádného filmu ještě nebyl. Neskutečný filmový zážitek!!!

• 18.4.2017  08:26
    Volyň (2016)

Homo homini lupus. Neskutečně silný film, který vás zasáhne až do morku kostí. Etnický konflikt mezi Poláky a Ukrajinci u nás není moc známý. O to větší bude asi pro mnohé šok, co se tam dělo. Jatka taková, že vojáci Wehrmachtu působí v tom šílenství jako oáza klidu, a to i když nic nekonají, do ničeho se nemíchají a jen přihlížejí. . Nabízí se srovnání s Jdi a dívej se (Idi i smotri, SSSR 1985). Wolyň je ale mnohem nelítostnější k divákovi. Je až s podivem, že těch největších zvěrtev se mezi sebou dopouští národy, mezi kterými není až tak veliký rozdíl. Zkuste se zeptat průměrného Čecha na rozídl mezi Polákem a Ukrajincem? Možná v tom, že se každý jinak křižuje. Jaký je rozdíl mezi Srbem a Chorvatem? Taky jen ten, že jeden je katolík a druhý pravoslavný. A také se tam děly věci, o kterých ani nechcete vědět. Otrlejší si mohou něco přečíst o chorvatském koncentračním táboře Jasenovac z druhé světové války. Jaký je rozdíl mezi Hutuem a Tutsiem ve Rwandě? Jen ten, že jedni jsou rolníci a druzí pastevci. A takových etnicko-nacionalistických konfliktů, do kterých se zamíchá i náboženství, bychom v historii našli spousty, a nemusíme chodit daleko, Severoirský Belfast by taky mohl vyprávět. Vlastenectví je hezká věc, ale přehnaný nacionalismus vede do pekel. Možná budete po shlédnutí i litovat, že jste si film vůbec pouštěli, ale takové věci je prostě potřeba si připomínat. Už proto, že lidé jsou nepoučitelní.

• 7.4.2017  06:13

Tak jsme si udělali recesistický večer a pustili si Decibely lásky. Jeden z nejhorších filmů dle čsfd jsem chtěl vidět na vlastní oči a udělat si svůj názor, protože když od něčeho očekávám naprostý propadák, může mě to jen mile překvapit. A stalo se. Ne, že by šlo o film dobrý, to ani náhodou, ale měl i několik málo dobrých momentů a třeba Janžurová nebo Horváth či Rudolf Hrušínský ml. byli v pohodě. Co mě iritovalo, byla prkenná tvář Hrušínského nejmladšího, který si snad do horního rtu nechal napíchat botulotoxin. Oproti Discopříběhu však, uznávám,celkově znatelný pokles kvality.

• 23.3.2017  21:19

Možná, že kdybych byl Holanďan, Brabant, nebo třeba Frís, tak bych dal tři hvězdičky. Jenže já nejsem. Tohle je dobré tak pro odpolední nedělní vysílání na Nově.

• 7.3.2017  07:43
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Musím ocenit skvěle zvládnuté dobové reálie, hudební složku ("retroparodická" kapela Sloky) a pak i výkony Budaře, Trojana, Neužila, Kopty a Bárdos. Trochu to drhlo s podivným přechodem ze současnosti do roku 1982, ale to jsem nakonec skousnul. Postupem času mě to začlo hodně bavit, i když po prvním díle jsem měl spíš rozpačité dojmy. Nakonec se z toho vyklubal velmi slušný seroš.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9