Romario

okres Česká Lípa
Finis coronat opus

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 3.9.2020  06:11

Režie nic moc, ale vydržel jsem to až do konce. Zdeněk Troška se asi inspiroval, vidím v tom i jeho pozdější rukopis.

• 1.9.2020  13:02

Určitě to není horší, než Roundhay Garden Scene, a navíc je kýchnutí o čtyři roky starší. A taky dvakrát delší!

• 1.9.2020  12:47

Viděl jsem to asi 16 krát. :-D Je to dobrý, to natáčeli ve formátu GIF?

• 8.7.2020  21:24
    Jak pivo změnilo svět (TV seriál) (2018)

Ti dva rádobyvtipní trapáci seriál pro mě udělali nekoukatelný.

• 27.6.2020  13:56
    V pasti - Série 2 (série) (2018)

Oproti první sérii velký propad. Hlavně že tam nacpali správňáckého černošského čtyřprocentního přivandrovalce a jako protipól xenohomofobní polské (!) gastarbajtry, zřejmě variace na obávané polské instalatéry, před kterými se jednu dobu třásla celá Západní Evropa.

• 19.5.2020  21:20

Dobrá parodie na ll. světovou. Výčet chyb ve filmu by musel být vydávaný jako seriál.

• 25.4.2020  17:56
    Lví král (2019)

Animace špička, zpívající zvířata hnus. Tak mi to vychází na průměr.

• 21.4.2020  07:54

Oproti dílům z roku 2017 velký sešup dolů, tohle je jen odvar.

• 21.4.2020  07:52
    Pozůstalí - Série 1 (série) (2014)

Zmatečné, nezaujalo, vzdal jsem sledování po necelých třech dílech.

• 26.3.2020  21:22

Vydržel jsem asi 65 minut téhle nebetyčné nudy. Rozvleklejší, než bývaly sovětské filmy ze života zasloužilých umělců, na které se muselo za Komančů povinně se školou do kina, jinak by na to totiž nikdo jiný nemohl jít.

• 10.3.2020  07:54
    Outsider (TV seriál) (2020)

Skvělý mix Temného případu a Akt X. Tři čtvrtiny jsou naprosto fantastické, až v závěru Outsiderovi trochu došel dech.

• 7.3.2020  23:54
    Whiplash (2014)

Ačkoliv hudebně se pohybuju úplně v jiných vodách (upřednostňuju zvuk bubnů a píšťal) tak musím říct, že tenhle flm o jazzu je natolik strhující, že jsem se sám nestačil divit. Srovnání s válečným filmem Full metal jacket se přímo nabízí. :-) Dechberoucí. This is my drums. There are many others like it, but this one is mine. My drums are my best friend. It is my life....

• 24.2.2020  07:59
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Dva díly a stačilo, nechytlo mě to. Překvapivě nudné.

• 1.1.2020  21:04

Jen sestřih již dříve viděného v seriálu. Proto jen za dobře.

• 8.11.2019  08:22
    Zpřítomnělí (TV seriál) (2019)

Parádní a neotřelý seriál. Norům se daří dělat si srandu z migrační krize, ale umí těžit i z těžké politické nekorektnosti Vikingů. Má to nápad i vtip, dobrou hudbu i postavy. Mile překvapilo.

• 29.6.2019  22:21
    Overlord (2018)

Solidní Wolfensteinovská atmosféra.

• 14.6.2019  09:54
    Krajinou vína (TV seriál) (2019)

Seznam epizod: 1. Pálava 2. Aurelius 3. Müller Thurgau 4. Ryzlink rýnský 5. Muškát moravský 6. André 7. Rulandské bílé 8. Rulandské modré 9. Veltlínské zelené 10.Cabernet Moravia

• 3.4.2019  10:56
    Rapl - Série 2 (série) (2019)

První série výborná, z druhé jsem vydržel jen dva díly a nechápal, co se to stalo. Stejní tvůrci, ale tontokrát vytvořili paskvil. Aby toho nebylo málo, tak si rejža kritiku nechce připustit a je prý s touto slátaninou spokojený. „Ukázalo se, že u diváků propadají díly řešící aktuální témata, rasismus, xenofobii, utečence. Jsme stále národem, co nedohlédne dál než za hranici svého plotu,“ připomíná Pachl. Tak kdyby ta témata zpracoval dobře, a ne trapně až nechtěně směšně, tak by to fanoušci ocenili, ne? Trocha sebereflexe by mu neuškodila.

• 12.12.2018  13:33
    Lynč (TV seriál) (2018)

Pokud chtěli tvůrci otevřít problematiku rasové nesnášenlivosti v naší společnosti, nemuseli si vymýšlet nesmysl s lynčem slušného cikána bílými, který se v naší zemi nikdy neudál, ale mohli čerpat ze skutečných událostí, například z mačetového útoku v Novém Boru. Jinak některé herecké výkony celkem slušné, například Marsell Bendig byl hodně věrohodný, asi ani moc nehrál, prostě se choval přirozeně. Janek Gregor a Jiří Dvořák asi nejlepší. Stivínová byla spíše parodií na sebe samu z Pustiny, tady byla otřesná. Matěj Anděl totální propadák a nesympaťák. Vrchol v negativním smyslu byla dvojice "Němců", také mě hned napadlo, že jsou jako z "Alles Gute!". Od chvíle, kdy se tohle směšné duo objevilo na scéně, už byl, do té doby jakž takž průměrný, seriál vyloženě trapný.

• 31.8.2018  12:14
    Banshee - Série 4 (série) (2016)

Čtvrtá řada je už jen zbytečně nastavovaná kaše. Po dvou dílech už nebyla chuť pokračovat ve sledování.

• 27.8.2018  19:51

Obsese asiatů v létajících hrdinech je pro mě naprosto nepochopitelná.

• 9.7.2018  21:35
    Bod zlomu (2015)

Za parádní vizuál dvě hvězdy, jinak strašná blbost.

• 8.7.2018  23:13

Po dlouhé době jsem zase byl spokojen s nějakým válečným filmem. Pro finskou kinematografii mám slabost, ale to není důvod, proč dávám filmu plný počet. Je to proto, že válku jde zobrazit i bez otravného patosu (v čemž vynikají hlavně Rusáci). Viděl jsem plnou tříhodinovou verzi a možná i proto jsem měl dost času se s některými postavami sžít. Suomi Finland Perkele!

• 10.6.2018  21:43

Je to občas vtipné, pak zase trapné a laciné, ale litevské reálie, ač povrchní, tomu dávají šťávu a šmrnc. Zjevně inspirováno filmem Sbal prachy a vypadni, ale jeho kvalit nedosahuje. Ale párkrát jsem se opravdu zasmál, jako oddechovka fajn. Pobavila třeba jadrná polština v baru.

• 3.6.2018  19:38

Omán je zřejmě velmi pokroková země, kde žijí jen muži. Alespoň v tomto dokumentu to tak vypadá, po celou dobu nezahlédnete ani jednu jedinou ženu...

• 1.6.2018  20:44
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Totálně nezvládnutý dialekt to OPĚT zmrvil. Neskutečně to rvalo uši. Kdyby všichni mluvili jako Pražáci, asi by to působilo líp. Tady někteří herci mluví opravdu ostravsky, ale další dokáží v jedné větě přejít od kratkeho zobaku do mluvy z Prahy a to je fakt vrchol diletantství od tvůrců. Na tohle nemám nervy, po 20 minutách jsem to vzdal. Možná by film samotný byl i dobrý, ale to už nikdy nezjistím. Oproti této hrůze působí souběžně uváděný dokument "Černé zlato" jako zjevení. Jako bonus k preciznímu dokumentu tam i uslyšíte, jak se na Ostravsku skutečně mluví.

• 23.4.2018  07:31

V kategorii Drama / Thriller / Válečný největší nuda od bezkonkurenční Odvahy pod palbou. Tady jsem přidal jednu hvězdičku za záběry dronů a z dronů. Jinak neskutečná blbost, chtěl bych vidět, jak to američtí odpalovači raket vždy obrečej, když sejmou "omylem" nějakého civilistu.

• 18.4.2018  06:01
    Banik!!! (TV film) (2018)

Je fajne se pochlubit tim, že tu Bayern Mnichov prohral 1:2, ale už tvurci zapomněli zminit, že v odvetě dostal Banik bura.

• 9.2.2018  21:43
    Sněhulák (2017)

Tři hvězdy s hodně odřenýma ušima. Nad vodou tuhle slátaninu drží fajnový soundtrack a záběry na severskou krajinu. Škoda, že se nedržel režisér knižní předlohy, která je výborná.

• 10.1.2018  11:46

2. série: 100% Překvapilo mě zprvu, že se změnilo kompletně herecké obsazení, lokace, ladění příběhu, vlastně se jedná o úplně jiný seriál, jen se shodným názvem. Ale co na tom nakonec sejde? Důležitá je kvalita a divácký zážitek! Colin Farrell, Vince Vaughn a Rachel McAdams hrají přímo skvěle (do Vaughna bych to ani neřekl), příběh fantasticky graduje, má to šťávu, vše je přitom maximálně uvěřitelné. Je potřeba sledovat pořádně děj, zápletka se dost větví, ale stojí to za to. Pro mě lepší první řady.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9