Poslední templář (2009) (TV film)

Kniha byla výborná. R.Khoury napsal světový bestseller (*****). Kanaďané se snažili natočit film s vtipem - něco jako Indiana Jonese v sukních (***). Vyšla z toho ovšem bezvadná komedie (**) - jistě fajn námět pro telenovelu. Škoda, některé úseky filmu byly i docela slušné.

Oscar 2017 (2017) (pořad)

Kdysi jsem předávání Oskarů nebo jen vítěze v kategorii za určitý rok sledoval docela rád, ale teď je to rok od roku horší a nezajímavé. Nad výsledky Oskara 2017 jsem dokonce vyprskl smíchy. Nic proti černochům, ale například Moonlight je docela obyčejné drama, od loňského roku vybrečené a vymodlené, a La La Land není zas kdovíjaká pecka. Rok 2016 přinesl přece daleko více zajímavějších snímků. Sošky Academy Awards mě už vážně neberou.

Slídil (2014)

Slídil u mně pohořel. Byl temný, pochmurný, negativní a hlavně depresivní. Příliš krvavý scénář a snobizmus. Nezachránil to ani Jake Gyllenhaal. Snad to bude tím, že hyeny podobného rázu jsem nikdy neobdivoval.

Dávám tomu rok (2013)

Ukázka toho, jak nemá vypadat komedie. Naprostá ztráta času, ubohá stupidita. Jediný povedený okamžik filmu: holubice a houslista při romantickopracovním rozhovoru.

X Factor (2014) (pořad)

Šelest BucKingham je zamilovaná a tudíž rozumu zbavená. Protlačila do živých kol svého nejmilovanějšího zpěváka. Je to evidentní. První velké obětí, cílená chvála R.Műlera, popření nedostatků a vyslání milého do dalšího kola. Nic proti Matěji Vávrovi nemám, snaží se, umí dobře zpívat, je sympaťák, ale tvrdit, "i když jsi introvert, nevadí, stejně postupuješ dál", oproti Lukáši Grűnerovi, který zpívá téměř dokonale, na lidi a publikum je zvyklý, avšak ouha, zpívá s kytarou, to je problém, je vážně velmi směšné. Přitom loni v britské X Factor postoupil do živých kol právě kluk s kytarou, Luk Friend. Český X Factor sleduju nepravidelně, spíše ze zájmu o zpěv. Takové nevhodné rozhodnutí však sráží tenhle pořad k zemi a já jej s nechutí vypínám. Sisa Sklovská je afektovaná. Nejvíce boduje Oto Klempíř.

Já, padouch 2 (2013)

Použijte kvalitní motivy z kultovních filmů a zařaďte je do svého nového filmu, zkrátka kopírujte a kopírujte, občas to všechno proložte prděním postaviček a jinými šílenostmi, no a trhák je na světě. To druhé mi vůbec nevadí, pokud jde o vlastní nápad, ale vykrádání z jiných filmů vážně neberu.

SuperStar 2013 (2013) (pořad)

Nijak to šílenství neprožívám, jen občas shlédnu upoutávky, poslechnu dobré písničky, mrknu na dobré zpěváky, dozvím se výsledky, toť vše. Mám však pocit, že tahle soutěž o zpěvu příliš není. Porota přibírá mezi nejlepší zpěváky kluka jen proto, že vypadá dobře a zpěvačka která umí zpívat nejlépe ze všech, je porotou občas kritizována a nakonec vypadne už jako pátá v pořadí. V soutěži jí zastavily faninky, které posílají hlasy klukům, samozřejmě. Tenhle systém a uvažování mě vážně nebere a Habera je čím dál víc protivnější, takže adieu.

V cizí kůži (2011)

Variací na téma záměny už bylo mnoho, tato verze je nejslabší.

Borgman (2013) odpad!

Hluboce prodchnutý a filozofický film. Jo, to zrovna!! Sory za odpad, ale už dlouho jsem neviděl takovou mysteriózní slátaninu. Pobavil mě pouze pár chrtů, jinak nic, co by stálo za mou pozornost.