Adelheid (1969)

Vláčil je prostě mistr nad mistry. Takový Bergman u nás v Čechách. Adelheid patří mezi to nejlepší mezi to, co udělal. Nesmím ani zapomenout na skvělý Kornerův scénář. Tohoto spisovatele mám moc rád (velmi dobře se mi Adelheid je ponurá cesta do hlubin česko - německých vztahů.

Trhala fialky dynamitem (1992)

Já na tom byl svého času v kině - a tehdy jsem to (byl jsem malý chlapec) ještě bral jako docela fajn zábavu.

Kawasakiho růže (2009)

Tento film mě zasáhl. Dal jsem na doporučení Karin a i přes zjevnou únavu mého nebohého těla se doplazil tramvají číslo 9 k Aeru shlédnout tento velmi dobře hodnocený snímek. A vyplatilo se. Je velmi pozoruhodné, že mnoho současných českých filmů se věnuje jistému vyrovnávání se s minulostí. Mame tu asi jako společnost jistý pociťovaný deficit. Režisér Hřebejk se však v Kawasakiho růži trochu odchýlil od tradiční české retrokomedie (Pelíšky, Musíme si pomáhat, Pupendo) a přidává jiný pohled na situaci. Nutno říci, že je to pohled o poznání více znepokujující. Moc se mi líbily herecké výkony, hlavně Martin Huba, Lenka Vlasáková a Petra Hřebíčková (která byla do nedávna velkou neznámou) své role zvládají na výbornou a pomáhají budovat hutnou atmosféru filmu, v němž se objevuje i bývala seriálová hvězda Ladislav Chudík, který si zde však střihl roli víceméně negativní. Velkou devizou Kawasakiho růže je silný námět, který nabízí mnohá zamyšlení a otázky. Navíc popisuje dobu, kterou si ještě mnozí pamatují a mohou své zkušenosti porovnávat s filmem (praktiky StB). Co víc od českého filmu čekat? Já osobně jsem rád, že se naše kinematografie probouzí k životu a po snímcích jako byl třeba Protektor, Proměny, či Pouta tu máme v poslední době další dobrý zářez na "kinofilní pažbě".

Pouta (2009)

Zajímavý film, který je sice docela dlouhý, ale zato nechává moc dobře vyniknout skvělé hlas - a herectví obecně - pana Malého.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Hrozná hloupost zdevastovaná navíc ještě dosti tragickým českým dabingem. Ta jedna hvězda je za Ch. Barrieho.

Děti noci (2008)

Mádl je borec! :-) Mně se tento film náhodou docela dost líbil. Nečekal jsem od něj nic extra přínosného, leč..., mýlil jsem se. Zajímavá hudba, kamera, jen ten příběh by mohl být o něco více promyšlený.

Napříč vesmírem (2007)

Film se mi líbil. Beatles mám moc rád. Po vizuální stránce se jednalo o velmi vydařené dílo. Dojem mi zhoršil jen trochu méně povedený konec.

Nouzový východ (2008)

První hodinka mě moc nebavila, nicméně pak jsem se do filmu pořádně "dostal". Výkon K. Winslet je úžasný. Režisér Sam Mendes sice trochu "jede" v intencích Americké krásy, nicméně výsledek je zde daleko více depresivní. Rozhodně se nejedná o film na poklidný večer...