Slunce, seno a pár facek (1989)

Jako malý jsem se vždy těšil na tu závěrečnou rvačku :-) Některé vtipy celkem jdou, nicméně je to samozřejmě dost jednoduché a prvoplánové.

Slunce, seno, jahody (1983)

Na tom jsem byl dokonce v kině :-). Taková nestárnoucí klasika, která je v podstatě celkem trapná a hodně "vidlácká", nicméně...viděl to asi každý.

Slunce, seno, erotika (1991)

Po pádu železné opony se prostě musel Troška nějak vyřádit na zakázaném ovoci. Proto ta erotika a vtip o Leninovi. Jinak samozřejmě nic moc, leč jako odlehčená zábava se to dá shlédnout.

Akta X (1993) (seriál)

Svého času jsem se u tohoto seriálu docela bál. Tehdy dávali na tv nova ještě Krajní meze, což mi někdy přišlo o chloupeček lepší (ale jak kdy..).

Akta X - Úvod (1993) (epizoda)

Tento seriál je pro mě velký kult. Netřeba komentovat dále. Snad až na poslední dvě série, které jsem bohužel moc navíc ani neviděl, se mi to celé nadmíru líbilo.

Bosé nohy v parku (1967)

Parádní adaptace, kterou jsem kdysi viděl v televizi a zcela mě dostala. Dodnes vzpomínám na to cizokrajné jídlo :-).

Dým bramborové natě (1976)

Mám rád filmy pana Vláčila. Hezky zkoumají lidskou duši. Výkon Rudolfa Hrušínského je další výbornou devizou tohoto snímku.

Dívka ze stratosféry (2004)

Film Stratosferic girl je holandský. Mluví se v něm z 90% anglicky a z 10% japonsky. A jeho valná většina se odehrává v Japonsku (Tokyo). Pěkný Babylon. Pěkný film ale Stratosferic girl dozajista je. Více než na narativní složku snímku dává na atmosferické, zvukově vizuální podání, což provádí zatraceně dobře. Až jsem místy na obrazovce oči nechal. Co diváka bezesporu zaujme jsou kresby, kterými hlavní hrdinka často začíná rozličné filmové scény. Kresby se během několika vteřin změní v klasický filmový záběr. Působivé a pěkné. Celý film tak trochu vypadá jako komiks, na nějž je ostatně během snímku dostatečně odkazováno. Hlavní hrdinka Angela - krom toho že pěkně kreslí - navíc působí dostatečné "étericky" (taková malá elfí víla no..). Její podání se herečce Chloé Winkel (inu, herečce, má pouze tento film, takže to asi herečka z povolání ani nebude) zdařilo výborně - počínaje hlasem a výrazem tváře konče. Hudební doprovod bych rovněž ohodnotil velice dobře, jedná se o takovou intimní hudbu lehce šmrncnutou ambientem, což se skvěle hodí k záběrům na přeplněné japonské ulice. Ve filmu naleznete i Tuvu Novotny, která zde hraje postavu Moniky ze Švédska, a zanechává tak na Stratosphere girl i malou českou stopu, neboť její otec pocházel z Prahy a samotná Tuva mluví obstojně česky. Značně vydařenou složkou filmu je pak kamera a rozličné prostřihy scén, které působí velice....stratosféricky (lepší slovo mě bohužel nenapadlo a vzhledem k názvu filmu je celkem i trefné). Tento snímek bych doporučil i těm, kteří se začínají učit Shakespearově jazyku, neboť se zde v drtivé většině mluví anglicky, leč tato slova jsou vyřčena z úst postav, které nejsou rodilými mluvčími. Obzvláště přízvuk Angely (Chloé Winkel) má takový krásně holandský nádech. Krása pro uši :-).

Fish Tank (2009)

Hip-hop nemám rád, ale film se mi celkvoě moc líbil. Hezký výkon hlavní hrdinky.

Noc (1961)

Ale jo, ono se mi to vlastně docela líbilo. Jen jsem film sledoval patrně v nějakém prapodivném rozpoložení myslí. Matroianni ale tradičně výborný. A závěrečná scéna rovněž.