Velmistr (2013)

Dobrý film. Pomalý, jeden by řekl skoro utahaný, plný přesahů a myšlenek, které asi Evropan nepobere. Není to typická asijská mlátička, i když i tady jsou neuvěřitelné scény. Je to spíš o zapadání do historických souvislostí, asi třikrát jsou ve filmu autentické záběry. Nebylo to zlé, ale dvě hodiny je docela dlouhá doba, na to že se tam skoro nic neděje.

Pot a krev (2013)

První polovina filmu je strašná pruda. Jinak je to ucházející kriminální drama o třech dementech, kteří přijdou k velkým prachům. To, že je to podle skutečné události tomu dává korunu. Jinak to není kdovíjaká bomba.

Hannibal (2013) (seriál)

Na rovinu musím říct, že všechny ty neskutečné zločiny, které se v seriálu staly, musely vzniknout v hlavě nějakého hodně ujetého úchyla. Práci toho člověka bych fakt nechtěl. Stejně jako práci všech hlavních postav seriálu. Už proto že polovina hlavních protagonistů trpí fakt divnýma schízama a ke konci je to docela solidně pošahaný horor. Mikkelsen výborný a v patách mu jde zbytek osazenstva. Jedinou výtku mám, a to že už mě trochu začíná nudit ten trend výjimečných lidí se speciálními chopnostmi. Ale chápu, že jinak by to asi nešlo. Edit. Od druhé série se začínají vraždy stávat až příliš neskutečnými a dialogy mezi Hannibalem a Willem se smrskávají na plytké pseudointelektuální psychožávsty a to tak, že ani ten zbytek atmosféry a celková geniální naaranžovanost seriálu to nezachraňuje.

Legie (2010)

Poměrně koukatelný akční ač bezmyšlenkovitý řitní výměšek. Nevím, co bych k tomu napsal víc.

Válka Bohů (2011)

Lepší tři. Na čtyři to není, protože když koukám na film, neměl bych mít pocit, že si dokážu jejich rekvizity vyrobit doma z lepenky. A taky když už natáčí celý film v zeleném hangáru, čekal bych, že to bude vypadat trošičku lépe. Ale jinak jsem spokojený s obsazením, s myšlenkou věčně mladých bohů, s několika krvavými souboji a bylo tam i pár estetických záběrů.

Havran (2012)

Nebylo to vyloženě špatné, ale jako čtenář Poa musím konstatovat, že nápad to nebyl marný. Jen si myslím, že potenciál filmu mohl být vytěžen trochu více.

Cry-Baby (1990)

Jeden by řekl, že po všech těch Depp/Burton filmových šílenostech už bude připraven na všechno. No, na tohle vás ani nic moc dobře nepřipraví. Osobně ani moc muzikály nemusím, takže o to hůř se mi to hodnotí. Pár dobrých písniček tam bylo, ale kvůli těm hrozným zjevům se mi to chtělo několikrát vypnout. Znovu to vidět nemusím.

Griffinovi (1999) (seriál)

Tři za Stewieho a Briana, což je na seriálu jediné originální. Jinak je to od A do Z neskutečná kopie Simpsonů, akorát s větším množstvím pop-kulturních odkazů, které nepochopím, protože nejsem Američan, asi tak sedmi odkazy na neexistující příběhy postav během jednoho dílu a nesnesitelně dementním Peterem. Takže docela vtipné to je, ale rychle se to okouká.

Doktor Strange (2007)

Strange je mi jako postava naprosto cizí, ale není to důvod nízkého hodnocení. Kresba a celková kompozice včetně příběhu mi chvílemi připomínala spíš anime, než klasický kreslený film. První polovina s poměrně krátkým výcvikem byla ucházející, pak už je to v podstatě klišé o tom, jak vyvolený mág porazí neporazitelného.