Obřad (2011)

Je pravda, že v kině to vypadalo dost působivě, ale to vypadají prakticky všechny filmy na velkým plátně. Plusem Obřadu je, že se vyvaroval takových těch krkolomných scén, kdy si posedlá vykloubí hlavu o 680° a pak si s inkvizitorem dá slovní fotbal v aramejštině. Film se snaží být co nejvíce "věrný" spřípadům obsese, ale hrozně mi tam neštimuluje to, že dvě hlavní postavy prakticky nejsou věřící a jsou to největší vymýtači světa. Za atmosféru a posedlého Hopkinse maximálně tři.

Mezi vlky (2011)

Celý snímek je prodchnut jakousi melancholií, která ale vypadá především na začátku dost pateticky. Hudba je tvořená dvěma tóny, hučením větru a vytím vlků, které je mimořádně působivé. Když se v dálce objeví pára z vlčí mordy, rozsvítí se šest párů očí nebo spustí živočišný orchestr (nemyslím methan ze střev) pak to jsou klady a atmosféře pomáhající věci. Plus hromada lekaček. Výborný byl pád letadla, který se mi líbil a díky reprákům v kině to byl zážitek. Co atmosféru dusí, jsou ostatní přeživší, kteří kromě krmení pro severskou zvěř neplní žádný mě poznaný účel. Akce, pokud nepočítáme jednoho sestřeleného vlka a pak zběsilý úprk po zbytek filmu, je celková žádná. A konec, na ten si fakt počkejte, ten stojí za to. Takže sečteno podtrženo, Liam propad o jeden stupeň níž, i když je to pořád řízek.

Hodný, zlý a divný (2008)

Neštěstí. Potenciál takřka nevyužitý. Navzdory tomu, že jsem vášnivým zastáncem asijské tvorby a tyhle přeplácaný úchylárny mi nedělají kdovíjaký problém, tohle se táhlo a táhlo, dialogy byly hodně slabé a celkový dojem to ve mě zanechalo dohromady takový, že si popravdě ani moc nepamatuji, o čem to přesně bylo. Jako rozptýlení na sobotní odpoledne dobrý, ale jinak nic moč.

Jsem číslo čtyři (2011)

Hodně předvídatelný, tuctový a bohužel i strojený snímek. O stereotypy tam zakopáváme na každém kroku a kromě pár napadů film nenabízí prakticky nic nového do branže. Je to popcornová ptákovina, to ano, ale mě se tyhle ptákoviny docela líbí. Svůj učel to splnilo, pobavilo mě to.

Krev Borgiů (2006)

A já si myslel, že po Tudorovcích a Hry o trůny nenajdu famílii s takovým gustem k všem radostem a neřestem světského života. Nebýt informační hodnoty, asi bych se ani neobtěžoval film dokoukat a to především kvůli odporně dlouhé stopáži, která by nevadila, kdyby to bylo přeci jen trochu profesionálněji pojaté. Na druhou stranu výběr herců s předvádění jejich španělského temperamentu a vizuální líbeznosti nebylo k zahození.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Takže emzáci přiletěli na Zemi, aby tu kutali zlato a zřídili příležitostnou márnici. Hurá, máme práci pro zamlklého Craiga. Jen mu musíme do hrozivé cesty pomsty za ztracenou paměť přihodit pár dalších záporáků. Šerifa, statkáře, indiány, bandity... teď už opravdu chybí jen kuchař, věštec a debil. Vážně, když jsem to viděl v kině jako ukázku, tak jsem nevěděl, co to pořádně bude. Bylo to hodně slanbé, to to bylo. U sledování jsem se tedy docela místama nudil. Nenudil jsem se, když jsem kroutil hlavou nad nelogickými momenty, jako když na marťany jede všeho všude třicet koní, během bitvy jich čtyřicet pochcípá a nakonec odcválá padesát ořů, spokojeně si mnoucí kopyta. A to si toho normálně nevšímám, jenže když není na co jiného koukat... Ne fakt, tady končí sranda. Nejsem náročný, ale tohle mě nechytlo. Tři za originální (i když dost debilní) nápad a za snahu.

Barbar Conan (2011)

Tak to bylo hodně špatný. Mělo to svoje pěkný momenty a kvůli Perlmenovi se na to rozhodně vyplatilo mrknout. Ale ten konec byl totálně zmaštěnej. A taky je zajímavý, jak vždycky když umře hlavní záporák, tak se bez zjevné příčiny rozpadne i jeho hrad.

Solomon Kane (2009)

Takový trochu zklamání pro mě. Vezmu-li v potaz, že ani knížka mě kdovíjak neuchvátila, není se čemu divit. Čekal jsem krapet vyťukanější příběh i řežbu, i když to v konečným důsledku nebylo tak špatné. Špinavé a surové souboje jsou něco, co se moc ve filmech nevidí. Filmu ubírá kadence přibližně jeden stereotyp na dvě minuty filmu. Na druhou stranu, pár momentů tam bylo vskutku originálních a jsem typ, co se dost vyžívá v kostýmech, které taky nebyly k zahození. Za zkouknutí určitě stojí souboj s tim divným stvořením na začátku. Jinak samozřejmě ideologicky je to úplně mimo.

Box (2009)

Bylo to dost dlouhé, dost ukecané a hlavně jsem to vůbec nepochopil.

Gympl (2007)

Slabší než čaj ze školní jídelny. Jako bych takových debilů neměl plné chodby ve vlastní škole, musí o nich ještě točit filmy. Jeden nevychovanej spratek co nechápe, že nedělá umění, ale nasírá lidi tou barvou na zdech, druhej nevychovej zbohatlík, který nepochopil, že za peníze si nekoupí všechno a pak zbytek stereotypy: nafintěný barbíny, třídní oudsider, vyhulená palice, citově deprimovaná chudinka atd...