Orel Deváté legie (2011)

Orel nám sletěl ze skalnatých výšin nad bororvičky a pak začal stavět hnízno v malém hájku zakrslých klečí. No jo, to by vystihovalo moje pocity z filmu. Doufam jsem, že to bude pecka, ale byl to slabší průměr. Nejdřív se to vyvýjelo bez problémů. Záchrana zvědů z ruky barbarských Britů, tustedo jak má být a pak najednou na toho chlapa spadne auto a následuje půl hodiny kecání. Naštěstí ale potom začne akce, totiž road trip patricijského římana a jeho barbarského otroka, kterýžto říman by s ním nevydržel ani pět minut, protože by to bylo pod jeho úroveň a otrok by ho kuchnul za prvním stromem. Děj se nám tedy kdovíjak nevydařil, trochu to spravilo objevení deváté legie (hezká teorie) a honba za svobodou za dlouhého pronásledováním severoamerických Inuitů ze Skotska. Ale co to najednou...? Orel vyletěl z jehličnatého klacku a krouží kolem špiček hor jako ten pták z reklamy na Aquilu... aha, to je ta hudba. Ta totiž celý film tak pozvedá. Pravda je, že nejlepší kousek je až v titulkách, ale i to je součást filmu, ne?

Veřejní nepřátelé (2009)

Zklamání týdne. Herecký potenciál předních herců prakticky nevyužitý, celý film bylo jedno velký okecávání a k tomu ta kamera, která se závěrem filmu skoro přiblížila seriálům na TV Nova. Jediný klad snímku je jeho hudba, jinak je kvantum gangstersek, které Veřejné nepřátele strčí do kapsy.

Pán převleků (2002)

Jsem pyšný na to, že mám u tohohle filmu nejvyšší hodnocení. Fakt je, že jsem ho viděl naposledy někdy v osmé třídě, ale tou dobou se mi to docela líbilo a pár vtipných momentů mi v hlavě taky utkvělo. (Tedy myslím, že jsou z tohohle filmu.)

Červená Karkulka (2011)

Ale no tak, Vždyť to nebylo tak hrozný. Pravda, žádný terno, ale na rozdíl od Twilight to mělo atmosféru a herce (minimálně jednoho). Je sice vznešenou pravdou, že nějak zvlášť originální příběh to nemá. Milostný trojúhelník, vlkodlak a jeho zabíječ, bla bla bla. Ale přiznám se, že do samého konce jsem nevěděl, kterej z nich je to monstrum. K mrazení v zádech se obávám při sledování nedojde, ale jeden večer s přítelkyní vás to pobaví.

Barbar (2009)

Eh... no dobře. Jsou filmy, u kterých se bojím mrknout, aby mi náhodou neunikl jeden moment, vteřinka záběru, která by mohla být klíčová pro celé dění a stejně nakonec nepochopím, proč postavy udělaly to, co udělaly a jaký to celé mělo význam. Kvantum statických záběrů na krajiny, herce, depresivní prostředí patrně dvě hodiny před skandinávským polárním podvečerem, hudba při které vám budou krvácet uši a pár obstojných rubaček a vykolení jednoho či dvou bimbasů. Mads jako Odin odjel do Ameriky, aby si vyšel s Vikingskými křižáky na sebevražedný špacír. Proti tomuhle druhu filmu nic nemám, bavilo mě to... teda... trochu. Je ale vznešenou pravdou, že nic podobnýho jsem zatím neviděl.

Planeta opic (2001)

Úmyslně jsem se kouknul na starou i novou planetu v jednom dni a musím říct, že původní koncept se mi líbil víc. Ano, samozřejmě v tomhle novém se předpokládá, že budou kostýmy a masky perfektní a taky že byly, ale to filmu moc nepřidává. Celý příběh se rozjede strašně rychle. Během deseti minut víme o co jde a někteří i tuší, jak to skončí. Pravda, konec tu není o moc více optimistický, než v původní planetě, ale celý film, je to zvláštní, na mě působí mnohem více americky. Tzn. že tu je skoro milostný trojúhelník, závěrečná bitva, nechybí ani motivační projev hlavního hrdiny... Vizuálně pěkné, ale v e srovnání s originálem nic moc.

Zkrocená hora (2005)

No hlavně bych řekl, že tam byla pěkná příroda, to jo. A taky hudba byla pěkná. Ale jinak se ve filmu nic moc neděje. Sledujeme pomalý začátek filmu, kde spolu gayboyové skoro nemluví, pak erotický výbuch a jejich odloučení a cestu k vlastním pokryteckým životům. Chvíli se tam někdo s někým hádal, pak se hádal někdo jiný... U filmu s nálepkou "hřejivý" byl čekal něco jiného.

Hellboy Animated: Sword of Storms (2006) (TV film)

Hellboy si to rozdává s celou kavalerií záporáků japonské mytologie? Proč ne? Jo, bavilo. Mělo to akci i děj, i když trochu prkenný a arkádovitě kostrbatý. Bitky se mi docela líbily a co tomu přesně vytknout nevím. Snad jen to, že podruhé bych se na to nepodíval. Zas tolik mě to nechytlo. (Fakt, zkoušel jsem to a podruhé mě to moc nebralo...)

Já, padouch (2010)

Říkám si tři nebo čtyři. Ale musám bohužel přihlédnout k tomu, že jsem se první třetinu nebo polovinu filmu opravdu snad ani jednou nezasmál. Vtipy tam byly slušný, ale bylo jich málo, pozdě a když se konečně nějaký obevil, tak byl strašně nahodilý nebo ohraný. Prostě jsem myslel, že za sto třicet korun v kině dostanu víc, než průměrný animák.

Karate Kid (2010)

Nebýt toho, že jsem Jadena viděl v pořadu Davida Lettermana, asi bych si ani neuvědomil ten paradox, že Karate Kid se učí Kung-fu. (Karate x Kung-fu...) Nicméně filmu to neškodí. Trochu mi vadilo, že Dre je takový prcek. Taky pochybuju, že by po půlroce tréninku sundal hlavního záporáka kopačkou ze salta pozpátku. Zcela opomíjím klišé moderních filmů, kdy se naprostý pako naučí za měsíc to, co se jeho mistr učil celý život. Ale jinak hezký příběh, hezké prostředí (Čína už není jen komunismus a cenzura) a hlavně Jackie se zhostil své role mentora (jako každé role) vynikajícně. Přesto všechno toto není film, kterému bych dal více než tři. Posledním hřebíkem do rakve byl Biebrovský soundtrack :)