Transformers: Poslední rytíř (2017)

Není to až takové peklo, jak se všude psalo a říkalo, ale dobré to není. Momentálně asi není vyčpělejší série, než tohle. Od výborného prvního dílu jsme se dostali až na samé dno, horší už to být asi nemůže. Transformeři už dávno nemají co nabídnout, čím překvapit, prostě nemají už nic, jen ty efetky a i ty se pomalu okoukávají, protože ta destrukce vypadá už od dvojky furt stějně. Postavy nic, jen prázdnota a nuda, příběh slabý, režie Michaela Baye srandovní, atmosféra nikde. Doufám, že tohle je poslední díl a už nic dalšího točit nebudou, protože Transformers už svoje řekli a stačilo to.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Vizuálně úchvatné, jinak ale herci špatní a hlavně špatně vybraní. DeHaan je hnusný vychrtlý nýmand a Clive Owen je tady hroznej. Vypnul jsem ale mozek a bavilo mě to. A zábava je u filmu hlavní.

Death Note (2017)

Po delší době je tady výborný příspěvek do žánru "upršené Mystery"..... Musím říct, že mě Death note hrozně potěšil a překvapil, bylo to hrozně osvěžující. Vynikající, zvraty a atmosférou nabitý příběh, kde se krví nešetří a napětí jede od začátku do konce a divák prostě neví, jak to dopadne, nebo nedopadne. Místy jsou tu hororové prvky a Rjuk je na pohled hodně děsivý. ( výborný Dafoe) Film tzv.: do Pokladničky a velká cennost, že tohle vzniklo.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Dejte Magorovi jménem Ritchie 200 Milionů dolarů a nechte se fascinovat fantastickým a dokonalým Digitálním Mrdníkem, s nádhernými hrdinskými a heroickými momenty a úchvatnou hudbou. Vše je tady utržené ze řetězu a naprosto dechberoucí

Poslední samuraj (2003)

Dokonale Harmonický, filosoficko-existenciálnímí úvahami a perfektní akcí naplněný velkofilm s duší a obrovským srdcem, kde si všichni zůčastnění dali ohromně záležet a dali do toho Srdce. Tom Cruise v jedné ze životních rolí, za kterou měl brát Oscara. Nádherný film v každém okamžiku, při kterém nikdy nevydržím bez slzy. Jeden z nejlepších filmů..... Vždy mě naplní jakýmsi vnitřním klidem a pokorou.....

Lék na život (2016)

Hodně rozporuplný film. Má to výborná místa, ale taky bohužel hodně slabá a zmatená místa. Atmosféra se tomu místy nedá upřít, ale aby to bylo skutečně skvělé Mystery, chtělo by to prostě víc, víc ve všem. Nelíbilo se mi tady, že to byl místy vážně haluz a prišlo mi to, že Verbinski začal vážně fetovat. Nádech Paranoi mám ve filmem rád, ale musí to být zvládnuté a zajímavé, prostě to musí mít něco do sebe, ale tady mi to nesedlo. Perfektní byla scéna nehody s jelenem, celkový začátek a potom i finále bylo dobré. Jinak by to ale chtělo film zkrátit, 2 a půl hodiny bylo trochu moc a kdyby to mělo třeba jen hodinu a půl, bylo by to úplně dostačující a i tempo by bylo někde úplně jinde. Ovšem při téhle stopáži to bylo často až moc rozvleklé a utahané. Vizuálně výborný film, kde byl rozpočet vidět a přeci jen, Verbinski má řemeslo v malíku, ale od něj bych čekal prostě víc, je to režisérská špička. Tohle byl jen lepší průměr. 65%

Buchty a klobásy (2016)

Bylo to až extrémně sprosté, to mi místy malinko vadilo, ale jinak to nemělo chybu. Tolik šílených a vtipných nápadů se jen tak nevidí. Těžko vysvětlovat, to se prostě musí vidět. U některých scén jsem měl doslova výbuchy smíchu :D Výborná animace, tohle umí udělat a vymyslet jen Američani no....

Kniha džunglí (2016)

Digitální extáze ve všech směrech. Kdyby to člověk nevěděl, snad by i uvěřil, že to natočili s reálnými zvířaty! Krásná práce a zasloužený Oscar za vizuální efekty. A krom efektů i film jako takový, naprosto skvělý.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Matěj si nepokrytě vytřel prdel se všemi novými, hyper-vážnými bondovkami a natočil tu nejlepší bondovku od dob 90. let minulého století. Se vší Grácií, dokonalou akcí, krásnou Britskou elegancí a humorem a Erkovou nepřístupností. Je to splněný sen každého diváka, který miluje film a rozumí mu. Kingsman je Cool.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Bože, buď prosím milostiv k duším, jenž jsou čisté, obětavé a srdečné. Dej jim sílu, ať mohou v těchto šlépějích kráčet dále a mohou být inspirací dalším dobrým duším...... Smiluj se a odpusť slepý lidský hněv a nenávist. Lidé nevědí, co činí......