Setkání s múzou (1969)

Trochu zapomenutý ale krásný film, který staví na umu a nádheře mladé Helen Mirren. Kdo tehdy tušil, že se bude svlékat ve filmech i v padesáti a nevyzní to trapně a že si švihne britskou Alžbětu. Hezký zážitek, byť s jednoduchým dějem.

Show Bennyho Hilla (1969) (seriál)

Když jsem byl dítě, bavil mě Benny svými gagy, kopanci a hitlerovým gestem poplácávání svého malého komplice (j. Wright) po lebce. Jako padesátníkovi se mi dnes líbí nesmírná inteligence s jakou přebudoval Cromwela, operu Carmen a všechny batmeny světa. Nezapomenutelná je dívčí skupina Hills Angels-holky jak obrázky s přírodníma prsama. Benny si vzal na paškál policii, armádu, nevěru, politiky, církev, celebrity, němce, číňany a ze všech si udělal srandu. I z metařů! Kolegy měl skvělé http://www.imdb.com/name/nm0569077/bio , http://en.wikipedia.org/wiki/Bob_Todd a především http://www.runstop.de/jwright.html

Sladké hry minulého léta (1969) (TV film)

Pro pracujícího člověka moderního věku je to nedívatelný až nepochopitelný film.Všichni dělaj hovno, jen žerou, chlastaj a šukaj. Kde na to berou? Proč jsou tam ty dlouhé pasáže s podřadnou hudbou? Připomnělo mi to hudbu pro chvíle pohody na stanici Praha. 1* dávám za impresionistickou kameru, 1* za sem tam povedený vtip od Lasici a Satinského. Asi 20 min jsem vydržel.

Slasti Otce vlasti (1969)

Opravdu hezké nadsázkové komediální, skvěle zahrané atd. O otci vlasti asi nelze natočit hezčí film a i historicky to docela sedí, viděl jsem to 5x ale vadu na tom nenašel.

Směšný pán (1969)

Výborná záležitost Kachyňova s hudbou Lišky. Vladimír Šmeral tu skutečně herecky září. Prostřihy do komunistického gulagu soudruhy asi nepotěšily a ti nepotěšili patrně Kachyňu. Film komorní, však rozlévající se hodně doširoka. Dům se zelenou kopulí, kde ještě donedávna viselo prádlo a létali holubi. Potěšil mě Karel, moc potěšil.

Smuteční slavnost (1969)

Zkurveně těžká a depresivní záležitost-pohleďme na sebe-co jsme (ne co jsme byli-to by bylo hodně levné). Eva Kantůrková skutečně nebyla žádná slepice ale famózní spisovatelka. Obsazení Ľudovíta Kronera, výborný tah. Klasický trezorový film na který se už raději nebudete dívat. ----Jako živého jsme ho vyhnali z okresu, jako mrtvý se může vrátit---

Svatej z Krejcárku (1969)

Petr Tuček je režisér Packal, vlastně nic dobrého pro filmový kumšt neudělal. Tento film je ale poněkud vyjímečný, vykreslení postav velmi originální, Václav Kotva jako velký player , co v ostatních domácích filmech hrál pouze vedlejší role. Vadila mě první polovina, kde Peterka přehrává svoji roli bohéma a opilce a s příběhem to souvisí velmi málo. V druhé polovině se rozvijí skutečné drama dobráka Lájoše a kurvy Magdy. Škoda přeškoda, že tuto předlohu neuchopil do rukou někdo zdatnější, než Tuček. Závěrečná alegorie v horách je ale velmi povedená.

Více (1969)

Album More mám doma již 36 let, je to klasika, o které zbytečno psát. Na film jsem se těšil již zmíněných 36 let ale je to běžná záležitost, angažovaná věc o drogách, nic víc nic míň. Krásné exteriéry. Všimnul jsem si velmi hluchých míst, ty šlo vyplnit také hudbou Pink Floyd ale nestalo se tak. Čili trochu zklamání.

Zabitá neděle (1969)

Naprosto geniální a umělecky propracovaná sonda do beznaděje českého důstojníka. Sám jsem těchto existencí v armádě poznal přesně 104 a překvapuje mě, jak je to přesné a ještě více mě překvapuje, že režii měla žena. Arnošt je citlivý člověk, poznáte-li ho po 8 rumech a 7 pivech, není to na něm vidět. "Co jsem to jenom chlastal?", "Já sem ale hovado!". Míla Myslíková tu opět exceluje ale to ona uměla vždy. Je sama, je na hospodě, je tlustá a léta jí utíkají. Tolik by toho chtěla a když už chlapa, tak hezkýho, no von ale šíleně chlastá, sem tam chytím facku ale třeba se změní...Vynikající česká nová vlna, překvapuje mě pouze nízké hodnocení kolegů.

Balada o sedmi oběšených (1968) (TV film)

Slováci jsou známí babralové hezkých témat. Zdeněk Liška zde má úžasnou hudbu. Pro mě ale příliš nudné. Anarchisté čekají na popravu. Lze si představit, co se v celách smrti odehrává. Toto téma kdyby uchopil Kachyňa nebo aspoň Jakubisko a s českým obsazením, mohlo to dopadnout lépe.