The Girl from the Naked Eye (2012)

Velmi béčková záležitost s vkusnou hudbou. Asiat se nasere pak kopne a pak střelí. Mrtvol je opravdu dost. No a to je vše.

Akta Vladimír Krajina (2011) (TV film)

Nádherná záležitost o člověku o kterém jsem nikdy neslyšel. Jsem zvědav, zda se dostane někdy do učebnic. Při přetrvávajícím komunismu v této poblblé republičce odhaduji tak za 3 generace.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Typický americký sajrajt nazvaný komedie. Zhrzeného rozvádějícího se sympaťáka zde zachraňuje náhodný playboy z restaurace a vrací mu koule (doslova). No a pak je happyend, při kterém vlastně celá ženská americká veřejnost touží mít v puse ty jeho koule, které neměl ale playboy mu je ze soucitu opět mezi nohy nějak připevnil. Tyto filmy mě vždy rozbouří žaludeční vředy a skončím na anacidu a helicidu.

Bůh masakru (2011)

Velmi nereálná konverzačka! Takto život není. I já rozbil hlavu kamenem klukovi v parku a byl řešen rodiči. Dost drastická vzpomínka. Ale tento scénář psal prostě blbec (blbka). Opakuji: takto ten život není!!!!

Café de Flore (2011)

Film na závažné téma s neobvyklou stavbou, nesympatickými herci a především s nezvládnutou režií. Záběry na to, jak někdo někam jede, někdo něco rutinně dělá a někdo se někam dívá mě otrávili natolik, že jsem to vypnul. Hudba z alba Dark side of the moon od PF mě připadla jako černý humor.

Čapkovy kapsy - Zločin v chalupě (2011) (epizoda)

Velmi známá povídka Karla Čapka. "Nejsem vinen!" Zabil jste ho? Jo, to jo, ale nejsem vinen. Parádně zpracovaná. Javorský jako vždy profesionálně perfektní.  A nejvíc mě zaujala hudba. Radim Hladík a pan Hrubý. Dnes se točí jen sračky, u tohoto si můžete opravdu něco užít. Nejen geniality pana Čapka.

Dogani (2011)

Velmi kruté, zároveň bohužel skutečné sociální drama z Jihu Koree. Komunální politika je v městě Mijun asi na stejné úrovni jako v Jihlavě či Teplicích. Proto je možné, že chovance ústavu pro neslyšící týrají sexuálně, psychicky a mučí, jejich vlastní učitelé chráněni na radnici i u soudu. Velmi pravdivý a děsivý pohled na důsledky zděděné politiky po američanech. Co na tom, že ti vnučku znásilňují a vnuka zabili, když jsou to mocní mužové a jako odškodné si vem 50 táců v dolarech. Obávám se, že podobné příběhy se dějí i u nás, dosud odhaleny nebyly, ale asi budou. Jsme proklatě stejně materialistická a necitlivá banda.

Hitlerův Norimberk (2011) (TV film)

Dokument, myslím slušně udělaný mě překvapil ve dvou směrech. Bohužel jsem tak historicky nevzdělaný, že nevím o lásce vůdce k Norimberku. Norimberk je pro mě synonymum konce války-je to synonymum procesu. Další překvapení pro mě bylo, že z urbanistických vizí vyplývalo, že toto či ono dokončíme v r. 1950, nebo v r. 1955. Ty kurvy si byli jistí, jak celý svět bude německá říše. Z toho se člověk prostě zpotí. Naštěstí to dopadlo jinak, za jakou cenu?

Hledání Atlantidy (2011) (TV film)

Mám nesmírně rád dokumenty a historii. Však co bylo v tomto dokumentu k vidění? Jedna partička zkoumá na Santorini a na Krétě. Druhá na jihu Španělska. Objeví tam kruhy pod mokřinami a cihly v moři. Sami sebe přesvědčí, že našli Atlantidu a že se jmenovala jinak. Běžte s tím do hajzlu! Atlantida třeba vůbec nebyla. Platón se ožral s prostitutkou a byl to tak kreativní intelektuál, že si ji vysnil jako Smoljak Járu Cimrmana. Proč to ale nezpeněžit?

Kábulské zločiny lásky (2011)

Myslel jsem si naivně, že islámský svět již znám. Nejen, že jsem tam několikrát byl ale i můj otec kdysi za války o Suez dělal šéfa 93 arabů a hodně mě do toho zasvětil. Tohle je poměrně šokující. Islámské právo je nad rámec chápání každého normálního evropana (počítám i úplné blbce) a navíc to, co je nejvíce kritizováno islámskými politiky-tedy materialismus naší kultury, je v podstatě hlavním tématem uvězněných naprosto primitivních afghánistánek. Ženy jsou to úplně blbé, nepřitažlivé uvažující pouze v v perspektivě koz a ovcí, které dostanou, když roztáhnou nohy. Ve vězení jsou veselé jako kdyby byly na pikniku u Dalešické přehrady. Jedna hnusná kunda chce chlapa s příjmem 200 USD protože chlap s příjmem 150 USD ji připadá chudý. Další blbka aby si pojistila ženicha šla ihned na policii a udala sebe i souložníka. Posrala život oběma. Opravdu mnou to otřáslo a myslím, že Afghánistán jako stát by měl být vymazán z mapy světa.