Hezký, charakterní Ital v Austrálii hledá krajanku za účelem sňatku (1971)

Jak mám hodnotit oblíbený film mé puberty s CC v hlavní roli.Už jako žák ZŠ jsem toužil být australanem. Rozhodně bych tam nekácel stromy ale byl bych velmi úspěšným technikem v nějaké nadnárodní firmě. Nepřeháním, vím to. No a pak bych si ten inzerát dal. Mladý úspěšný Čech v Austrálii hledá Italku za účelem sňatku. A připravil bych jí i zpáteční letenku. Třeba to nevyjde ale naděje, že přiletí z Kalábrie CC nebo něco podobného CC, no kurva, to by za ty prachy stálo, ne? Tragikomická ale milá záležitost Luigi Zampy s humorem opravdu italským.

Noc a zmatek (1958)

Paříž! Mrtvola! Světla v nočním dešti. Krásná holka z Mnichova. Komisař Vallois (téměř Maigret) prostě Gabin. Lékárnice se špatným svědomím a starým manželem. Drogy a černošské tanečnice v klubu Vajíčko. To vše nabízí Gilles Grangier v této noir krimi. Žádní hoši se samopaly a plížící se Robert de Niro s pistolí. Jen tlak na vraha, už se přiznej! Potěšili jste mě Galové od Seiny. Je vidět, že nějak hovadíte. Moderní slušnou detektivku jste neudělali minimálně 20 let. A všimněte si tam tohodle chlapíka http://www.csfd.cz/tvurce/9891-jean-pierre-cassel/. Je to fotr Vincenta.

Co by kdyby (2012) (seriál)

Úplně debilní dokument, který je trapný až je mi z toho zima. Žádná fakta, čísla, fundované závěry, jen žvanění o hovnu a ilustrační scény (děti se samopaly dívající se na popravu sudetských němců či obráceně sudetských čechů). Kterej čurák tohle točil? A kterýho čuráka tohle napadlo? I sám generál Sedláček je z toho v rozpacích. Opravdový hnus. Ta 1* je za poměrně dlouhou výpověď generála Sedláčka. Kerekesi, už jsem si tě zjistil, ty jsi ten imbecil, co točil Brno 1969, vyser se na to a pomož důchodcům skládat uhlí, možná i to ovšem posereš a zhebnou zimou!

Skleněný dům (2001)

Tuto nechutnou americkou sračku jsem odsledoval jen díky Diane Lane. Mimochodem jako feťačka je skvělá, proto ty 2*. No a o čem to bylo? Dva američtí rozmazlení spratci osiří díky nehodě. A pak, jak je to zvykem v těchto píčovinách se Leelee Sobieski stane v 16. letech geniální detektivkou, konspirátorkou a mstitelkou svých rodičů. Sice neumí řídit auto ale najednou umí řídit auto. Její schopnosti jsou neomezené. Když si vzpomenu, co za tele byla moje dcera s VŠ v šestnácti, nejraději bych tomu dal odpad.

Milosrdné lži (2010) odpad!

Z těch pár minut, co jsem měl trpělivost tuto neofrancozkou kravinu sledovat jsem si odnesl tyto postřehy. Ožralí jezděte radši autem, na motorce jde o život. Francké líbání chlapů na tvář brežněvovským stylem, z toho se každému normálnímu člověku udělá blivno. Natočit film o tom, jak parta téměř čtyřicátníků stále kouří trávu a kecá o sexu považuji za vyhozené peníze. Komediální scény navíc s komedií nemají nic společného, jsou to hloupé scény. Od packala, co natočil Pláž a Fantoma Paříže se ostatně ani nic jiného čekat nedalo.

Manon od pramene (1986)

Velmi důstojné pokračování Jeana. Claude Berri opět personálně i režijně září. Obsadil rolí Manon Emmanuelle Béart. Nedovedu si představit krásnější pasačku koz. Skon psychotika Kohoutka je velice předvídavý a pomsta Manon sladkokyselá. Téměř antický příběh z prostředí jezedáků Provence. Potěšili jste mě Galové, tentokrát jo!

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Thriller! Ten to byl, od druhé poloviny má spád. Ovšem geniální hackerka, těžce zneužívána v mládí A ve službách něčeho jako je BIS mi připadala přitažená americky za uši. Její tělo prošpikované železem není zrovna přitažlivé pro starší a pokročilé. Proto holka bere iniciativu do svých rukou (pokud není análně znásilňovaná) a nahá si na své oběti sedá, většinou je úspěšná. No a taky je to lesba a taky alkoholička a narkomanka. Lisbeth je prostě Fšechno, jak to F amerických filmech bývá... no když to neodkoukáte, o nic nepříjdete.

Jean od Floretty (1986)

Claude Berri, bezpochyby skvělý režisér si vybral k natočení Pagnolovu (což byl skvělý spisovatel) předlohu ze skvělého prostředí a obsadil ji skvělými herci. No a takto vzniknul skvělý film. Poselství nese jasné: Že jsou venkované milí, vstřícní a charakterní? Tedy lepší než měšťáci? Hovno. Sám jsem z venkova. Kurvy závistivé, všehoschopné to jsou. http://www.youtube.com/watch?v=V44E_YanQsg&feature=related

Jan Roháč z Dubé (1947)

Sledování režisérských i hereckých chyb mě omrzelo asi v polovině. Herci se tu zjevují a mizí do toho šmidlá bez přestání nějaká kutálka (asi Fisyo). Herec se vždy objeví, udělá plačtivý nebo zasmušilý obličej, řekne nějakou patetickou kravinu, zazní smyčce, on vzdychne nebo zasténá, zmizí a děj se ubírá v jiné lokalitě na jiné téma dle stejné šablony. Borský, Borský Pojišťovnu štěstí jsi měl točit, ne historický film...

Jan Hus (1954)

Štěpánek je vynikající! Bohužel Vávra už nikoliv, protože hned po úpalu je Štěpánek vtělen do Jana Žižky. Vávra se s tím 2x nepáral. Nejen zde udělali soudruzi chybu. I církev udělala ve středověku víc chyb než je zdrávo. Kdyby se neobjevil v Praze Hus, v Brně nebo Olomouci by se objevil Rudy Kovanda. To prostě není normální, přečíst si Ježíšova podobenství nasát jeho filosofii a potom udělat z víry kšeft. (Analogie: vyhnání penězoměnců z chrámu, kdy byl Ježíš vážně nasraný). Nechápu, jak k takovému politickému fópa mohlo dojít. To byl ten papež vážně tak blbej , nebo taková kurva? Česká chudina řvala krvesmilník a námořní pirát. Ale věřte české chudině, ta stále jenom něco řve...a nemaká...