Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

Po první části mohu jen prohlásit, že Bára nemaje krásy, štíhlosti ani výšky běžné ženy, napravuje to svým skvělým lidským herectvím a komedianstvím (hele děcka seru na to ale spektákl vám udělám). Po revoluci se všichni tvůrci nalepili na komunisty jako krásný, etický a dobrodružný námět. Však je nutno rozlišovat, co je vyložená šmíra a co je strhující satyra. Bára to fakt zvládá krásně, na to bych do divadla vážně šel. ( Tím naznačuji, že chodit na novodobé české divadlo je ztráta času, iluzí a peněz-byl jsem tam několikrát, už proboha neee)

10 položek a méně (2006)

Pokus Hollywoodu nějak vybočit z žumpy hoven, v kteréžto se nachází již minimálně 30 let, opět nevyšel. Paz Vega je velmi uvěřitelná jako hispánská prodavačka, však Freeman jako vlezlý negr nad hrobem opět selhává. Selhává příběh, selhává scénář i režie. Nudné pasáže se zpěvy, hloupé žvanění řidiče, narážky na sex ze strany sotva se pohybujícího černocha-vyznívají trapně americky atd. Jen Paz to jaksi dost obhájila a asi 2 věty z tohoto paskvilu byly moudré a lidské, proto 2*.

Bestie musí zemřít (1969)

Velmi dobrá Chabrolova psychárna. Námět úžasný. Jednu * dolů dávám za vady scénáře (popsáno v komentářích jiných) ale jinak musím uznat nádhernej nervy drásající dryják k zamyšlení. Potěšili mě Galové, tentokrát ano.

Divoch (1975)

Opravdu hodně stupidní komedie s hvězdami v hlavní roli. Ta Deneuve není vůbec sexy. Přehráváním se to tam jen blýská a vtipné scény nejsou vtipné ale dost hloupé.

Malý velký muž (1970)

Opravdu krásná filmová klasika s vynikajícím herectvím D. Hoffmana. Ač se jedná o několik etap genocidy indiánů, mě se na tomto filmu líbí také komediální stránka. Kleslá žena paní Pendracková-sice manželka pastora ale velmi perverzní. Podvodník, kterému ubývají části těla, nesnadný život majitele 4 indiánských nadržených žen. Vtipný děda od Čejenů, co se těší na smrt ale příjde bouřka, co mu pokazí celý poslední den a to mu ještě manželka obcuje s koněm. Tento film má také velmi profesionální dabing z přelomu 80. a 90. let.

Tanková brigáda (1955)

Film je velmi dobře režisérsky zvládnut, má skvělou Šustovu hudbu (řídí Pavel Vondruška, známý cimrmanolog) a naprosto skvělé herecké výkony (Pántik, Krejča, Sovák, Růžek). Má i poutavé bojové scény. Tím ale klady končí. Je to sprostá lživá diskreditace našeho důstojnického sboru a londýnské vlády. Zase stará pohádka, že správný voják je jen komunista a boj proti fašismu je především bojem proti kapitalismu. To by tedy ta demokratická vláda musela být padlá na hlavu aby bolševikům zajistila tanky pro boj proti demokracii v Evropě. No, byl jsem z toho pěkně zhusen.

Unaveni sluncem (1994)

Film jsem viděl již 3x a i po tom 3. shlédnutí jsem na něm našel prvky geniální Michalkovovy konspirace jak přimět diváka porozumět ději. Porozumět době stalinismu a obecně porozumět Rusku. Až snad další generace docení, jak úžasné dílo Nikita stvořil. Všimnul jsem si i komických scén...něco jako satyry uprostřed tragického stalinistického dramatu. Chci vypíchnout nejen geniální obsazení Menšikova ale i dcery režiséra v dětské roli a nestora ruských dramat Tichonova. Takže díky okupanti.

Dějiny rasismu (2007) (seriál)

Ač sám jsem svým způsobem rasista, dalek vybudování si plynové komory na zahradě, takto zpracovaný dokument vysílaný na History se mi líbil. Darwin se mi nikdy nelíbil a tady je doklad, že i v Tom má prsty.

Telefon (1977)

Další děsivá špionážní blbost s připrclým mexikáncem Charlesem B. Tentokrát mě potěšil tím, že jako ruský major KGB nemá manželku. Kdyby chudinka v Petersburgu žila, byla by tutti tuhá jako v Přání smrti 1-n. Zprvu jsem myslel, že se jedná o vkusnou parodii. Zazvoní telefon, někdo odříká citát a oběť nabyde výrazu jak já po pečeném jehněti a 3 litrech veltlínu. Pak něco v Americe bouchne. Hovno. Don Siegel to vážně myslel vážně jako špionážní thriler. Možná desetiletý divák by tím byl i zaujat. Já jen nad touto kravinou kroutil hlavou i prsty u nohou.

Kandahár (2010)

Velmi slušně udělaný ruský válečný thriler, který se ani tak nesoustředí na válečné scény (i když bombardování Kandaháru střemlavými stíhačkami se velice povedlo) ale na psychické týrání ruských pilotů v afghánském zajetí (všimněte si prohlášení Talibanu, že rodinné album je pornografie). To, co tu píše buzerant verbal, berte prosím jako výpověď pitomce, který ještě v base neseděl. Hudba je vkusná, herecké výkony solidní. Geroismus sovětských vojáků tu nepoznáte, jsou to lidé, piloti, vzdělaní kluci, co vozí náklady z jednoho konce světa na druhý. Při sledování mě napadlo, že jistý řemeslník z Rakouska jménem Adolf Hitler vsadil na úplně špatnou kartu. Tuhle chátru špinavou, krutou s turbany a kalašnikovy měl výmítit do posledního. Oč by byl svět hezčí. Jenomže tyhle agresivní primitivové by mu druhou světovou nezafinancovali.