Kozy, kozy, kozičky (1997) (TV film)

Spíše hraný dokument nemající žádné umělecké ambice ani kvality. Nicméně vydržel jsem do konce. Jenom to potvrdilo můj stálý názor, že čím více umělé hmoty, tím méně přitažlivosti. Slepice to ale chápou jinak. Podotýkám, že v 18.ti jsem byl zamilován do holky, která měla jedničky. Trochu mi to vadilo, ale jen trochu-asi ta zamilovanost byla větší.

Holka na hlídání (2007)

Šílená americká blbost. ALE: Sledovat Scarlett 106 min je velice příjemné. Dále tento film poukazuje (byť komediálně) na hamburgerovou debilní americkou společnost, která si nedovede sama vychovat své spratky a chce vychovávat celý svět. Americké kundomatky dělají celý den hovno, však v truhle tolik peněz, že najímají chůvy. Pak taková kráva vychová zase jen dementního namyšleného blba, chovajícího se asociálně s představou, že 4. červenec je celosvětový svátek. Chvílemi jsem se bavil a chvílemi mi bylo na zvracení.

Šviháci (2008)

"Ten tvůj přítel Borisi je tak krásný, že musí být určitě z NKVD". "Pamatuj, že tento čemodan mám připravený do cely předběžného zadržení" . No a do toho zní americké rytmy a v dešti se utápí elpíčko Elvise Presleyho. Moskva 1956. Nádherná kamera, která snímá šedý život komsomolců a barevný život Pásků. Příběh romantický, politický, tragický, komediální a zvláštní. Profesionalita Rusů v kinematografii mě má neustále čím překvapovat. Jediné, co lze vytknout, je délka. Sergej Garmaš je velmi netradiční sovětský otec ale takového bych chtěl....

Imperium - Aufstieg und Fall Grosser Reiche (2005) (seriál)

Klasicky dojebaný dokument vysílaný na History. Nicméně sem tam nějakou informaci přinesl. Dobře hodnotím analýzu pádu Říma. Nejedná se o žádný dokumentární skvost.

The Girl from the Naked Eye (2012)

Velmi béčková záležitost s vkusnou hudbou. Asiat se nasere pak kopne a pak střelí. Mrtvol je opravdu dost. No a to je vše.

Vrtěti ženou (2011)

Velmi milý film, který má v sobě prvky komedie, historického dokumentu, satyry a sociálního dramatu Anglie r. 1880. Těch linií je mnoho ale nejbližší mi byla tato. Mladý lékář s progresivním sociálním citem čelí dilema zda za velké peníze omasturbovávat anglické paničky, či se vydat cestou vědy a sociálního pochopení. Velmi vtipné je vykreslení Frenologie jako vědy ke které člověk přilne a pak ji opouští s velikým neúspěchem, stejně tak Jako Sovák a Horníček v Písařích. Doporučuji.

Vysvobození (1972)

Velmi profesionální thriler z prostředí amerických vodáků. Herecké výkony výborné a přítomnost geniálního banjisty pochybného vzhledu jen stupňuje napětí. Nicméně zápletka s krvežíznivými buzeranty v zemi nikoho mě připadla až moc americká a nepravděpodobná. Představte si výlet do Nízkých Tater kde vás zajme bača ťeplý a narve vám ho do zadku s brokovnicí v ruce. Inu, USA vyšší životní úroveň a tedy modernější přístup k turismu.

Útěk na Mauricius (2009)

Dokument s názvem, který každého zmate. Klasický případ výsledku díla, jehož tvořili lidé, co to vůbec neuměli. 1* za opravdu krásnou přírodu.

Muž z prvního století (1961)

Velmi podřadná scifikomedie, kterou nezachránil ani Miloš Kopecký díky velmi trapnému komunistickému scénáři. Komediální scénky jsou komedii velmi málo podobné, je to vytažený sopel z paty, kterému se měli diváci smát a být vděční, že jsou za oponou směrem východním. Budovatelské filmy s Otomarem Krejčou vysloveně žeru a když se tam objeví Jiřinka švorcová v montérkách, tak štěstím doslova pláču. Toto je ale tak nesmírně pitomé, že jsem vydržel 13 min.

Svatý Petr (2005) (TV film)

Poměrně nezvládnutý film, z tématu by se dal udělat psychothriller. Život Petra i Pavla takový byl. Např. technická nepřesnost kříže a způsobu ukřižování. Úplné ignorování Pavlových cest evropou, on musel být nesmírně vytrvalý turista a dobrý rétorik, mnohde dostal přes držku ale nevzdal to. Příliš mnoho světelných efektů aby každé hovado pochopilo, že za tím je Ježíš-to nebylo nutné. Neustále se líbající apoštolové a plačící křesťané. Ukřižovaný Petr ani nekvikne. Rozdrcení patní kosti hřebem 15 cm není píchání tetanovky. Výborně zvládnutá role Pavla, to ano ale on před stětím měl pleš, vousy a velmi krátké vlasy. Zastavil bych se u obsazení http://en.wikipedia.org/wiki/Claudia_Koll, kterou můžete vidět v eroťáku Tinta Brasse. Jedna z nejhezčích děvek tehdejší evropy. Ona zde skutečně hraje sama sebe. Obrátila se na víru a přestala šukat před kamerou. Pro nás milovníky ženských zadků je to asi zlá zpráva, pro křesťanský svět výborná zpráva. Pro mě to film nebyl moc dobrý ale zase jsem se tam dozvěděl spoustu filosofických myšlenek, kterým jsem předtím až tak nerozumněl. Bible není švédská detektivka, je to těžké čtení.