Správci osudu (2011)

Herecké výkony fajn, zejména Emily Blunt byla velmi sympatická a zajímavá. Myšlenka filmu řešící, zda si má člověk právo vybrat vlastní osud a zda má tu moc jej změnit, rozhodně není marná. Bohužel i přes tyto klady mě film příliš neoslovil. Zápletka mi přišla dosti hloupoučká, tak možná pro žánr romatických komedií, nikoliv však pro vážně míněný film, který má chytnout za srdce a donutit diváka filozofovat a přemýšlet. On nadějný, sympatický, charakterní, čestný a po všech stránkách úžasný americký politik - zkrátka takový, jakých po světě samozřejmě běhá spousta. Potká v den voleb na pánských záchodcích jakousi pochybnou ženštinu. Během pěti minut, co spolu klábosí, se do sebe strašlivě osudově zamilujou. Pak už je to celý film to samé. Chlápek se vybodne na kariéru, na politiku a na všecko a běhá po New Yorku, a snaží se k té ženě dostat a jiní chlápci v kloboucích zase běhají za ním a snaží se mu v tom zabránit. Bohužel tímto všechny sci-fi prvky ustupují na vedlejší kolej a celé se to zvrne v nudný a tuctový romantický film, který mě ovšem, i když mám romantické filmy ráda, za srdce nechytil a nepřesvědčil. Vypadalo to slibně, ale nakonec to byla po většinu času bohužel docela nuda.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Jak nemám filmy o válce ráda a přijdou mi ohrané, tenhle se mi vážně líbil. Jenom ta angličtina mě hrozně tahala za uši. Chápu, proč tam je, ale nacisty mluvící anglicky jsem notnou chvíli rozdýchávala a dost to kazilo atmosféru.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Kultovní, nezapomenutelný, stokrát viděný film. Takhle se mají točit komedie. Spousta geniálních postav a situací, které všichni známe ze života. Vtipné a velmi uvěřitelné. S chutí se na Marečka podívám znovu, tenhle film se prostě neomrzí.

Román pro muže (2010)

Co k tomu říci? Pro mě naprosto prázdný film. Herci, kteří nejsou špatní se snaží hrát, ale až na Donutila vlastně nemají co. Postava Anety je naprosto plochá a téměř zbytečná. Naopak příběh Bruna, coby umírajícího muže, který je na své poslední dovolené, by mohl být zajímavý, leč tvůrci jej zredukovali pouze na pár bezduchých pohledů Miroslava Vladyky. Film se snaží být komedií i dramatem zároveň, ale ve výsledku není pořádně ani jedním. Nevím, jak je to s knižní předlohou k tomuhle filmu. Obecně mám Vieweghovy knihy ráda a stejně tak většinu filmových adaptací jeho románů. Tenhle film mi ale moc k srdci nepřirostl. Celý příběh, hlášky i vážná témata, která se nám tu snaží naservírovat, vše je podáváno poněkud hodně vodou zředěné. Hvězdička za pár dobrých hlášek a krásnou tatranskou krajinu.

Van Helsing (2004)

Čistě oddechovka. Akce slušná a je jí mnoho. Hlavní hrdinové jsou velmi koukatelní. Film určitě pobaví. Ale nic víc nenabídne.

Zack a Miri točí porno (2008)

Tenhle film mě extra nechytnul. Děj trapně předvídatelný a naprosto nelogický, stejně jako jednání postav. Chápu, že u tohohle žánru je to normální, ale tady mě to prostě dost rušilo. Jinak fajn oddechovka, člověk se pobaví a zasměje. Dobré hlášky a parodie pornoprůmyslu, ale dalo se z toho vytřískat víc.

Zelená míle (1999)

U tohohle filmu se mi vždycky chce brečet a chytá mě deprese, ale stejně se k němu vždycky ráda vracím. Velmi dobré herecké výkony, skvělá atmosféra. Nemám co vytknout 5*.

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Vážně nechápu to vysoké hodnocení tady. Nechutné na pohled i na poslech. Totálně trapné a místy za hranicí dobrého vkusu. Sem tam možná i dobrý vtípek, ale podaný takovou formou, že se na to nedá dívat. Tohle fakt ne.