• Krátkometrážní

Dunkerk (2017)

Co říct víc, než jen že to chci vidět znovu. A to co nejdřív. Neskutečně navozená atmoška zmaru a zoufalství, perfektní letecký souboje, poctivá filmařina bez efektů. To chceš vidět v kině. Hardy a Branagh neskuteční jako vždy, ale ani ostatní nezaostávají. 90%

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Zatím 4* a po další projekci uvidíme. Myslím, že potenciál na pátou tu je. Tak jo, po 3 letech dávám pátou *

James May na Měsíci (2009) (TV film)

Perfektní. Co víc chtít od dokumentu o výcviku astronautů a letu na Měsíc. James jako odborník zjišťuje ty nejzajímavější věci související s programem Apollo a zároveň prochází vším, čím musí projít všichni, kdo chtějí překonat gravitaci. Pátá hvězda hlavně za zpracování, rodinnou atmosféru a Mayovu schopnost mluvit na centrifuze i ve stavu beztíže.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Jsou to SW se vším všudy. Bál jsem se castingovýho failu v podobě Boyegy, ale nakonec je největší fail uhrovitej komplexák Driver. Co to jako je? Ani Ridley mě nenadchla, laciná kopie Portman a prostě moc lůzr na hrdinku. Ale jinak je to tam. Už se těším na další díl, kde snad začne panovat Isaac. Více netřeba psát, vše bylo vyřčeno. 85%

Příběh alpské řeky Inn (2011) (TV film)

Pátá hvězda čistě proto, že v dokumentu o řece prostě nemůže bejt víc. Nenapadá mě jediná věc, která by tam chyběla.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Strašnej náser. Jízda, brutalita, akce a násilí v superslušivým vosmdesátkovým hávu. Pecka, kterou už jsem v kině ani nečekal.

Top Gear: Botswanský speciál (2007) (pořad)

Černej Stig, hroši, nekonečný solný jezero, Oliver, žirafy a tam někde vzadu pořád hrozící Brouk. 90%

Nacisté ve službách CIA (2013) (TV film)

Velmi povedenej dokument o prominentních nacistech i italskejch fašistech, kteří pod taktovkou CIA začali organizovat vojenský převraty v Jižní Americe. Nechyběj výpovědi samotnejch aktérů a odborníků. Zároveň je naťuknuto, jak Spojenci vybrakovali, veškerý zásoby zlata, který říšská banka schovala na různejch místech ke konci války. Díky tomu pak mohli udělat gesto "bezúročných půjček" pro zničenou Evropu, ačkoli si tady nakradli co se dalo. Včetně těch největších německejch mozků. 90%