Vyprávěj (2009) (seriál)

Docela dobrý seriál o dobách minulých.

Lolita (1997)

Nevím čím to je, ale tohle mě totálně zničilo. Možná je to Dominique Swain, která se do toho opravdu vložila, nebo Jeremy Irons. Atmosféra, herecké výkony a závěr tomuto jsem absolutně podlehla.

Oněgin (1999)

Já píši vám seč mohu více? Zpočátku neopětovaná láska se postupně mění v opětovanou, jenže až příliž pozdě. Velice dobré zpracování, krásné dialogy, Ralph Fiennes hraje skvěle. Asi jedna z nejlepších rolí Liv Tyler.

Matilda (1996)

Tohle se mi líbilo ta holka má něco do sebe.

Poslední motýl (1990)

Tento film nám pustili na výletě v Terezíně. Velice silný dojem jak z výletu tak z filmu. Bylo to natočeno přímo v Terezíně čímž, je to o to uvěřitelnější. Delegace Červeného kříže, nacistická propaganda a odvážný poslední vzdor lídí před jistou smrtí. Karel Kachyňa odvedl dobrou práci

Fany (1995)

Herecký koncert Jiřiny Bohdalové.

Mluv (2004)

Silná sonda stojí na hereckém koncertu Kristen Stewart která (na svůj věk) předvedla brilnatní výkon. Film by jistě nebyl tak dobrý (scénář není nic nového) kdyby ho celou dobu netáhla. Její procházku po chodbě si budu pamatovat ještě dlouho. Ostatní herci byli oproti tomu jen pozadí, možná ještě Steve Zahn stojí za zmínku. Melinda v sobě všechno dusí čímž naráží na nepochopení svého okolí, a o to víc má všechno těžší. I když paradoxně zato nemůže. Závěr rozhýří emoce a nutí k přemýšlení o tom všem. Mluv je tím pádem plný deprese, smutku,ale i naděje a pro mě jednoznačně silný zážitek

Samotáři (2000)

Co je to ?? Ty vole to je naše hymna...Aha já, že už to dlouho nepuštěli tak instrumentálně...