Ženy v pokušení (2010)

Opravdu vtipná komedie z našich luhů a hájů. Komediální linku střídá ta tragičtější, Eliška Balzerová cobi babča ve formě osní každého. Jiří Vejdělek zvládl natočit komedii, která nebyla ubohá ani trapná a zato mu tleskám.

Ucho (1970)

Na svou dobu hodně odvážný film. Těžkost života v tehdejším komunismu, kdy se lidi báli mluvit ve vlastní kuchyni. Všudypřítomný strach a nedůvěra dokáže člověka zničit. Karlovi Kachyňovi se povedlo ukázat jak to tehdá chodilo se soudruhy. Mistrně hrající dvojice Radoslav Brzobohatý a Jiřina Bohdalová. Opravdu silné psychogické drama, při kterém jsem si vzpoměla jak jsem ráda že jsem v té době nemusela žít.

Poslední polibek (2006)

Last kiss naservíroval život takový jaký je plný pochybností, zásadních rozhodnutí, problémů. Bez zbytečného sladkého podtonu typu žijeme štastně až do smrti. S pocity hrdinů filmu se dá totiž docela dobře sžít, dušení se v manželství, odmítání si připustit problém kolik lidí kolem nás tohle řeší a mi to ani nevidíme. Zase jednou film u kterého vyplívají na povrch otázky o kterých můžu přemýšlet.

Znásilnění (1988)

Tento film už samotným názvem řekne o čem bude. Sára byla znásilněna bohužel má dost pochybnou pověst a tak se objevují pochybnosti zda je v tom tak zcela nevinně, nemohla si za to nakonec sama? Nejsou nakonec ti chlapi nevinní? Neřekla si o to? Strhující výkon Jodie Foster poprávu oceněný Oscarem. Myslím si, že do páté hvězdičky ještě něco chybělo, ale poutavý příběh a závěrěčný titulek zapůsobili dostatečně.

Ospalá díra (1999)

Zase jedno užasné dílo s továrny Tima Burtona. Ospalá díra má v popisu žánru horror, ale on to zas není takový ten typický s lekačkami. Ale tím rozhodně nechci říct že by se tu s děsivou atmosférou a temnoutou šetřilo. Johny Depp je v roli ambiciozního konstábla užasný. Příběh sám o sobě je zajímavá plný děsivé atmosféry, která diváka vtáhne do děje ať chce nebo ne. Pravdou je že by se mi k danému tématu spíše hodila stará dobrá Anglie než Amerika, ale to je drobnost. Protože Tim Burton vždy dokáže vytvořit úžasnou pastvu pro oči i uši, která mě baví a to je přeci hlavní.

Hačikó - příběh psa (2009)

Tenhle film skutečne vyhlíží nenápadně, ale svým příběhem chytí za srdce snad úplně každého (pokud nepočítám lidi bez srdce). Hačiko pes kterého by potomhle chtěl doma asi každý z nás. Nádherná rasa, celkový zjev toho psíka je prostě kouzelný. Nádherný dojemný osud jednoho vyjmečného psa a jeho neuvěřitelné věrnosti. Brečela jsem u něj jak už dlouho ne. Hačiko stále čekal a jednoho dne se dočkal, a znovu se shledal se svým páníčkem. Není to ten nejkrásnější konec ? Já říkám určitě ano..

Kauzy z Bostonu (2004) (seriál)

Řeknu dvě věci James Spader a skvělý humor.

Její případ (2005)

Sexuálního obtěžování je nechutná věc, nějaký primitové vás otravují, a vy si můžete jít stěžovat, ale pokud si chcete udržet práci musíte držet hubu. Ale mezi tím vším byla jedna žena, která měla odvahu povstat a bojovat za svá práva. Sílu celému filmu dodává exceletní výkon Charlize Theron, která si může už dávno říkat paní herečka. A možná, že na mně film tak zapůsobil kvůli tomu, že jsem holka, ale neberte mi to mám ráda filmy o síle a odhodlání.

Uvnitř tančím (2004)

Tihle lidi se uměli bavit, navdory svému postižění se nevzdali a užívali si života plnými doušky. Ne jako mi obyčejní lidi co sedíme doma na zadku a nadáváme jak je život nespravedlivý přitom si ani neuvědomujeme ve vší své sobeckosti jaké máme štěstí. Přátelství, síla, odhodlaní o tom je tenhle film. Michael říkal Rory O'Shea je tady a má pravdu on tu bude vždycky. Rory a Michael to uměli rozjet měli odhodlání dělat věci jinak, bořit zábrany, žít naplno dokud to de. A tím mají u mě nesmírný obdiv, protože netuším jestli já to dokážu za celý svůj život rozjet tak, jako tihle dva, kteří přitom mohli tančit jen uvnitř.

Černá labuť (2010)

To byla jízda. Začátek byl trošku pomalejší, ale jak se to začalo rozjíždět strhlo mě to sebou. Natalie Portman v životní roli, ustála přerod z nevinné holčičky v zlověstnou svůdnici na výbornou. V jejím tanci byla vášeň, temnota, nespoutanost. Kdyby nedostala Oscara myslela bych si, že akademikům už nadobro přeskočilo. Psychothriller jak řemen hlavně ke konci mě nenechal ani na chvilinku vydechnout. Pohled na to jak vypadá svět chlapů v punčocháčích a krásných holek se sukýnkou, no je to hustý, děsivý a já nevím co ještě. Závěrečná scéna byla užasná, ještě při titulcích mi z ní bušilo srdce. Dokonalost je sice pěkná, ale stojí vždycky za to ?