O kominickém učni a dceři cukráře (2007) (TV film)

Pohádkový příběh s krásně vykreslenou atmosférou první republiky. Méně známí o to sympatičtější herci, hudba která připomene staré časy. České televizi se zase po čase povedlo velice nadprůměrné dílo. A pokud je příběh dobro x zlo v tomto provedení nikdy mě neomrzí.....

Moulin Rouge (2001)

Opravdový diamant ve svém žánru, když zhasla světla a na scénu věšla Nicol Kidman něšlo než s nadšením zírat. Herci jsou vážně exceletní a to že má Ewan McGregor takový hlas by mě opravdu ani ve snu nenapadlo. Oslnující hudební čísla jsou pastvou pro oči i uši. Dokonalá choreografie a pěvecké výkony až mi z toho šel mráz po zádech. Celý tenhle film je smršt klišé, dramatu i humoru v až opravdu bláznivé míře. Nablískaná jízda lesku a slávy Moulin Rouge mě vtáhla a nakonci užaslou vyhodila ven. A jakkoli nesnáším klišé Moulin Rouge u mě zvítězilo na plné čáře.

Simon Birch (1998)

Krásný lidský film o přátelství dvou chlapců, který mě pohladil po duši a dojal. Více slov netřeba.....

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Tak a pohádky pardon spíš thrilleru je konec. Já si tak říkám, že mi bude všechen ten humbuk chybět. Šla jsem do kina s velkým očekáváním a dostala jsem dvou hodinový nářez, kdy jsem spolu s publikem tiše sledovala plátno a ani na minutu si nedovolila se nudit. David Yates definitivně potvrdil, že Harrymu rozumí nejlíp ze všech. Daniel Radcliffe už asi herecky fakt dospěl. Tom Felton měl sice málo prostoru, ale ve scénách s Harrym vedl on. Snapeův flashback už byla dokonalost sama Alan Rickman jednoduše exceloval. Finále samotné mě překvapilo protože knížky jsem nečetla a bylo jednoduše velkolepé. To už mě jen utvrdilo v tom, že tohle si nezaslouží nic jiného něž pět hvezd. Smutek se po shlédnutí filmu jasně dostavil, no všechno jednou končí. Nechtěla jsem si to moc přiznat, ale po kouzelném světě Bradavic se mi bude opravdu stýskat. Ale jsem nevýslovně ráda, že se vše povedlo právě takto zakončit. Tenhle film měl emoce, akci, charisma, upřímnost, ale byl tu i humor. A tak dostal Harry Potter to nejlepší zakončení jaké mohl mít.......Bay, bay Pottře bylo to skvělých deset let....

Transformers 3 (2011)

Do třetice všeho dobrého i špatného se to povedlo. Shia LaBeouf je zpět a musí znovu se svými autobotími kámoši zachranovat svět od deseptikonů a mnohdy i od lidí samotných. Nemůžu si pomoct, ale i kdyby byla Rosie Hungton-Whiteley sebelepší neni to Megan Fox, která mi tu opravdu chyběla (už jsem si na ni tak nějak zvykla). Vizuální stránka je absolutně užasná pastva pro oči, z bojových scén jsem byla uněšená. V tomto případě 3D rozhodně neuškodilo. Citově vypjaté situace fungují dobře. Shia je v roli Sama bezkonkurenční (na řvaní má snad patent), musím přiznat, že kdyby tu nebyl na film nešla. Závěrěčná bitka se pořádně protáhla, ale nenudila mě. Občas přišla i nejaká ta opravdu vtipná vsuvka. Celkově jsem spokojená po horší dvojce se Transformeři dokázali vrátit zpátky je tu sranda, akce, citovky všechno co by film tohohle kalibru měl mít. A jestli je tohle opravdu poslední díl, tak má víc než solidní zakončení.

Neřízená střela (2010)

Hromada bláznivých situací a nedorozomění. Skvělí herci nájemný zabiják Bill Nighty, krásná zlodějka Emily Blunt a zmatkář Rupert Grint. Možná, že scénař je jednoduchý, ale tahle snůška vtipných situací, gagů a hlášek mě absolutně dostala. Už vážně dlouho jsem se takhle nanasmála od začátku do konce. Viktorova máma byla dobrá, ale papoušek to zabil..

Umučení Krista (2004)

Nejznámější příběh světa o Ježíši Nazaretském, který zemřel na kříži. Mel Gibson geniálním způsobem převedl na plátno posledních 12 hodin Kristova života dokonce v původním jazyce, což velice ocenuji. Poutavá hudba, dokonalé vizuální efekty, dialogy střih a kamera. Užasně vyjádřené postavy Jidáše, Marie a Dábla. James Caviezel svou roli nehraje, ale žije až bych mu věřila, že on je opravdu syn Boží. Dechberoucí scéna ukřižování, nesení kříže tohle je jistě jeden z nejzásadnějších filmů novodobé historie a jeden z nějlepších co jsem kdy viděla.

Králova řeč (2010)

Koktání je to samo o sobě nepříjemné, ale pokud máte dělat proslovy a ještě k tomu jste král je to problém. Bertie o tom věděl své. Excelentní herecký koncert Geoffreyho Rushe a Colina Firtha který koktal přímo úžasně. Když král skončil svou řeč byla jsem dojatá. Měla jsem chut si stoupnout a zatleskat režisérovi a hercům zato že z tohoto filmu udělali tak skvostnou a zaslouženě i Oscarovou záležitost.

Statečné srdce (1995)

Film o muži který bojoval za svobodu. Mel Gibson jak po režisérské tak herecké stránce exceluje. Velkolepé bojové scény, skvěle zachycená atmosféra tehdejší doby. Podmanivá hudba. Boj, lásku, zradu tohle všechno naservíruje na zlatém podnose ve skoro třech hodinách. Při kterých jsem se nenudila ani minutu. Velkofilm se vším všudy, na koci jsem neměla slov. Silný příběh který, si srdce diváka najde vždycky

Miss Potter (2006)

Půvabný příběh o životě ženy která nacházela naději a porozumění v umění. Skvělá Renée Zellweger byla pro roli přímo stvořená. Mezi ní McGregorem to pěkně jiskří. Děj se sice začíná rozbíhat až v druhé části ,ale to nevadí je to krásné milé jeden z těch filmů co pohladí po duši a zanechá své kouzlo.