Voda pro slony (2011)

Je to takový romantický film s jednoduchým dějem asi každému dojde co se bude dít. Christopher Waltz je v roli záporáka skvělý, Robert Pattinson se snaží. Takže celkově je to celé docela milé a neublížilo mi to. Mám, ale jeden velký problém Witherspoon a Pattinson mi k sobě vůbec nešli postrádala jsem nějakou chemii.

The Runaways (2010)

Musím říct že o Joan Jett jsem něco málo věděla,ale o Runaways nic. Takže pro mě to bylo seznamování. A musím uznat že je to velice zajímavý a podařený počin. Film provede všemy fázemi od prvotního seznámení po nečekaný úspěch až k pádu a úplnému rozpadu. Skvělí herci Dakota Fanning cobi tak trochu nejistá Cherie Currie je skvělá ,Kristen Stewart se do Joan Jett vžila tělem i duší. Příbeh holek které měli koule dělat to co do té doby byla záležitost spíše kluků, ale bohužel sláva peníze a jiné názory je rozdělily. Což se bohužel stává často..

Na území žen (2007)

Pohodový počin o vztazích. Není nijak přehnaně klišoidní nebo přeplácaný. Trojuhelník z kterého si každý odnese to své ponaučení. Líbivý soundtrack

Nelítostná rasa (2005)

Lidi jsou úpně stejní ať žíjí někde v pralese nebo na venkově. Ať už jsou to bohatí co se skrývají za maskou přátelství a když se jim to hodí vrazí vám nůž dozad, nebo domorodec co zneškodní svého soka. Lidská zkaženost a podlost je hrozná. A Finn ji bohužel poznává v té nejhorší podobě. Úžasný Anton Yelcin jeho kruté vystřízlivění z oparu bohatsví jsem prožívala s ním. Griffin Dunne zvládl natočit velice zajímavý snímek. Jelikož zdejší společnost se ráda povyšuje nad různé domorodé kmeny bohužel, ale naše civilizace ještě nedošla tak daleko aby to mohla dělat.

The Yellow Handkerchief (2008)

Road movie, co netlačí na pilu a nechává vás unášet příbehem. Všechno to začíná, když bývalý testanec Brett přijímá nabídku na svezení od dvou mladých lidí. Všichni tři se postupem času otevírají a odhalují svoje osudy. Herecké obsazenstvo se divákovi postupně dostává pod kůži Kristen Stewart je dobrá, Eddie Redmayne mě dosud neznámý a k Williamu Hurtovi by bylo škoda se vyjadřovat. Poctivé drama bez velkolepých scén a horentního rozpočtu zato působivý příběh o lidech, kteří můžou chodit kdekoli po tomhle zemském povrchu. Všechna krása tohoto snímku je v jeho jednoduchosti. Nevím jak vy, ale já začínám přicházet na chuť nezávislému filmu.

The Cake Eaters (2007)

Zase jednou krásný upřímný film. Celý děj se zabývá hlavně Georginou a Beaglem a jejich postupně rozvíjejícím se vztahem. Kristen Stewart svou roli postižené dívky zahrála absolutně skvěle. Na nic si to nehraje prostě citlivý film o životě takovém jaký je. S koncem, který mě nechal s hřejivým pocitem, že těm dvěma snad osud alespoň na chvíli přál.

Zábavný park (2009)

Osmdesátá léta a James který si ještě neužil, se protlouká životem a hlavně holkama .Při tom všem potkává Em která jak už to tak bývá vším zamíchá. Život je svině a někdy je to fakt těžké všechny ty věci přežít. Citlivý, upřímný film který vypráví problémech s penězi, láskou, rodinou prostě tím co prožívá každý obyčejný puberťák. Bavilo mě to, skvělý hlášky rozhodně povedené.

Lidice (2011)

Natočit film o jedné z největších ran naší historie je jistě samo o sobě velká zodpovědnost. Lidice jsou na české poměry opravdu velkolepým počinem s výborným arzenálem herců. Hlavně Karel Roden je skvělý jako obvykle, jen je vlastně po celou dobu mimo dění což je zvláště u něj škoda. Kapitán Vlček v podání Romana Luknáry byl taktéž úžasný. Co se týče scény atentátu na Heidricha přišlami trochu nedotažená, mimochodem opravdu neuvěřitelná podoba herce s opravdovým Heidrichem. Scény kdy se Šíma vrací do rodné vsi nebo vypálení Lidic musí pohnou s každým. Vše doprovází podamnivá hudba. Lidice jsou film který velice věrně popisuje co vlastně stálo za vypálením Lidic, a myslím si že rozhodně není zbytečný. A ono je nakonec velice těžké zavděčit se všem když téma se všech tak hluboce dotýká. Osobně jsem byla na Lidice hodně zvědavá a velice se mě dotkly a nezklamaly. Petr Nikolajev si vzal velké sousto a popral se sním vcelku dobře, zvládl natočit velice nadprůměrný snímek. Takže, když to sečtu kolem a kolem se všemi pro a proti tak jsou Lidice víc než důstojnou poctou jedné z tragérií české historie a to je nejdůležitější.

Nezapomeň na mě (2010)

Velké překvapení takhle silný zážitek už jsem dlouho neměla. Robert Pattinson se odprostil od toho mnou tolik nenáviděného bíleho, ztrápeného výrazu a zahrál normálního kluka a rázem je z něj docela dobrý herec. Pěkně vykreslený vztah s mladší sestrou, líbila se mi scéna kdy vrazí do kanceláře a pere se za ni. Čekala jsem nějakou infantilní romantiku, ale vyklubalo se z toho intezivní působivé drama s chytrým scénářem. Četla jsem o překvapivém závěru, ale to co jsem viděla mi vyrazilo dech (záběr Pattinsona jak se dívá z okna asi z hlavy dlouho nedostanu). Protože mě se opravdu často nestává že sedím a bezmocně zírám. Nezapoměn na mě překvapil jak herci, tak silou příběhu a rozhodně na něj jen tak nezapomenu.

Svět podle Mallory (2010)

Drama, o životech různých lidí, kteří se snaží vyrovnat se svými tragédiemi. Kristen Stewart je drsná, sprostá, roztrhaná a je v tom skvělá, James Gendolfini a Melissa Leo jsou už jistou zárukou kvality. Smutná atmosféra realita syrovost toho všeho působí ze všech stran. Ale přesto citlivě povyprávěný příběh jak jedna problematická holka pomohla víc než by si kdo myslel. Dobře odvedená práce s prostředím, hudbou a herci. Nenápadný snímek s osobitým kouzlem, co rozhodně stojí za shlédnutí.