Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Je to o ničem, ale tři dávám za poskakující umělá prsíčka.

Jan Hus (1954)

Kde jsou ty časy, kdy Jan Hus, coby zatvrzelý arcikomunista, vzdoroval té kapitalistické chamradi před koncilem kostnickým!? Jistě se v oku nejednoho soudruha při té nespravedlnosti zaleskla slza a skanula, provázena tichým vzdechem, po tváři do rudého šátku. Ano, pan Vávra umí a umí opravdu tak dobře, že je tato propagandistická komedie dávána tradičně v den vzpomínky upálení Jana Husa, ale není to spíše ostuda!?

Kladivo na čarodějnice (1969)

Aneb jak Vávra dokazoval, že umí více než špičkovou propagandu pro potřeby státního aparátu. Klobouk dolů před tímto filmovým majstrštykem - velkolepě zpracovaná látka ke které se snad nemá význam ani více zmiňovat. Nezapomenutelné herecké výkony, film sugestivně působí spíše jako nezúčastněný dokumentární záznam z procesů s těmi nehodnými a ďáblu propadlými ženštinami... a docela se divím, že po premiéře Šmerala někde na chodníku neumlátila babka síťovkou s brambormi, když je on to takový proradný a hanebný zloduch Boblig. A jen tak naokraj, mít takovou posluhovačku jako Lautner (mimochodem ve skutečnosti to pravděpodobně takový playboy nebyl:)), tak chci být děkan také.

Podoby světové kultury (1999) (seriál)

Skvěle pojatý dokumentární cyklus, který nás zavádí na místa kde se psala historie lidské kultury a seznamuje nás s nimi poutavou řečí, které oslovuje širokou veřejnost a ne pouze určitou úzkou skupinu odborníků. Dle mého názoru by měly být tyto dokumenty pouštěny ve školách aby vyrůstající generace znala své kořeny a spletitost vývoje lidské společnosti, neboť místa s kterými se v dokumentu seznamujeme jsou památníky lidské společnosti.

Moebius (1996)

Bez prezentace okázalých triků, bez obřího finančního zázemí, typického pro tyto filmy. Předložena nám je zajímavá sci- fi, zajímavá myšlenkou, zajímavá prostředím- kontrastem sci- fi tematiky a ušmudlaného prostředí metra, městských předměstí. Kvalitu pro mě trochu sráží dialogy, některé herecké výkony a lehce linie vyprávění příběhu.

Requiem za sen (2000)

Pozoruhodná ukázka symbiózy jednotlivých složek filmu, kdy vše společně vykresluje silný příběh. Film z neobyčejně obyčejného prostředí s neobyčejně obyčejnými lidmi, kteří mají problémy stávající se již skoro klasickými.

Válka světů (2005)

Ještě nikdy jsem nelitoval takhle vyhozených peněz, spláchnout je do záchodu, byl by to pro mě vetší kulturní zážitek a rozhodně víc bych se pobavil... a možná i ten ufon by se ukázal:)

Mazací hlava (1977)

Takto si představuji film, který člověka chytne a nepustí. Seděl jsem jen s otevřenou pusou a nebyl schopen se pohnout, poté jsem to ještě dlouho rozdýchával. Pro mě je 5 jedinou možnou volbou.

Duna (1984)

Tak tady se Lynch uťal. Jeho filmy jsou nádherné svou dějovou spletitostí, ale zde se "zamotávání" klasického díla sci - fi zvrhlo do něčeho podivného, nepříliš působivého, žel triky maskují velice nedostatečně, snad spíše naopak. Ševče, drž se ...