Na život a na smrt (2013)

Péťa to moc nezvládl, jak režisérsky tak o to hůř při psaní scénáře. Jak ke scénáři, tak k režii mám pár drobností, které z téhle rádoby realistické kovbojky dělaj řídkou sračku - já v 5ti letech věděl, že když střílíš nesmíš mrkat. Nejodolnější vojáci se nebojí skákat bez hlavě ze srázu, ale výstřel je vyděsí na tolik, že musí mrknout. Což jde ruku v ruce s tím, že jsou až tak dobří, že nepotřebují ani optiky a kolimátory, prostě jenom střílí a dokonce úspěšně. Pochopil bych i to, že jsou schopní přežít několik střelných ran, ale co opravdu přeháněl byly ty pády ze skal. Klidně je tam mohl nechat, ale nemusel tomu věnovat tolik záběrů, které z té čtyřky dělají tak akorát univerzálního vojáka. Jednoduše jsem zklamaný, protože úvod se mi poměrně líbil, ale pak už to šlo s kopce.

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

O sólu pro Obi-Wana čtu aspoň 10 let. Matně si vzpomínám, jak Ewan prohlašoval, že do projektu půjde, pokud bude stát za to. By mě zajímalo co mu za to stálo v téhle slátanině. Ewan super jako vždy a otravná princezna byla celkem sympatická, ale to je z pozitiv vše. Scénář to je katastrofa. Koukám, že to „psalo“ 5 lidí, takže se asi neshodli jestli z toho chtějí mít pohádku, akční film a nebo komedii. Nepovedlo se ani jedno. Stovky komiksů a knih z období po III epizodě a banda tupců postaví příběh na záchraně mladé princezny. To už jsem viděl stokrát. Nedozvěděli jsme se nic nového ani závratného, takže pro fandu SW zbytečný počin. Režisérka se taky moc nepředvedla. Za vše mluví scéna únosu. Po ní jsem to měl asi vypnout a měl bych klid. Nevyužitý potenciál, rychlokvaška, marní tvůrci to je DISNEY! PS: a to jsem fanda nový trilogie.

Opustit Las Vegas (1995)

Jednoduchý příběh. Možná je správné slovo všední. Ať už tak nebo onak, o to větší prožitek po skončení filmu. Depresivní, romantický, ale místy i vtipný pohled do duší jedné šlapky a alkáče s jasným cílem. Jeho první a poslední film kde opravdu hrál.

Ožralý Štědrý večer (2011) odpad!

Špatný pokus o vtip. Nechápu jak mohli do takový slátaniny procpat takový herce...Funny or die?? Rather die!

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Všechno už asi bylo o tomto skvostu řečeno i napsáno. Tolkien jednoduše napsal jedny z nejlepších fantasy knih co jsem kdy četl a Peter se toho statečně ujal. Zvládl by to určitě i jiný velký režisér, proto u mě největší zásluha padá na samotného Tolkiena, který jim vykreslil nádherný svět s krásnými příběhy a Peter už to "jen" natočil. Tím neshazuji jeho dokonalou práci, pouze pokuzaju na to, že základ úspěchu je jasně daný. Snad se nedožiju remaku.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Tak jsem se v LOTRu asi po dvou letech vrátil. Zkoukl jsem celou extended edition a k mému překvapení se mi Společenstvo líbilo nejvíc. Vždycky tomu bylo naopak, tento díl mi přišel jako příliš dlouhá predstavovačka s slabou dávkou akce. Ale teď mi to přišlo jako kdybych koukal poprvé. Dokonce jsem měl i zimomriavky! Peter je proste frajer. Sice nejede pořád podle předlohy, ale i tak je to nejlepší zfilmování fantasy. Jeho režie nenudí ani chviličku. Scény jsou mnohem silnější, než v dalších dílech. Výprava, kostymy, soundtrack, nádherné lokality a spoustu dalších aspektů z filmového Pána prstenů dělá legendu! Dokonce jsem si u prvního a druhého dílu všiml, že tu má Peter cameo, o čemž jsem neměl ani páru.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Drsný pohled na totálního psychopata s povedenou režií, hlavně detaily na části ženských těl se mi líbili. Hodnocení sráží hroznej konec, kterej se vážně nepovedl.

Partička (2011) (pořad) odpad!

Trapný jako neoholenej a neumytej čůřák, kterýho musíš vybalit na kočku svých snů!

Pelíšky (1999)

Bez pochyby nejlepší český film. Geniální scénář, který působí naprosto přirozeně. O hereckých výkonech ani nemluvím. Válí tu snad každý! Vážné a zároveň neskutečně vtipné. Skvost české kinematografie.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Čekal jsem trošku víc. Začátek se dobře rozjíždí, ale pak to trošku stagnuje. Pořád se topí v těch samejch sračkách a já netrpělivě čekal než si oholí palici a pořádně to s tím fetem rozjedou. A až to přišlo, tak to absolutně nezajímavě skončilo. Nebyl jsem nucenej koukat další díly jako u jiných seriálů. Kdybych teď přestal koukat tak si na něj zítra ani nevzpomenu. Je to ovšem stále dobrý průměr, a to díky vývoji hlavních postav. Zkusím ještě druhou řadu a uvidíme.