Lincoln (2012)

Musím říct, že Daniel Day-Lewis je naprosto perfektní a i když jsem za tím neviděl všechny nominované filmy, pochybuji, že někde uvidím lepší výkon. Tzn. oscar ho nemine (třetí), čímž se zařadí mezi naprosto nejlepší herce filmové historie. Spielberga nejspíš taky ne, protože takovýmto tématům je akademie vždy velmi nakloněna, což na jednu stranu to chápu. Jak tu někdo píše, u nás kdyby se natočil film třeba o Masarykovi, tak by taky bral všechny zlaté lvy, ať by to bylo jakékoliv. Na druhou stranu se musím přiznat, že některé pasáže mi přišly zbytečně dlouhé a uměle prodlužované, takže nuda se opravdu místy vetřela na scénu. Takže tak. Přiznám se, že Django nebo Terapie láskou se mi líbili více, i když šanci vyhrát oscara mají minimální.

Terapie láskou (2012)

Výborné. Pět hvězdiček si to zaslouží. Hlavní duo Lawrence (která je nejen krásná, ale i výborná herečka, což dokazuje druhá nominace na oscara už ve svých 22 letech) a Cooper je senzační a příběh i když dalo by se říct tradiční, tak svým zpracováním a řadou dialogů poměrně netradiční a originální. Navíc De Niro po poměrně dlouhé době září takže nemůžu skutečně jinak. Pro mě nominace na Oscara zcela v pořádku.

Čínský syndrom (1979)

Další z řady filmů, kde mamutí společnost preferuje zisk před bezpečím běžných obyvatel. Řekli byste nic nového. Ale když se do hry vetře Jane Fonda, Jack Lemmon a Michael Douglas a tématem je jaderná energie, tak je to hned o něčem jiném. Jasný, že v dnešní době to možná už tolik nezaujme, ale při premiéře byly jaderné elektrárny teprve v plenkách a muselo to na diváky skutečně zapůsobit. Bohužel všichni víme, co se později v SSSR stalo.

Divoká stvoření jižních krajin (2012)

Jedna velké 90minutová nuda. Chápu o jaké poselství šlo, ale co je mi po tom. Sice naše společnost není ideální, ale to ani nikdy nebude ani nikdy nebyla. A já se radši přizpůsobím, než abych žil jako oni. Zkrátka to tak je, přiznám si to a nebásním tady o tom, jak máme všichni žít na stromech. Dvě hvězdy za vynikající výkon mladé dívčiny, to byl určitě jeden z nejlepších dětských výkonů, jaké jsem kdy viděl. Ale příběh mě zkrátka bohužel za srdce nevzal. Ta umělá dramatizace je z toho cítit na míle daleko.

Nespoutaný Django (2012)

Paráda. Já mám zkrátka pro Tarantinův styl slabost. To jak dokáže kombinovat humor s brutalitou, do toho kritizovat tehdejší společnost bílých pánů a černých otroků opět s humorem svým vlastním, nebo ty svoje vytříbené dialogy, které používá zejména v druhé polovině u večeře, to je zkrátka paráda. Foxx je dobrej Django, normálně ho nemusím, ale tady mi nevadil, Waltz je boží, komediální talent v sobě nezapře, Jackson taky boží, jeho kreacím, vystupování i vyzáži jsem se musel neustále smát a DiCaprio taky dobrej, i když tentokrát tolik prostoru nedostanu. Scéna s lebkou však stojí za to a patří k vrcholům filmu. Uvidíme, zda to vystačí na nějaké oscary. Já bych jim to přál, ale úplně tomu nevěřím.

J. Edgar (2011)

Velmi zajímavý životopisný snímek Clinta Eastwooda. Vzhledem k nízkému hodnocení jsem nic moc nečekal, ale dobré čtyři body si Edgar jasně zaslouží. Filmu kraluje především vynikající DiCaprio, který předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů. Největším mínusem jsou pak určitě masky, protože starý Edgar i jeho přítel vypadají příšerně a vůbec ne jako lidé.

Don's Plum Bar (2001)

Vždyť to bylo dobrý. Jasný, že bez DiCapria a Maguira by se na to asi nikdo nepodíval, ale taková normální víkendová slezina v hospodě, kde se řeší řada pro mnohých možná nezajímavých, ale pro zúčastněné jistě zajímavých věcí. Pokud ještě nejste fotr, nebo nejste nějaký knihomol a je vám mezi 20-30, budete se bavit.

Máslo (2011)

Kdyby byla Olivia Wilde doopravdy šlapka, byla by nejbohatší šlapkou na světě. Skutečně very very hot. Jinak film taky dobrej :D.

Správci osudu (2011)

Výborný a hlavně velmi originální snímek. A to se dnes už tolik nevidí (což není divu vzhledem k mnoha milionům natočených filmů). Damon a Emily (která je k sežrání) jsou opravdu parádní pár, skvěle se doplňují a chemie mezi nimi funguje na jedničku. Sice tak od půlky je jasné, jak to dopadne, to ale tentokrát náladu zkazit nemůže. Více takových.

Policejní mafie (2012)

Byl by to dobrý film, kdyby hlavní roli nehrál Curtis"hraju jako poleno"Jackson. Na ten jeho retardovanej výraz, kterej nasadil vždy, když něco provedl se zkrátka nedalo dívat. Jinak ale jak říkám dobrý.