Kobry a užovky (2015)

Jeden z nejlepších českých filmů této dekády. Velice zajímavé charaktery, kvalitní herci (Matěje Hádka jsem doposud skoro neznal, ale hraje opravdu kvalitně), uvěřitelné situace, emoce atd. Hltal jsem každou minutu, ale přeci jen si to příště pustím v klidu doma, abych si to ještě více užil, v práci Vás občas někdo vyruší :D.

Stážista (2015)

První půlka, kdy se řeší vtipné souboje mezi starší a mladší generací a ve které dostává prostor neskutečný De Nirův komediální talent, byla brilantní. Ve druhé půlce vtipné scény pomalu mizí a dopředu se dostává takové trochu rodinné melodrama, kdy hlavní hrdinka řeší rozpory se svým manželem (nejsem sexista ale chlap na mateřský a ženská v práci, to mi prostě připadá divný). Na konci mi byl jednu chvíli musím se přiznat De Niro svou dokonalostí už trochu protivnej, ale přesto jsem se rychle přenesl a hodnotit nemůžu níž. Pro mě milé překvapení!

Gilda (1946)

Konečně jsem shlédl tento slavný noir. No a nezklamal. Nezklamal především Glenn Ford, jehož jméno mi doteď nic neříkalo a který byl prostě senzační. Co se týče Rity, i když je moc hezká, herecky je to prostě dřevo a stejně tak pohybově. A argument, že jde o starý film neberu, protože když se podívám na takového Freda Asteira, to je panečku choreografie. Ten argument bych bral v potaz jen u té "slavné striptýzové" scény, která po těch 70 letech působí děsně legračně, ale dokážu si představit, jak z toho tehdejší pánové jistě evakuovaly.

Dáma ze Šanghaje (1947)

S hodnocením tohoto filmu jsem celkem na pochybách. Na jednu stranu mě totiž příběh velmi imponoval a vtahoval stejně jako všechny čtyři hlavní postavy, na druhou stranu jsem občas nechápal motivaci Orsonovi postavy a hlavně její selský rozum a IQ (nevim jak ve 40s, ale jsem si jistý, že dnes by ani 15leté dítě nevěřilo těm Grisbyho pohádkám). Na rovinu námět mě zaujal, ale scénář působí jak na horské dráze. Skvělé scény (zrcadla, sebevýslech u soudu, Grisbyho scény) střídají z nenadání scény špatné (wtf útěk ze soudní síně, schovávání si vražedné zbraně na tom nejhorším možném místě, vůbec schovávání si vražedné zbraně a jak už jsem říkal, logika Orsonovi postavy). Film působí prostě moc zkratkovitě a jednoznačně by si zasloužil alespoň o půlhodiny delší stopáž, ačkoliv většinou remcám spíše opačně. Jo a Rita Hayworth mi s těmi vlasy připadala více sexy, než v Gildě, ale lidé z 40s na to asi měli jiný názor.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Důstojné zakončení této série! Po prvních dvou dílech odehrávajících se v aréně, následoval pro mě nejslabší Síla vzdoru 1. část, jenž se sice chvályhodně snažil poukázat na hlavní úloha médií ve válce a dopadu propagandy na civilisty, nicméně nemusel nám to vnucovat celé dvě hodiny. Trochu jsem se tudíž obával, že 2. část v tom bude pokračovat, což se potvrzuje ale jen okrajově a většina příběhu tak tvoří malá a mladá skupina bojovníků, která se snaží nepozorovaně proniknout do Kapitolu. Podle mě je tento díl nejdrsnější, mutanti v kanálech potěšili, přesto "předzávěr", tzn. scéna popravy je dost čitelná a jak tu někdo psal, taky by mě překvapilo, kdyby to dopadlo jinak. No a úplný závěr je samozřejmě kýč, ale i s tím jsem počítal a kvůli těm pár minutám nebudu hodnocení snižovat.

3 dny na zabití (2014)

Taková akční komedie, kdy se nemocný, ale děsně cool Kevča Costnerů snaží dostat albínskýho záporáka a do toho se ještě pomalu sbližuje se svou dcerou. Chvílemi je to výborné, chvílemi nic moc. Prostě průměr.

The River Why (2010)

Budu se opakovat, ale pro tyto nezávislé snímky, které jsou navíc zasazené do krásné oregonské přírody a ve kterých se rovněž objevuje krásná Amber Heard, jindy sexy bitch, tady optimistická, hodná rybářka a ekologická aktivistka, mám zkrátka slabost. K večeru mi to značně zpříjemnilo náladu.

Pohádka pohádek (2015)

Sice kvituju ten odvážný počin, ale nijak zvlášť mě ani jeden příběh nezaujal.

Everly (2014)

Tvůrce svým pojetím filmu neskrývá obdiv k Tarantinovi, avšak jeho kvalit nedosahuje. I když je pravda, že některé postavy jsou hodně bizarní.

Wild Wild West (1999)

Vím, že celosvětově se na tento film snesla velká vlna kritiky a ani tržby vzhledem k nákladům nejsou moc dobré, nicméně mě se to opravdu líbilo. Tvůrci se pokusily o akční komedii, kterou zasadili do období divokého západu, což byl určitě dost risk. Nicméně Smith je správnej frajer, Kline se svými vychytávkami ala "Q" či MacGyver dost bavil a krásná Salma Hayek tomu dodávala ženské kouzlo. Další výborní černobílý parťáci, plno humoru, dobrý dabing. Když vypnete mozek, máte skvělou zábavu.