Mé noci jsou krásnější než vaše dny (1989)

Moje druhé setkání s Žulawskim. Po "odpadu Šílené lásce" jsem si řekl, že mu dám ještě šanci. I když, v podstatě nevím, jestli to byl ten důvod, nebo spíše to, že i zde hraje neskutečně mladá a krásná S. Marceau. Tentokrát jsem tak nějak tušil, do čeho asi půjdu, takže jsem byl předem připraven. Nicméně musím říct, že i když i toto je těžce stravitelný snímek, rozhodně ne tolik jako ten, o kterém píšu na prvním řádku. Některé scény jsou dosti zajímavé, kritiku konzumismu vítám, postavy chlípné a bizarní, Sophie opět nahá, tak jako ve většině snímků z 80. poté co dovršila 18tiny. No průměr je pro režiséra po našem prvním setkání určitě výhra.

Šílená láska (1985) odpad!

Nestudoval jsem film a neznám všechny styly. Tenhle mě ale opravdu minul na míle. Nesnesitelné hysterické herectví, neucelenost příběhu i obsahu, mnohé nechutnosti, bizarní postavy. Opravdu za to, že jsem to dokoukal se musím nějak odměnit. Od odpadu to nezachrání ani krásná teenka Sophie Marceau. PS. Ještě že už jsou ty doby bobrů pryč, fuj!

Večírek 2 (1982)

Horší než předchozí díl, navíc ten chlap co dabuje tátu dabuje i některé 15leté děti :D.

Večírek (1980)

Vidět to jako teenager, možná by to pro mě byl kult a dal bych hodnocení vyšší, ale vzhledem k tomu, že jsem to viděl v 27, tak nemůžu dát více než průměr. A to i vzhledem k tomu, že francouzské komedie mám velmi rád. Mám rád sice i ty americké, ale v nich jsou hlavní hrdinové většinou krasavice a hezounci tak dokonalý, že má pak člověk spíše blbou náladu viz nedávno viděný "Hlavně nezávazně".

Hlavně nezávazně (2011)

Námět, u kterého přesně víte, co se bude dít a jak to nakonec skončí. Tento je navíc téměř navlas stejný jako u "Friends With Benefits". No a jelikož "Friends With Benefits" mělo lepší fórky, dialogy a vedlejší postavy (Woody Harrelson king) a mělo i lepší ústřední dvojici Timberlake/Kunis (i když musím překvapivě říct, že zde mě daleko více bavil Kačer než Natálka) a jelikož jsem jim dal 4 hvězdy, tomuhle dávám tři. Přesto je to vtipné, na sledování s přítelkyní ideální, na sledování při počátcích vztahu už méně, teda pokud nejste fešák jako Kačer.

Free Zone (2005)

Na tento film mám zásadně odlišný názor, než zdejší uživatelé. Už úvodní scéna, ať herecky náročná, dává tušit, že půjde o rozvláčnou nudu. A ta bohužel prostupuje celým filmem. Vesměs mi to přišlo taky takové zmatečné, ani pořádně nevím, co se zrovna dělo, nebo motivaci Natalie Portman. No a na nějaké politické či filozofické narážky, na ty se můžu vysrat když mě film nebaví. Art zkrátka není můj šálek kávy, ale v rámci doplnění Nataliiny filmografie jsem musel.

Mafiánovi (2013)

De Niro vládne celému filmu a opět je v komediální poloze naprosto boží. Ostatní ho dobře doplňují.

Hairspray (2007)

Nic moc příběh vyvažují skvělé písničky, hvězdné herecké obsazení (líbil se mi každý až na paní Travoltovou) a nevšední hlavní hrdinka. Takže i ne moc velký milovník muzikálů jako já si nakonec přišel na své.

Jupiter vychází (2015)

Méně než tři hvězdy většinou takovýmto filmům nedávám, ale tady musím. Zde je prostě ne všechno, ale většina věcí špatně. Nepovedený casting obou hlavních hrdinů, mimozemské postavy vykradené z celé řady jiných filmů, naprosto nudná zápletka, necharismatičtí záporáci, nezajímavé a někdy až trapné akce (svatba wtf?, finále), nevýrazná hudba a ani hlášky nic moc. Atlas mraků mě bavil, tohle byl děs. Jediná technická vychytávka co mě brala byly ty "gravitační boty" i když nápad okopírovaný ze Spidermana a některé vizuálně krásné záběry, jak je tomu u bratrů, vlastně dneska už bratra a sestry Wachowských zvykem. Jinak ale všechno špatně.

Pole lásky (1992)

Film z období atentátu na JFK, ve kterém se roztomile naivní Michelle Pfeiffer zamiluje do černocha na úteku a jeho dcery. Jo a hudba Jerryho Goldsmitha v některých pasážích dost výrazně připomíná Ramba.