Na sv. Valentýna (2010)

Kdyby film nepokrytě nevykrádal Lásku nebeskou, zasloužil by si minimálně o hvězdu víc... Takhle nestíháte zírat, co všechno je možný (a teď nemyslím vachrlaté dějové linky). Takže pokud patříte do titěrné skupinky lidí, kteří mají rádi romantické komendie a z nějakého záhadného důvodu nikdy Lásku nebeskou neviděli, Na sv. Valentýna by mohlo ve vašich očích snadno spadnout do příjemné škatulky "příjemný průměr", v případě, že (stejně jako já) máte Lásku nebeskou hodně rádi, na sv. Valentýna si radši pusťte ji...

16 a těhotná (2009) (pořad)

Hodinový pohled do životů šestnácti a sedmnáctiletých dětí, kteří se museli (nebo alespoň měli) během velice krátké doby stát dospělými. Někteří to zvládli lépe, jiní hůře a pár vůbec ne. Proč na to koukat? Asi ze stejných důvodů, jako na všechny ostatní reality show - kombinace nudy a voyerství ;-). Tenhle pořad není o inteligenci a vyspělosti aktérů - v šestnácti nebyl snad nikdo z nás připravený stát se rodičem, o to drsnější jsou příběhy těch, jež nepodpořila rodina a jejichž partner se po porodu ukázal jako to, co je - puberťák naprosto nepřipravený nést zodpověnost ani za sebe natož pak za tak bezmocného tvora, jakým každý z nás po narození je... Nevím, na kolik může mít 16 and Pregnant odstrašující nebo edukativní účinek, rozhodně ale přináší pohled na vzorek snad až nepředstavitelné statistiky - 60% Američanek poprvé otěhotní před 19. rokem života, how cool is that? (Netuším, jestli je to mou vlastní aktuální těhotenskou demencí, ale tenhle pořad je momentálně mou guilty pleasure #1 ;-))

Válka nevěst (2009)

Ani vtipné, ani roztomilé a už vůbec ne svatební - možná tak v neděli v televizi, když se vám fakt nechce dělat vůbec, ale vůbec nic jiného... Plus tedy svobodné dámy, svobodní pánové: až vás vaše drahá polovička překvapí žádostí o ruku, prosím, pokuste se, aby tohle nebyl první film, na který si vzpomenete, protože ne, takhle předsvatební přípravy (byť ve velkém stylu) fakt nevypadají, nebojte...

Bruno (2009)

Tři hvězdičky za tři epizody, které si to rozhodně zaslouží: co všechno nejsou ochotní udělat někteří američtí rodiče, jen aby se jejich dítě dostalo zaplaceno za fotografování; převýchova homosexuálů v USA; a nová cesta k míru na Blízkém východě - vy rádi hummus, my rádi hummus, tak proč nebýt kamarádi?

Příliš brzy (2010) (seriál)

Komedie to rozhodně není - spíš taková smutná sonda do života ne zrovna funkční rodiny, která se není schopná vypořádat s nečekaným těhotenstvím šestnáctileté dcery. Žádný rodič (nejspíš) nebude nadšený, když z něj jeho potomek s čerstvou občankou udělá prarodiče, ale řešit to tím, že si najdu milence, případně začnu víc pracovat? To bude asi nějaký zvláštní francouzský recept na vyrovnání se s nečekanou stresovou situací. Nicméně - v televizi, odpoledne, při žehlení... neurazí, nepotěší. Kdo chce nahlídnout hloub do duše šestnáctileté, nechtěně těhotné a o kapánek víc reálné slečny, tomu doporučím svou guilty pleasure - 16 and Pregnant.

Mrtví jako já (2009)

**Komentář obsahuje značné množství spoilerů** Všichni, kdo znají seriál, musí nechápavě vrtět hlavou: jak je možné, že je celý film vystavěný na porušení základního pravidla daného snad v prvním nebo druhém dílu seriálu? Jak může Goergia říct vlastní sestře, kdo je? (Možná si ještě vzpomínáte na scénu, kdy se krátce po své smrti snažila G. dovolat mámě a říct jí, ať není smutná...) Jak se může celá parta zbavit nového mrtvého šéfa tím, že ho rozřežou?! To je opravdu možné smrtonoše zabít? Nechápu... O nové představitelce Daisy ani nemá cenu psát, ta je katastrofická od A do Z. Shrnuto podrtrženo: to, co v seriálu fungovalo perfektně, ve filmu kulhá na všechny čtyři.

Simonova kočka (2008) (seriál)

Historky ze života s vtipnou animací. Někdo tu váhal, jestli je to spíš groteska nebo dokument - odvažuji si tvrdit, že Simonova kočka je groteskní dokument, jehož opravdové kouzlo ocení nejspíš jen ti, kdo doma jednoho (dva, tři, atd.) kočičáky mají.

Naprosto osvětleno (2005)

Příjemná road movie s trabantem, eye seeing bitch a skvělým hereckým ansámblem o tom, že při hledání mohou něco velice důležitého najít i ti, co se po ničem nepídili a že zapomenout někdy jednoduše nelze. Jen jedna výtka - jsem jediná, komu docela dost vadilo, že z filmu o putování po Ukrajině trčí jak vidle z hnoje české reálie?!

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Film plný krásné animace, napětí, kouzelných nápadů a akce, jen si nejsem tak docela jistá, jestli je to úplně dílo pro děti, snad pro ty odrostlejší, co mají pro strach uděláno. Hvězda navíc za úžasného mluvícího černého kocoura, pro ty mám slabost...

500 dní se Summer (2009)

Jak pravil klasik: "Ženu a tramvaj nedoháníme, vždy přijede jiná!" 500 dní je příjemný, místy opravdu nápaditý film o křivce vztahu, po které si spousta z nás musela projít (ať už po stopách zoufale milujícího-opuštěného, nebo toho, kdo už nemiluje, a proto odchází) doplněný krásným soundtrackem. Nic objevného se v něm neodehraje, ale při sledování hrozí riziko nekontrolovatelného vyplouvání starých a pečlivě zasunutých vzpomínek... A Joseph Gordon-Levitt je tak neskutečně podobný Heathovi, že být paní Ledgerovou, budu chtít vědět, co a kde můj muž před třiceti lety dělal. ;-)