Zmizení Eleanor Rigby: Ona (2013)

Její pohled je tak bolestný a tak moc hluboký. Hledání sama sebe po těžké životní "zkoušce". Hledání směru kudy jít, kudy se vydat a s kým. Chtění vrátit se zpět tam, kde byla dříve. Jessica Chastain, její roli jí naprosto věřím. Přesvědčila mě naprosto ve všem. V té bolesti, v tom smutku, v tom rozhodování, ve své náladě a rozpoložení. Věřím jí i slzy. Dokonalý film o niterných pocitech a těžkosti života.

Vzmuž se (2015)

Krásná, pohodová komedie o životě a lidech. Nasmáli jsme se u toho a bylo to chvilkami dojemné tím příjemným, britským způsobem. Simon Pegg je pro mě jasná volba pustit si film. Chemie mezi Simonem Peggem a Lake Bell je perfektní a věřila jsem jim vše - od úsměvů až po jejich suprovou hádku :) Film mě moc potěšil, kápl mi do noty a rozhodně ho doporučuju. Není náročný, je oddechový. Takový hezký film pro podzimní večery :) + závěrečná písnička v titulcích přidala na atmosféře celého filmu :)

Iracionální muž (2015)

Mám Allena ráda, ale tohle mě, jako jeho fanynku, poněkud zklamalo. Námět je docela zajímavý, ale zfilmování by mohlo být víc dramatičtější, víc chytlavější. Příběh mě po tom "převratném rozhovoru" v restauraci začal trochu nudit. Je pravda, že konec byl trochu překvapení, ale tak nějak to k tomu celou tu dobu směřovalo. Phoenix v hlavní roli je super. Postavu vykreslil dobře, dokonce i s fyzickou stránkou. Přesně se mi na to hodil. Emma Stone je zde sympaťačka, rozhodně ve filmu "nevadí". Film by mohl být mnohem víc propracovanější, příběh víc tragičtější a dokonce i myšlenkové pochody hlavních postav by se daly vykreslit trochu více, lépe, do hloubky.

Divočina (2014)

Dlouhý, ale velice poutavý film o tom, jak se vzpamatovat, když vás něco srazí na kolena. Reese postavu vystihla a vypodobnila naprosto přesvědčivě a už od prvních chvil filmu, jsem úplně zapomněla na to, že jí znám ještě z Pravé blondýnky. Věřila jsem jí naprosto všechno. Atmosféra filmu je výstižná a vcucne do děje. Líbí se mi retrospektivy, jsou zajímavě pojaté, sice někdy až moc rychlé, že člověk sotva postřehne, co se vlastně stalo, ale v dalších minutách je vše většinou vysvětleno. Film se mi líbil moc, ale i tak bych podotkla, že na takový film, s touto tématikou, musí být tak trochu nálada. Přece jenom, atmosféra je spíše dramatická a smutná. Odhodlala jsem se k tomu a rozhodně nejsem zklamaná.

Noc v muzeu: Tajemství hrobky (2014)

Normální komedie, hezky natočené. Jako nuda mi to rozhodně nepřišlo, některé scény mě opravdu rozesmály. Je to prostě hodně odlehčený humor, někdy ne příliš inteligentní, ale pro děti je to vhodná komedie a já se u ní pobavila taky. Je to pohodový film, člověk se u toho nemusí moc zamýšlet - co bude tady a co udělá tenhle - je to předem tak trochu jasné, jak to asi dopadne, ale to mile mě film překvapil. První dva díly mi nesedly, ale tohle - nic proti ničemu. Někdy je fajn, zajít si na odlehčené téma.

Pohádkář (2014)

Po celé Praze na mě koukaly plakáty k tomuto filmu. Tak jsme na něj šli do kina. Bylo to pro mě zklamání. Na konci filmu jsem seděla a přemýšlela, jaký je vlastně konec? Jak to skončilo? Obě hlavní mužské postavy se neustále prolínaly, až si člověk myslel, že z toho bude nějaké vyústění, nějaký závěr. Nebylo to nic. Film skončil a já stále čekala na konec. Je pravda, že nejvíc se mi líbil Macháček. Je to dobrý herec, na něj jsem se těšila. Svou roli zahrál dobře, věřila jsem mu to. Jen je škoda, že téhle postavě nebyl dám větší prostor. Víc rozvést jeho minulost. To, proč se takhle chová, co ho k tomu vede. Zbytečně se do toho motal policista (detektiv) se svým mini příběhem. Je to škoda. Kdyby byl dán větší prostor postavám jako byla ta Macháčkova, Herzigové a nebo Geislerové, bylo by to rozhodně lepší zpracování. Co se mi na filmu ale líbilo, bylo to, jaká atmosféra vládla mezi Macháčkem a Herzigovou. Erotické scény se podle mě vyvedly na jedničku.