Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tomuhle filmu jsem se dlouho vyhýbal. Proč? Protože žánr drama a 142 minut mě moc nelákalo. Dneska však nadešel ten den, ten den kdy jsem si pustil Vykoupení z věznice Shawshank. Před tím než jsem film spustil tak jsem zjistil že je to podle novely od mého oblíbence Stephena Kinga. A opět se ukázalo proč je King Králem. Vykoupení z věznice Shawshank je ÚŽASNÝ drama které mě zcela pohltilo. Nebudu se tady zbytečně rozepisovat protože pokud jste filmový fandové tak jste ho určitě už viděli a pokuď zcela náhodou ne, tak neváhejte jako já (jak jsem mohl být tak hloupý?) a podívejte se. Teď už zmíním jenom herecké výkony a ty jsou taky úžasné ať už se jedná Tima Robbinsa a nebo Morgana Freemana a nebo o kohokoliv jiného, herci si to to prostě dávaj s oběma prsty v noze a vy jím to žerete z dlaně. .PS: Taky vám v některých scénách Tim Robbins připomínal Toma Hankse? PSS: Teď už vím jistě že by si Vykoupení z věznice Shawshank zasloužilo všechny oskary. /100%

Po životě (2009)

Na film After.Life jsem se nijak zvlášť netěšil. Ale o to víc jsem byl překvapen. Liam Neeson ukazuje že má opravdové charisma a že dokáže zahrát jakoukoliv roli. Přitom mu zdatně sekundují Christina Ricci a Justin Long. Film má skvělou atmosféru a hudbu. Navíc nám zděluje poselství že každý jednou umře, nikoho znás smrt neuštědří. A proto bychom si život měli užívat co nejvíc to jde, protože jak zaznělo ve filmu, my se nebojíme smrti ale bojíme žít. /75%

Captain America: První Avenger (2011)

Já mám prostě rád komixové hridny od Marvelu. Ať už je to Iron Man, Thor, Hulk, Nick Fury, Black Widow, Hawkey a nebo právě Kapitán Amerika kterému je věnován tenhle film. Kapitán je prostě takový ideální američan, co je odhodlaný bojovat za vlast a také se nebojí zemřít za své bratry a sestry. Ano Kapitán Amerika je postava nasáklá americký patosem. Ale naštěstí si s tím tvůrci poradili a ve filmu to nijak neotravuje. Ani Kapitánová Lovestory nebyla nijak otravná, dokonce mě bavila, za to tvůrcům palec nahoru. Akce byla taky slušná, vedlejší postavy byly simpatice (především Tommy Lee Jones který byl prostě super) a záporák v podání Huga Weavinga byl taky dobrý. Captain America: První Avenger jeprostě další skvělá komixovka on Marvelu. 80%

Pařba v Bangkoku (2011)

Nejočekávanější film roku pro mně. Měl jsem vysoká očekávání. Avšak film JE S PŘEHLEDEM PŘEKONAL. Druhý díl je temnější, drsnější a hlavně zvrhlejší. A to se mi na něm KURVA libí. Toto je snad teprve druhá komedie u které jsem se upřímně smál nahlas (hádejte která komedie to dokázala jako první.... áno Pařba ve Vegas). Jo a abych nezapomněl musím vyseknout obrovskou poklonu Christophenu Beckovy, protože hudba v tomhle filmu je démonická a každý den si ji pouštím .Todd Phillips stvořil kultovní sérii. /99 %

Hitman (2007)

Sám se považuji za velkého fanouška herní série Hitman. A však k filmu jsem přistupoval skepticky. Což ve výsledku bylo snad ji dobře protože jsem neměl přehnaná očekávání a film jsem si v klidu mohl užít. Nejvíc mě na filmu potěšil sympatický plešatý zabiják Timothy Olyphant a sexy Olga Kurylenko. Naopak mi trochu vadilo až moc akce přece jenom byl bych víc spokojen kdyby ve filmu agent 47 i někoho uškrtil (mou oblíbenou) strunou. A ještě mi vadila taková nemastná neslaná hudba (avšak na na začátku byla výborná). A proto chci aby další díl ve kterém by bylo o hodně víc tichého zabíjení. PS: Taky jste po filmu měli takovou chuť si zahrát hru. /69%

Nezvratný osud 4 (2009)

Velké zklamání. opravdu velké. I přes zdejší hodnocení jsem si nemyslel že to bude taková katastrofa. Už při úvodní smrti jsem věděl že to bude opravdu špatné. a taky že bylo. Všechny smrti byly komplet digitální až to bylo k smíchu. Ale i přes to dávám ** a to za roztomilou a sexy Shantel VanSanten a sympatického Mykelti Williamson. /20%

Poslední samuraj (2003)

Skvělá hudba + skvělý střih + epické souboje + skvělý herc i + výborný Ken Katanabe + excelentní Tom Cruise= Poslední samuraj. Ano je to tak tohle všechno a mnohém víc najdete v tomhle úžasném filmu. Ze všeho nejvíc jsem se bál délky, že to bude zbytečně dlouhé a že tam bude mnoho nudných pasáží. Ani jedna tam ale nebyla a já si přál aby ten film měl aspoň 3 hodiny. Ano až tak mě poslední samuraj pohltil. Tvůrci si dali na všem záležet, dobu vystihli perfektně stejně jako život samurajů kteří žijí v krásném údolí, daleko od civilizace, jídlo si pěstují sami a ctí své zásady. Během sledování Poseldního samurej jsem měl opravdu velkou chuť se ocitnout v domově samurajů a žít tam s nimi, pěstovat rýži, učit se bojovat, a ctít jejich kodex. Tvůrci dokázali to abych si ke všem samurajským válečníkům a i všem ostatním žijících v údolí vytvořil nějaký vztah, a pokaždé když umřel nějaký samuraj, bylo mi za něj smutno. Edward Zwick stoviř krásný film, o samurajských hrdinech, o lidech kteří ctí zásady, a o jednom Američanovy který si vesnici samurajů zamiluje a bude ochotný za ní položit život, a k tomu všemu nám k tomu hraje podmanivá hudba mistra Zimmera.PS: Taky jste ke konci řvaly rozsekejte je ? /97%

Star Trek (2009)

Tak já to řeknu rovnou. Myslel jsem si že Star Trek bude dvouhodinová nudná záležitost a to i přes jeho kladné hodnocení. Očekával jsem spíš sci-fi konverzačku, ale pro mé překvapení se z toho vyklubala pořádná akční sci-fi jízda protřepaná a smíchaná s jemným humorem. A i když jsem neviděl žádný jiný Star Trek (o Star Treku jsem věděl jen to že tam nenajdu světelné meče - né že bych o něm věděl něco víc po shlédnutí) tak jsem se vůbec neztrácel v postavách a ani rasách takže se na nový Star Trek můžete klidně podívat i bez znalosti předešlých dílu a seriálů. Za mě obří spokojenost. 86%

Láska nebeská (2003)

Tak a shlédl jsem další výborný film. A jako by nestačilo že je výborný já ténhle film považuji za nejlepší romantický film který jsem kdy vyděl (a to romantické filmy nemám rád). A nejenomže že je to výborný romantický film ona je to i výborná komedie (ne rodinná). Všichni herci kteří v tomtu filmu působily si mě získaly a jám jim věřil každé slovo,gesto,emoci. Dokonce mi žádný dětský herec nelez na nervy což považuji snad za zázrak. A k tomu všemu SEXY Keira. Ach jak ona je nádherná. A ještě nesmím zapomenout pochválit Craiga Armstronga. Takže jasných *****. PS: Taky jste po filmu měli chuť si zaleťed do Ameriky?