Pan Tau - Pan Tau na pionýrském táboře (1978) (epizoda)

Ať je to jak chce, Otto Šimánek podává v seriálu výtečný výkon prostřednictvím své mimiky a grimas, sám bych se ani z dálky nepřiblížil tomu, abych vyjádřil svými obličejovými svaly tak jasné (pozitivní) emoce. Scénář je natolik dobrý, že přibližuje snímek kvalitě dětských filmů z 80. let, je to prostě dobré, za mě zasloužených 64%.

Pan Tau - Pan Tau a kouzelnice (1978) (epizoda)

Čtvrtý díl třetí série nám zavádí pana Tau na kouzelnický sjezd a určitě nezůstane stát nečinně bokem, neboť i mezi kouzelníky jsou ti dobří a ti druzí, kteří chtějí být nejlepší i za cenu toho, že sabotují práci svých konkurentů. Tento díl nepostrádá vtip, párkrát jsem se zasmál...(64%)

Pan Tau - Noc v safari (1978) (epizoda)

Pepa Dvořáků si zatančí kvapík poté, co se mu zbouraný dům znovu postaví, Zdeněk Srstka řekne za celý díl jen jedno slovo, zatímco Vlasta Brodský stíhá pana Tau, jenž se opětovně objevil na křídle. Ke konci dílu se objeví Václav Štekl, který zřejmě pověsil své učitelské řemeslo z první série na hřebík, a zatímco ve druhé si jen sjel páternostrem, tak nyní se objevuje jako organizátor sjezdu kouzelníků... (54%)

Pan Tau - Lov na slona (1978) (epizoda)

Pár plusových bodů za mého oblíbence Zdeňka Srstku, který s Pepou Dvořákem přepravuje slona. Na něj se pak udělá velkolepý hon traktorů, náklaďáků, kombajnů a houfu jézéďáků v čele s Frantou Husákem. (64%)

Pan Tau - Poplach v oblacích (1977) (epizoda)

První díl třetí série zavádí na obrazovky zbytek z plejády českých herců, kteří se snad ještě doposud v seriálu neobjevili. Pan Tau tentokrát nepřilétá svým samoletem, nýbrž rovnou na křídle letadla, čímž rozjíždí novou zápletku. (54%)

13. komnata - 13. komnata Jana Cimického (2018) (epizoda)

Zajímavý člověk, jen to uchopení dokumentu bylo slabé. Například - jak se má člověk rozhodnout, pokud je na něm, zda někoho blízkého odpojit od přístrojů? Existuje na to nějaký návod? Obávám se, že je to čistě na tom, v jakém stavu je pacient, jakkoliv je to bolestné rozhodování. Hledat v tomto za každou cenu třináctou komnatu je nešťastné. Naopak cesta do Sovětského Svazu pro zraněného bratra, to byl dobrodružný příběh. Jen si dovolím nesouhlasit, že máme v životě něco předurčeného, že se něco přihodí.

Pan Tau - Pan Tau odchází (1975) (epizoda)

Poslední díl druhé série s panem Tau si zasloužil trochu důstojnější zakončení, místo toho jsem útrpně sledoval taškařici s turisty, což položilo logiku snímku na lopatky. Za druhou sérii celkově lze ale vyzdvihnout výborné herecké výkony v čele s Vladimírem Menšíkem. Tento díl však jen za 47%.

Svět přírody - Lobo - vlk, který změnil Ameriku (2008) (epizoda)

Seton je zde vyobrazován jako kruté lidské hovado, zabíjející plaché tvory. Tuto skvrnu na svém svědomí se pak snažil smazat prostřednictvím svých knih, jakož i intervencemi na politické scéně pro ochranu přírody a zakládání národních parků. Snímek se snaží o objektivitu, ale ne úplně se mu to daří - na hloupý argument, že vlci maří úspěch farmářů, lze lehce odpovědět, že to byli právě oni farmáři, kteří vlky vytlačili z jejich původních teritorií a jim nezbylo než živit se tím, co na jejich loveckém území zůstalo. Přesto dobrý dokument, ukazující na nutnost vnímat přírodu jako součást našeho dědictví, které je nutno chránit a uchovat do budoucna.

Pan Tau - Pan Tau a zlatý kufr (1975) (epizoda)

Stěžoval jsem si v minulém díle, jak málo je výchovné dát do dětského filmu kouření, a ono je to tu zas. Ale za tu plovoucí tatrovku nakonec dávám 52%.

Pan Tau - Pan Tau a Claudie (1972) (epizoda)

První série pana Tau se přesouvá do druhé poloviny, k novým hercům - seznamujeme se s Klaudií, vnučkou bohatého obchodníka v podobě Jana Wericha. Klaudie má všechno, co si může přát, ale její máma je pryč a děda na ní nemá čas...