Až tam nezbyl žádný (2015) (seriál)

Agatha Christie se vyznačuje tím, že proto, aby do poslední chvíle nebylo jasné, kdo je viníkem, je ochotna ohnout příběh do extrémní nelogičnosti, jakkoli ho tak činí nereálným. Deset malých černoušků je jeden z těchto případů, a jak už kdysi poznamenal Bram Stoker, co je od začátku špatné, nemůže být nikdy na konci dobré. Televizní adaptace svou knižní předlohu nepřekonala.

The View (1997) (pořad) odpad!

Několik přihlouplých slepic plácá nesmysly a vypouští své "pravdy" bez ohledu na objektivitu.

Kdo přežije - Caramoan (2013) (série)

Houf těch, kteří ztroskotali už dříve, proti těm, kteří jsou trosečníky poprvé. Sice jsem zde nenašel své oblíbence, ale Caramoan přesto není špatný. Akorát do finále se dostali lidé, kteří by pro milión podrazili i svého nejbližšího, v závěrečné trojce se skutečně vybíralo jen to nejmenší zlo. Oblíbené postavy: Brenda, Malcolm Neoblíbené postavy: Dawn, Phillip

Sneekweek (2016)

Klasická teenagerská vyvražďovačka po vzoru "Vím, co se stalo minulého léta" je mírně nad průměr vytahována hezkými holkami.

Kdo přežije - Filipíny (2012) (série)

Nadprůměrná série se třemi navrátilci, kteří hru hraji podruhé, respektive potřetí. Fandil jsem jim, protože takové chtějí všichni ostatní vyhodit co nejdřív a je o to těžší se ve hře udržet. Krom toho jsem držel palce i Denise, která schytávala jednu kmenovou radu za druhou, a přesto to dotáhla daleko... Na poslední kmenové radě krásná řeč Artise a hlavně Jonathana, rovněž si budu pamatovat Aby, malý to uzlíček negativních emocí bez špetky sebereflexe. Vítěz zasloužený.

Simpsonovi - Ve víru vášně (1990) (epizoda)

Památná scéna, kdy Homer nejenže koupí Marge k narozeninám bowlingovou kouli, aby si s ní pak mohl hrát sám, protože jeho žena bowling nehraje, ale dokonce si na ní nechá rovnou vyrýt své jméno - prý "aby Marge věděla, že je od něho"... To mi připomíná povídku, kdy syn koupí svému otci na Vánoce hokejovou přilbu, prý "kdyby ho ryba stáhla pod vodu i s udicí, aby si nerozbil hlavu o dno", a protože přes zimu na ryby otec nechodí, mohl by v ní v tomto období synátor hrát hokej...:)

Jsou ženy vášnivější než muži? (2018)

Snímek se snaží přiblížit ženám více jejich sexualitu a libido, ale ve skutečnosti je to jen snůška hloupostí. Jsou ženy vášnivější? To je jako kdybych se zeptal, zda jsou lepší doktorky nebo umějí lépe malovat. Každý jsme nějaký, a v mnoha věcech vůbec nezáleží na tom, zda jsme ženou nebo mužem. Podivování se nad tím, že by se do sauny mělo chodit bez plavek (boha jeho, to nikdy nebyla v sauně?), rozplývání se nad brakem 50 odstínů šedi a tak dále. Naivita vychází především z pojetí samotné komentátorky. Je to tak hloupé, že jednu hvězdu dávám jen o fous.

Osvobození Prahy (1975) odpad!

Boha jeho! Co to má znamenat? Co je to za překrucování historie? Proč jsou zvelebováni Sověti, když klíčovou úlohu v osvobození Prahy sehrála Vlasova osvobozenecká armáda, která proti Sovětům bojovala, zatímco Sověti nám ukázali prostředníček? Ano, je to poplatné době, ale pravda je jen jedna - a právě proto si tento dokument nezaslouží víc než odpad.

Rozluštěné tajemství Chufuovy pyramidy (2017) (TV film)

Tak nějak tomu chybí závěr, pointa, která by dovedla veškeré výzkumy k nějakém výsledku. Takto si divák není jist, zda náznaky povedou k hmotnému vyústění, nebo bylo všechno zbytečné. Dokument, kterému chybí závěr, je polovičatý.

Král a pták (1980)

Nejvíce mi to připomíná snahu o revoluci vůči režimu, který utiskuje lid, ale - co je jejím výsledkem? Všechno zbořit, zničit a zadupat do země, aby nic z minulého režimu jej nepřipomínalo. To ale znamená též zničit krásné věci, je to jakoby jedno barbarství nahradilo druhé, toto vyznění dosti kazí můj dojem z filmu, jinak dobře provedeného.