Den nezávislosti (1996)

Za obrovské peníze v efektech se scénaristicky jedná o ryze amatérský film s obrovským aspektem na americkou sentimentálnost. Velmi naivní a nezáživné.

Kdo přežije - Jeden svět (2012) (série)

Je mi líto, ale skladba trosečníků byla tentokrát slabá, nenašel jsem tam snad nikoho, komu bych mohl fandit. Chlapi se ukázali jako naivisté a ženské si je podaly i s přílohou. Oblíbené postavy: trochu Leef, ten si držel lajnu a snažil se volit proti ženským, ale už mu to nebylo nic platné Neoblíbené postavy: Colton, ten skutečně působil jako duševní hovado, Kate, pro kterou byly podrazy "super", dokud si to nezkusila i z druhé strany a možná i Alicie, která si s Coltonem zašikanovala Christinu.

Kdo přežije - Cookovy ostrovy (2006) (série)

Jedna z her, která dokazuje, že i s čestnou hrou se dá dojít až do konce. Ano, tvůrci pořadu kvitují, když je ve hře mnoho podrazáků, protože přinášejí zvraty, emoce, a tedy i sledovanost. Ale já osobně si myslím, že kdyby mizerům, kteří se vymlouvají na to, že je to "jenom hra", nabídl v reálném životě milión dolarů, zaráželi by kudly do zad stejně jako ve hře. Oblíbené postavy: Parvati, Yul, Ozzy; Neměl jsem rád: Sekou, Billy, J. P.

Re-Play (2009) (pořad)

Čtyři hvězdy pro díly s Tukanem a Alžbětou. Nové díly od roku 2019, kde některým účastníkům nejde ani rozumět, jak nesrozumitelně mluví, mají ode mě o dvě hvězdy méně - takový je to propad, že jsem to přestal sledovat, a to i přes opakované optimistické pokusy.

Bez syna neodejdu (2008) (TV film) odpad!

Název snímku skoro připomíná jeden slavnější podprůměrný film, ale tohle je skutečně pouhopouhá slátanina. Hloupost příběhu je přílišná, jakkoliv se tento TV film pasuje na největší trhák Kino Barrandov týdne.

Uruguay, prostá krása (2018) (TV film)

Jedna z mých nejoblíbenějších zemí na světě, ale spíše než o historii, krajině a životě prostých lidí mi přišel dokument jako průvodce po letoviscích a o tom, co se kde vaří a pije. Takhle ne...

Poseidon (2006)

Utíkat útrobami lodi, kde člověka zezdola stíhá smrtící voda a nahoře čeká jen nejistota, tenhle typ katastrofických filmů mám rád. Jenomže tady je to tuze stereotypní, hnedle zpočátku jsem si krásně tipnul na první dva, kteří zařvou, jediná situace, která mě překvapila, bylo umělé dýchání, kde jsem čekal po dvou deších probuzení oběti v plné síle, jinak to zdaleka nevyužilo potenciál, jenž téma nabízelo.

Simpsonovi - Homerův nepřítel (1997) (epizoda)

Pro mě asi nejlepší díl tohoto seriálu. Nádherně vtipné, zároveň krásně namířené zrcadlo na to, jak to na tom světě chodí...

Kdo přežije - Cagayan (2014) (série)

Na poslední radě vychvaloval její jistý člen budoucího vítěze, jak byl dobrým hráčem a jak udělal čest této hře. Jeff Probst přizvukoval, že se jedná určitě o jednu z nejlepších sérií, že to bylo hodně nahoru a dolů a hra přinesla spoustu překvapení. Jenže - co přinášelo zmíněná překvapení? Nic jiného než podrazy a zabodávané kudly do zad spojencům. Vítěz nejenže vršil jednu zradu za druhou, ale obětoval by i svou ženu a děti, aby se dostal ke kýženému miliónu - a se ctí už neměla jeho hra vůbec nic společného. Jsem tak trochu zaražený, když se tleská podlému člověku, jak hrál dobře. Asi úplně nejlépe to shrnula na poslední radě Trish, přesto to dopadlo tak, jak to dopadlo, a i když mám Kdo přežije velmi rád, tentokrát to nebylo o sportovních výkonech, odolnosti a výdrži, ale čistě jen o špinavých podpásovkách - této sérii nemohu dát nadprůměrné hodnocení. Hrát (a dokonce i vyhrát) se dá i mnohem slušnějším způsobem.