Střelený (1996)

Celkévě jsou rozhodně lepší komedie, ale některý scény v tomhle filmu fakt neměly chybu. Hlavní dvojice Damon Wayans a Adam Sandler, která v podstatě dělá tenhle film je tady dostatatečně kvalitní aby nekazili dojem ze zábavných scén, ale něco navíc tady nepředvádí, James Caan je tady zase jen na chvilku, možná by si zasloužil trochu víc prostoru, ale v komedii by stejně asi moc nezářil a příběh sice neni nějak zvlášť ohranej, ale stupiditu nezapře, takže za těch několik fakt povedených scének a že to dokáže celkem zabavit si to zaslouží 3*, ale víc už ne

Twister (1996)

Tenhle film mam rád, pokaždý když je v tv tak se na něj musim podívat. Je skvěle natočenej, má spád a ani na chvilku nenudí, pořád se tam něco děje a ten nápad se sledováním a stíháním tornád je originální a ještě suprově zpracovanej. Dvě hlavní role by asi dokázalo zahrát víc neznámých herců, ale známá herecká tvář potěší a ještě film pozdvihne, ale to co se mi na tomhle filmu líbí nejvíc jsou triky, na svojí dobu jsou geniální a realisticky natočený, všechny ty tornáda, který ničej na co přijdou, lítající domy a krávy, který letěj kolem a bučej, teda nevim jestli to bylo chtěný, ale třeba ty létající krávy byly i vtipný. A i když to znám, tak jsem byl napnutej a to jsem to viděl už asi popátý

Útěk z L.A. (1996)

Tohle mě naprosto dostalo. Větší béčkovou sračku s horšíma trikama bych těžko hledal, ale přesto to je neuvěřitelnej náklad. Snake Plissken je neskutečnej nesmrtenlnej supervostrej megamasér, kterej místo aby před vlnou Tsunami utíkal, tak na ní surfuje, dokáže sejmout chlápka, kterej mu hazí nůž do zad, rozdá si to tam s amrádou zrůd po miliardě plastických operací, který šéfuje Bruce Cambpell nebo pokosí půlku zlejch z rogala a na závěr vypne celou zem, neni téměř nic co by nezvlád, já prostě jen čuměl, jak to tam těch 100 minut všechno s nesmírně drsným výrazem šéfuje a musim dát za 4*.

Výkupné (1996)

Já nevim na co si tady všichni stěžujete, podle mě to je skvělej thriller s výborným Melem Gibsonem a Gerym Sinisem, jejich výkon pro mě rozhodně neni zklamáním, spíš naopak a některý scény opravdu soijí za to. Děj je rozhodně originální a je i dost napínavej, takže vůbec nenudí a díky Gibsonovi dokáže i slušně pobavit. Ron Howard se za to vůbec stydět nemusí

Xin Shang Hai tan (1996)

Z úvodní drsný thrillerový pasáže se nakonec celkem nečekaně vyklubala docela solidní gangsterka, kde se hodně střílí, má to americkej look a Andy Lau s Leslie Cheungem to celý táhnou svým mohutným charisma. Trochu ale zamrzí, že Woo-Sung Jung nedostal moc prostoru a že ten milostnej trojúhelník mezi Lauem, Cheungem a Jing Ning neni zrovna moc výraznej, ale i tak nadprůměrná gangsterka.

Zamilovaný profesor (1996)

já vůbec nechápu co se vám na tomhle filmu nelíbí, já se u toho vždycky skvěle bavim a i když to znám nazpaměť, tak se pokaždý směju. Eddie Murphy je naprosto dokonalej a ty jeho převleky, kdy ztvárn´í celou svojí rodinu, jsou taky úžasný. jediný co neni dobrý, je příběh, kterej je od začátku naprosto jasnej, ale já se nedívám kvůli nějakýmu trapnýmu příběhu, ale protože je to zábavný

Záře (1996)

Tak hned jako první musim říct, že trošku nechápu, jak může dostat oscara někdo, kdo se ve filmu objeví asi jen na 40 minut, ovšem na druhou stranu výkon Geoffreyho Rushe je tak monumentálně dokonalej, že se tomu postupně přestávám divit. Jeho ztvárnění pološílenýho a zároveň geniálního klavíristy skoro nemá obdoby. Jinak se ale příběhově už nejedná o žádnej unikát, spíš je to takovej typickej příběh/životopis génia.

Zhubni! (1996)

Další adaptace Kinga a opět to horor připomíná jen vzdáleně, taková dietní dávka hororu. Nicméně je pravda, že to má celkem solidní nápad a hubnutí je provedený fakt bravurně, ale moc nevim, co bych na tom moh považovat přinejmenším za napínavý, ale na druhou stranu konec je povedenej a aspoň zábavnej

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Tohle, že je nevydařený pokračování? No to je snad jako jenom vtip, ne? tak to už by stačilo, teď to hodnocení pěkně rychle změňte, už to neni legrace. tak šup šup, ať už to je. Jim Carrey je tady prostě pořád ve formě, sice ze začátku Carrey po úspěchu prvního dílu šoupe jeden vytlemenější výraz než druhej a pak to působí trošku přeplácaně, ale to se po chvilce změní v Carryeho one man show a nezadržitelně se to řítí až ke konci, takovým mega tempem, až je vám nakonec líto, že to už skončilo. Možná to teda pár slabších chvilek má, ale to mi rozhodně nezabrání tomu dát 5*

Americký prezident (1995)

nevim proč se k něčemu takovýmu Michael Douglas propůjčil, Sice to neni nijak zvlášť hrozný, ale na herce jeho kalibru je to pěkná degradace. Má to průměrnej, jednoduchej a stejenj děj jako spousta podobných filmů a totéž se dá říct i o konci, kterej je jak jinak než šťastnej. Je to prostě průměrnej romantickej film, kterých už byly natočeny stovky, až an to že tam hraje Douglas.