Hana zakari no kimitači e: Ikemen paradise (2007) (seriál)

U tohohle seriálu se musí hodně přistoupit na takovej zvláštní střeštěnej japonskej styl natočení a humor, protože jinak by tady stejně dobře jako 5ti hvězdičkový hodnocení mohly lítat i dopady, jelikož to někdy působí fakt šíleně a téměř žádná postava tu neni normální, až teda na hlavní trojku, ale pokud to divák přijme, tak je to dobrá zábava a to uchylný ksichtění postav a chovaní mu přijde srandovní, navíc hlavní postava, kterou hraje Maki Horikita, je hodně olíbitelná.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Tohle je spíš parodie na horor, nejenže teda Megan Fox už mě přestává bavit v tý svý arogantní poloze "rozsviťte reflektory, jsem největší kočka na světě", i když je to pravda a nejednou mi ukápla slina, ale zároveň film nemá takřka co nabídnout, o tom, že by byl vtipnej, nic nevim, o tom, že by byl děsivej, se nemá ani cenu bavit, atmosféra taky nula a když už má dojít na nějakou drsnější scénu, tak je to cenzurovaný odkloněním kamery. Navíc to vyfasovalo někdy až trošku moc stupidně stupidní scénář se stupidníma dialogama a celej ten příběh je tak děsně nezajímavej, že sem mnohdy nevěděl, čeho se mam chytit. Rozhodně sem čekal víc, aspoň kdyby to bylo obyčejný zábavný hororvý béčko, ale tohle neni ani to. Slabší 3*

Zombieland (2009)

Po Doghouse další super zombie komedie, která je, světe div se, i docela originální a zase přináší trošku něco jinýho, teda v rámci možností, takovej ten základ s pustým světem a pár přeživšími je tu stejnej jako všude jinde, ale právě ty odlišný nápady spolu se skvělým po zuby ozbrojeným Woodym, kterej musí najít buchtičky, zábavným stylem vyprávění a hromadou úžasně hustých likvidací zombií, z toho dělá super zábavnou zombie jízdu od začátku do konce, která má sice pár hlušších míst, ale koho to zajímá, když tam Woody Harrelson vystřílí celej zábavní park a ještě to tam nehorázně schytá zombie-klaun.

Torrente: Blbec jménem zákona (1998)

To vám Raffi neřek kdo jsem? - Jo, tlustej pytel hoven - Trochu úcty nebo vytáhnu pistoli. Josého Luise Bouřliváka si buď zamilujete a nebo to bude váš vzor, nic jinýho, protože to je prostě sympaťák se všim všudy.Skvělá dobytkářská parodie u který se někdo bude válet v jednom kuse po zemi při Josého brutálních hláškách, nezřízeným chlastání, střílení po lidech v parku a využívání zkryplenýho otce jako žebráka a někdo to vypne hned jak José vejde na scénu.

500 dní se Summer (2009)

Taková sonda do jednoho vztahu a jeho vývoje od počátku až do jeho konce, celý je to vyprávěný ohromně zajímavě a nápaditě a hlavně na tom se film snaží stavět, sice sem teda trochu postrádal smysl příběhu, ale některý pasáže byly tak geniální a originální (rozpůlení obrazovky a sledování očekávanýho vývoje a reality zároveň), že pod 4* nemůžu jít, i když první polovina mě moc nenadchla.

She shi 32 du (1996)

Takovýhle akční thrillery se dneska prostě už netočí, i John Woo už na to peče a přitom to jsou fakt skvělý filmy. V podání Beyond Hypothermia se sice nejedná o žádnou pecku, ale rozhodně to potěší, příběh se točí kolem nájemný vražedkyně, což je pro americkou potažmo evropskou produkci takový nějaký tabu a ani se moc nedivim, ale asiati to umí podat přesvědčivě a hlavně řádně syrově a drsně, což se děje i tady a závěrečej perfektní finiš vynahradí i předchozí nedostatky, jako například že příběh je trošku nerozvinutej a vystačí si s málem

Zettai kareši (2008) (seriál)

Jeden z prvních asijských seriálů, co jsem viděl a rozhodně sem nešláp vedle, sice to neoplývá nějakým kvalitním scénářem, ale to tenhle seriál vůbec nepotřebuje, jelikož se snaží bez nějakýho většího dramatickýho váhaní jednoduše a nenásilně zabavit a daří se to na výbornou, navíc se drží v určitých přijatelných "crazy" mezích, takže rozhodně nepůsobí nějak ztřeštěně, spíš naopak se místo toho snaží být milej a pohodovej, s čímž mu vydatně pomáhá i skvělý obsazení hlavní dvojice, který je děsně symaptický.

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách (2007)

Tady se srovnání se Sexulní praktiky pozemšťanů přímo nabízí na stříbrným podnose, je to v podstatě založený na dost podobným principu, akorát, že tady se neprobíraj sexuální praktiky, ale spíš rozdíly mezi mužem a ženou při vztahu a je to tu rozhodně podařeně odvyprávěný a co víc, i zábavně a mnohdy hodně srandovně. A ani mi nevadí, že němci trošku kradli

Smím prosit? (1996)

Gereův remake byla tragédie, to tu snad ani nemusim psát, ale asijský předlohy bývaj povětšinou kvalitativně úplně jinde, i když to je třeba o tom úplně samým, což je více méně i tady, atmosféra je báječná, postavy skvěle vykreslený i zahraný, obzvlášť začáteční nervozní neohrabanost hlavní mužský postavy je přesná, ale je to bohužel zbytečně dlouhý, trochu unylý a nedokázalo mě to nějak pobavit, prostě sem to zkouknul bez nějakýho výraznějšího dojmu

Vzhůru do oblak (2009)

Je to zábavný, má to zajímavý postavy, dobrej příběh i kvalitní animaci, jenže to jaksi nemá nic navíc, co by mě přímo dostalo. Nicméně ten přiblblej pták je fakt excelentní ptačí mozeček, ten byl srandovní za každých okolností, ať se dělo, co se dělo