Red Force (1986)

Naprostá akční nálož, od začátku do konce to je samá honička, bitky v pěkný a tvrdý choreografii a doslova destruktinví přestřelky, navíc příběh sice neni zrovna složitej a ani chytrej, ale místa mezi akcí rozhodně vyplňuje nenudícím způsobem, což je u takovýhle akční řežby naprosto dostačující a zbytek zábavy pak už obstará Michelle Yeoh v super formě a její dva kamarádi vs. válečný veteráni a že je to zábava víc než parádní, to je snad jasný

Avatar (2009)

Klidně bych tu moh napsat hromadu kritiky, protože Cameron vlastně nevytvořil žádný přelomový dílo, setkáváme se tu s celkem ohraným dějem, kdy hned od začátku lze vytušit, jak se bude příběh odvíjet, některý scény pak mírně zavání klišé a přece jenom i ta stopáž mohla být kratší. Jenže, co s touhle kritikou, když ono to tak krásně všechno funguje, skvěle se na to kouká a člověku nakonec vlastně ani nevadí, že nevidí něco úplně novýho a užívá si tu bombastickou 3D audiovizuální nádheru, kterou Cameron vytvořil. Navíc animace, to je naprostá paráda, stejnětak fyzika všech postav a ruku v ruce s perfektní hudbou, se strhujícím dějem a skvělýma postavama, kterým vládne dokonalej megadrsoň Stephen Lang a ohromně oblíbitelná hlavní dvojička, to je prostě za 5*, i kdybych sebevíc nechtěl, ale chybky se na tom určitě najít daj

Hanebný pancharti (2009)

Nedokázal jsem si představit, že Tarantino dokáže zpracovat takovýhle válečný téma, ale ono nejenže ho dokázal zpracovat, ale ještě z toho udělal úžasně zábavnou podívanou, sice osobně bych uvítal daleko víc scén s Panchartama a naprosto úžasným Bradem Pittem a jeho šíleným amíckým přízvukem, protože je to vždy vrcholná scéna filmu, když se objeví, ale ani nemůžu říct, že ty ostatní více méně ukecaný části byly špatný, ba naopak, druhá linie s židovkou a kinem je taky skvělá a místo Brada Pitta v ní akceluje geniální Christoph Waltz v roli vychcanýho lovce židů, tak úžasnýho SSáka jsem ve válečných filmech o druhý světový snad ještě neviděl. A navíc se mi na tomhle filmu libí fakt, že to peče na nějaký historický fakta, který každej zná, každej ví, co se bude dít, co se stane a tak, pak to totiž postrádá napětí a očekávání z toho, co bude dál a je to nuda, což tady Tarantino krásně vyřešil pozměněním historie

Jija deu suay doo (2009)

Po pěti minutách sem pochopil, že se tu s něčím, co bude připomínat scénář asi těžko setkám, po minutách deseti mi ale došlo, že tu mam co dočinění s největší martial arts řežbou od dob Tom Yum Goong, protože nejenže tu jsou tradičně velice zdatný thajci v čele s bojující roztomilou lolitkou JeeJa Yanin, ale film narazil i na hodně slušnýho choreografa, nádherný exteriéry a vizuál, na thajský filmy nevídaně perfekní hudebně akční podkres celýho filmu a hlavně je tu naprosto super hustej kameraman, kterej celou akci pozvedává ještě o celej level výš svými nadhledy, podhledy, náhledy a zpomalovačkama, všechno ale dávkuje naprosto vkusně a v perfektním střihu, tomu prostě nelze nic vytknout, tady lze jen smeknout. Jedinou výtku bych měl k častýmu používání lan, kdy Yanin evidentně nemá fyzický dispozice na to, co jí tam vymyslel bláznivej choreograf, takže většina jejích akrobatických kopů a skoků je podporovaný nějakým tim lanem, ale v konečným důsledku to ani moc nevadí a závěrečná bitka byla přesně to, na co jsem čekal, abych moh udělit tu pátou hvězdu

Jeulgeoun insaeng (2007)

Úžasně povznášející, sice je tu řada dramatických a smutných rodinných momentů, ale jakmile začne skupina hrát, tak z celýho filmu i z členů skupiny stříká taková radost, pohoda a nadšení, že mě to úplně dostalo a dokonale pozvedlo náladu.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Ty krávo, ty vole, ty krávo vole, Michael Bay je prostě záruka, že jeden nočník nezůstane suchej, to bylo zase neuvěřitelný audiovizuální akční pošušňáníčko, tohle já jednoznačně můžu, absolutní triková fantazie.a akce byla tak kulervoucí, že po skouknutí všichni můžou rovnou narukovat do kláštera. Jediný co bych tak filmu vytknul je zbytečně dlouhá příprava na závěrečnej bombastickej masakr, jelikož přece jenom druhá půlka za tou první značně pokulhává hlavně z toho důvodu, že je v ní až přespříliš dialogů a až moc se hledá namísto, aby to bylo našlapaný úžasnou akcí s velkolepým hudebním doprovodem, jak to umí dneska snad jenom Bay a možná by se dalo říct, že tam byl i náznak nudy, ale jinak jsem se prostě bavil úžasně, možná i proto, že sem kvůli zdejším sucharům a jejich zapšklým hodnocením od toho až zas tak moc nečekal a navíc tu zůstali starý známí, kdy Megan Fox je tu tradičně sexbomba filmu, Shia LaBeouf sympaťák a John Turrturo je tam z účelem srandy, zbytek za řeč nestojí, ale všechno to funguje báječně

District 9 (2009)

Absolutní genialita a revoluce v natáčení sci-fi snímků stále pokračuje, takovejhle nástup neměl snad žádnej režisér v historii a Neill Blomkamp může jít v klidu do důchodu, protože už má splněno na 20 let dopředu. Sice je fakt, že ze začátku ten dokumentární styl působí hodně nudně a já si řikal, co to je za kravinu, ale to sem netušil, jak se to dokáže během půl hodiny proměnit v naprosto strhující záležitost a já už pak jen držel hubu, krok a koule a v úžasu sledoval, jak se na mě z každýho dalšího momentu řítí geniální dílo ve všech směrech, ať už se jedná o příběh, styl snímání a natočení nebo perfektní triky, který v kontrastu, jak je to točený vlastně realistickodokumentárně působí dokonale a možná že i takový opravdu jsou.To co začalo u Monstrum se tady dovedlo k naprostý dokonalosti a mě nezbývá nic jinýho než smeknout před tim, co, pod křídly Jacksona, Blomkamp natočil za 30 miliónů dolarů.

Eight Diagram Pole Fighter (1984)

Tohle je fakt extémně těžký hodnotit, protože ze začátku to teda moc nezapůsobí, když sem se musel koukat na naprosto otřesný kulisy, kvůli kterým úvodní velká bitka vypadala jak kdyby byla točená v pomalovaným letištním bunkru s přilepenýma kamenama a nějakým tim voschlým stromem a dál to taky nějak zvlášť nestrhne i když většina akce je tu fakt vytříbená a děj se přesune do pořádných exteriérů a interiérů, ale prostě tomu něco chybí, jenže počínaje tim, kdy Chia Hui Liu nastoupí do kláštera se z toho stává absolutní martial arts úžasná záležitost, která má svůj předvrchol v podobě nádhernýho souboje klášterního Mistra a Chia Hui Liua a film vyvrcholí naprostým mega, ale fakt MEGA masakrem, kterej v těhle starých kung fu filmech snad nemá ani konkurenci, tolik vymlácených a vytrhaných zubů sem v žádným jiným filmu nikdy neviděl, neuvěřitelný a úžasná práce s holí a některý scény jsou až zarážejícím způsobem brutální, když si vzpomenu na podobný filmy. No prostě teď sem z toho tak paf, že musim jít naplno, i když dobrou polovinu filmu sem z toho až zas tak nadšenej nebyl

No Through Road (2008)

Naprosto neskutečnej nízkorozpočtovej hororovej thriller, kterej využil absolutní maximum svých možností a ukázal, že nejen s malým kašpárkem se dá hrát velký divadlo, ale dá se to i s malým rozpočtem. Příběh je v podstatě založenej na klasice všech klasik Straw dogs, z dnešní doby taky třeba Strangers a ždímá z tohohle subžánru v rámci svých možností co se dá a když už se zdá, že film se pomalu blíží ke konci a předvede jen solidní finále v domě, tak to na diváka vybalí absolutně hustých posledních 20 minut, plných drsných krvavých scén a mučení a já prostě šel do kolen a musim dát za 5*.

Messengers (1999)

Skvělá japonská komedie, která se může směle poměřovat i se známějšíma kouskama jako jsou například Waterboys nebo Sumo do sumo don't. Příběh je v podstatě založenej na takový typický zápletce, kdy se zazobaná holka z návrhářský firmy, zvyklá na kvalitní šampáňo,šaty a společenský oděvy dostává hrstkou nešťastných náhod i nehod k tomu, že musí začít pracovat jako messenger na kole, ale vůbec to nepůsobí ohraně, střeštěně, ani blbě, ba naopak - je to milý, je to zábavný, je to akční a je to i sranda. A pro mě jakožto občasnýho cyklistu se solí kyseliny mléčný ve svalech při výjezdu do kopce, to bylo ještě o něco málo víc blízký