Encounter of the Spooky Kind (1980)

Černohumorná hororová čínská kung-fu taškařice, která dokáže někdy výborně pobavit, ale zároveň umí i celkem znudit, když se buď nic neděje a nebo když se objeví nepodařený fóry. Ale choreografie soubojů na 80tý léta zdařilá

Po huai zhi wang (1994)

Naprosto nezaslouženě zapadlá skvělá komedie se Stephenem Chowem, kterej zejména v prvních 3/4 filmu předvádí super komediální kousky a nenechává téměř vydechnout. Jediná kaňka je pak až závěr, kterej sice neni vyloženě zkaženej, ale mohl být určitě ještě vtipnější a zábavnější, nicméně to nic nemění na tom, že to je jedna z nejlepších komedií s Chowem

Stmívání (2008)

Stmívání celkem slině doplácí na přestřelenou stopáž a na to, že jak předlohy, tak režie se chopila žena, takže místo aby byl příběh vyváženej, tak je to jedna velká romantika, u který je na konci učiněn takovej slabší pokus o něco akčního a o malou zápletku, ale to mi přišlo spíš jako aby se neřeklo, že tam vlastně vůbec nic nebylo, ale je celkem škoda, že Catherine Hardwicke se nepustila do nějaký větší akční sekvence, protože ukázala i v těch pár záběrech, co se tam vyskytly, že rozhodně má na cool scény fakt oko a že kdyby se k něčemu odhodlala, tak to mohla být absolutní vizuální řežba, navíc upíři tady maj fakt ultimátní schopnosti a dokonce můžou i na sluníčko, což sem teda ještě neviděl a stejnětak mě zarazilo, že nemaj upírský zuby, ale tak to už se dá překousnout a tim pádem je dvojnásobná škoda, že jejich schopnosti nejsou moc využitý. Jinak co se týká herců, tak Kirsten Stewart je výborná a hrozně charismatická a zajímavá a Robert Pattinson je sice takovej volízanej blbeček, ale dá se, i když to původně moc nevypadalo

Cesta na trůn komedie (1999)

Typická Chowovka se skvělým a vtipným Chowem, kterej jako vždycky udává tempo a zařizuje prdel celej film a do toho romantická linka s Cecílií Cheung. Je sice fakt, že sem se nenasmál nějak extra hodně, Chow už natočil určitě lepší komedie, ale zábavný to rozhodně je a já mam prostě Stephena rád, stejnětak i Cecílii

Mučedníci (2008)

Po perfektním Inside je tady další francouzská super brutalita, na kterou jsem byl už hodně dlouho natěšenej a která je v první polovině absolutně skvělá, hlavně úvodní nástup s brokárnou nemá chybu a řek bych, že je typciky francouzsky realisticky brutální, ale už během první půlky se mi přestávalo líbit, jak si příběh upaluje neskutečnou rychlostí ke konci a jak za chvilku už nebude mít co nabídnout a taky že jo, zhruba v polovině bylo vše hotovo, umláceno, rozstříleno a zabito a najednou nebylo už co řešit a tak nastupujou nový postavy, příběh se stáčí trochu stranou, ustupuje napětí a film začíná, i přes hodně kvalitní a drsný mučící scény (stažení z kůže) a přes neskutečný utrpení hlavní postavy, mírně nudit a je cítit, že už se jaksi nemá pořádně kam pohnout a vrcholem je snaha o dokonalou závěrečnou myšlenku, proč se vše dělo, ale jaksi mě přišlo dost slabá a spíš sem měl zlost, že se film stočil takovým nudným směrem a že pointa je dost debilní a závěr jakbysmet

Princezna ledu (2005)

Taková oddechovaka, od který by se radši nemělo očekávat vůbec nic. Ale ženský krasobruslení, na to se dá koukat a nenudí to, což je hlavní. Navíc Michelle Trachtenberg sem si oblíbil v Eurotripu

Tenkrát v Číně 2 (1992)

Původně sem to chtěl docela zkritizovat, protože příběh je fakt dost špatnej a ze začátku nejsou dokonce ani souboje, jenže jak to mam teď kritizovat, když na mě film na konci vybalil naprosto úžasnej duel Donnieho Yena a Jeta Li, kterej mě úplně odrovnal, on už jejich první střet je skvělá akce na tyče, ale ta závěrečná mega bitka je ještě o třídu lepší, a hlavně Donnie to tam neskutečně rozjíždí s tim mokrým hadroprovazem, kterým drtí zdi a láme všechno do čeho udeří, navíc tomuhle super finále ještě předchází další Jetův choreograficky skvěle promakanej souboj s šéfíkem klanu, takže držim hubu a dávám zasloužený 4

Nenarození (2009)

No tohle neni žádnej pořádnej horor, když pominu, že jediný čeho sem se při sledování bál bylo, abych se v některých pasážích neunudil k smrti, tak mi zbyde dost otřepanej a nudnej příběh s mizerným vyvrcholením, i když trošku napínavým a Odette Yustman, která je sice suverénně nejvíc sexy kočkou filmu, ale mohla by do příště trochu potrénovat vyděšenej výraz, moc sem jí ten děs ve tváři nevěřil. Nechápu jak se na tohle mohl nechat naverbovat Gary Oldman a ještě na tak malou roli

Zakletá Ella (2004)

Taková upgradovaná popelka s docela zábavným a hodně pohádkovým pojetím, ale někdy to je přece jen až trošku moc naivní a dětský, nicméně Cary Elwes super slizoun a Anne Hathaway sem padne naprosto dokonale s tim svým rozzářeným milým úsměvem. Rozhodně sem se bavil

Kroužek sebevrahů (2001)

Suicide club je vlastně krimi, který je ale hodně ve stínu působivých drsných hromadných sebevražd studentů točených trochu dokumentární kamerou, která tomu přidává na síle, na zajímavosti a vlastně i na divnosti celýho filmu. Škoda, že sem ale nepochytil pointu těch sebevražd, jestli teda nějaká byla, ale vypadalo to že jo. Takže mi u toho chybí asi celkem důležitá závěrečná myšlenka, ale i tak to bylo hodně působivý