Velký útok zombies (1980)

Myslící a inteligentní zombáky mam rád asi tak stejně jako vězni kluzký mejdlo, takže tohle mi rozhodně moc nesedlo, kór když Lenziho vizuální ztvárnění zombáku vypadá spíš jako když si někdo vymáchal hlavu v tejden nespláchnutým záchodu. A aby toho ještě nebylo málo, tak do třetice všeho špatnýho se nekoná ani žádný gore představení, nýbrž se to odbyde krvavou šmouhou na krku oběti a občas nějakým tim bodnutím nožem. Fakt slabota

Waterboys (2001)

Naprosto skvěle zábavná komedie, která sice nemá plnej pytel vyloženě vtipných scén, i když teda první vystoupení vodních hošanů mě úplně rozdrtilo, ale dokáže to v každým kousku příběhu působit úžasně pohodově a zábavně a finále je naprostej vrchol tohohle filmu, nikdy bych nevěřil, že synchronizovaný plavání a ještě k tomu v mužským provedení, může být tak neskutečně zábavně podaný

Zack a Miri točí porno (2008)

No já prostě jenom čumim, chtěl jsem sem napsat, že tahle komedie asi sedne málokomu, ale zatim to podle hodnocení (86%) vypadá, že to sedne každýmu. Hodně mě to překvapuje, jelikož se tu objevuje někdy celkem fekální humor, Jason Mewes tady píchá jak doga a promenáduje se tam s ptákem navrch a do toho se chová stejně jako Jay v jiných Smithově filmech. Nicméně je fakt, že Seth Rogen a Elizabeth Banks je skvělá dvojka a zábavný to teda je jako prase, ale objektivně se musí uznat, že se tam daj najít i slabší chvilky

Bojovník od Žluté řeky (1988)

Choreografie bojových scén pěkná, natočení jakbysmet a hlavní postava skvělá, ale ta omáčka kolem soubojů je prostě nudná, což ale zase vynahrazuje skvěle nabušený finále

Ba xian fan dian: Ren rou cha shao bao (1993)

Člověku se ze začátku ani nechce věřit, že o tom kolujou legendy, jak je to neskutečně drsný, jelikož kvůli srandovní policejní partičce by tomu leckdo spíš přisoudil žánr komedie, jenomže tenhle pocit se asi po 20 minutách razantně mění, když si Anthony Wong umane naporcovat a ukuchtit svýho zaměstnance a dát ho na jídelní lístek restaurace a že se tim mletým masem každej láduje, jak kdyby tejden nežral, to snad ani nemusim řikat. Nicméně dál už film pokračuje spíš v takový detektivní rovině a moc se toho neděje a přišlo mi to nudný, tenhle pocit se ale opět velice rychle přehoupne do úžasu, když se na scéně objevuje policejní brutalita, krutý mučení, vězeňská vendeta a na závěr zpověď Wonga o vyvraždění celý rodiny včetně dětí. Nicméně ani tak to na mě nepůsobilo tak silně, jak asi mělo. Já si prostě pod mletým masem představim mletý maso a ne umletýho člověk a tam je asi trošku chyba a proto to na mě tak nepůsobí. 3,5

Xi you ji da jie ju zhi xian lu qi yuan (1995)

Odesseya 2 neni ani tak druhej díl jako spíš druhá část příběhu, kterej byl rozehranej v prvním dílu a nebyl ukončenej, nicméně objektivně musim uznat, že tohle je prostě slabší a neskutečná prdel 2 se rozhodně nekoná, jelikož na úkor střeštěných Chowových komedilních kousků a nápadů přibylo víc romantiky a fantasy prostředí, či postav a už to neni zdaleka taková sranda. Ale jelikož mam žánr fantasy rád a Stephena Chowa taky, tak jsem se i tak výborně bavil a nebýt horšího konce, tak bych dal i plný hodnocení

Xi you ji di yi bai ling yi hui zhi yue guang bao he (1995)

Neuvěřitelná prdel a to zejména v první polovině, která je naprosto uzemňující a na chodidlech chlupatej Stephen Chow tomu diktuje ďábelský tempo. V dalším průběhu to sice poleví, ale zase se na povrch dostane víc fantasy prvků a že bych se nějak míň bavil, o tom teda nic nevim. Prostě skvělá zábava, ve který jsem se v první polovině řezal smíchy a v tý druhý skvěle bavil a i docela nasmál. Už se těšim na part two

Swiri (1999)

Příběh je dost snadno čitelnej, skoro by se mi chtělo říct, až trošku moc snadno na to jak se to snaží být tajemný a zkrácení by tomu taky neuškodilo, nicméně i tak je to výbornej teroristickej thriller, kterej v závěrečný půlhodině neskutečně vygraduje k velkýmu finále, akorát škoda, že takhle napínavej nebyl celej film, jelikož to co se děje předtim působí občas mírně utahaně.

Zheng gu zhuan jia (1991)

Stephen Chow je prostě zábavnej chlapík a dokazuje to už i tady, i když první půlhodinu to trošku vyčkává, ale pak to tam Chow rozjede a je se fakt neustále čemu smát, jelikož jeho vychytávky na napálení jsou fakt naprosto hustý a ještě mu ve filmu zdatně sekunduje Andy lau, ale přece jenom Chowův Shaolin Fotbal a nebo Kung-fu mela se mi líbily ještě o něco víc

Cheonnyeonho (2003)

I když tu prvky fantasy určitě jsou, tak to nakonec spíš působí jako Vymítač ďábla a celý to je taková divná nudná matlanina, která se pohybuje mezi historickou mini řežbou a hodně průměrným fantasy